12 Eylül Yakın Tarih Belgeseli (Box Set) (3 DVD)

12 Eylül Yakın Tarih Belgeseli (Box Set) (3 DVD)

format
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
soru işaretlerine ışık (20.09.2010)
bu seti ilgiyle aldım . bu devlet işleriyle yakından ilgilenen takib eden bir takım soru işaretlerine ışık arayan her türk vatandaşının izlemesi gerktiğine inanıyorum. sonuçta televizyondaki hangi yayın organlarına inanalım. kara geçmişimizde bilinmeyen perde arkasında çok şeyler olup bittiğinin kanıtıdır bu set. o dönem yaşanan sıkıntılıarın ve hala yankıları sürüp devam etmekte olan kara günlerin ve ülkemizin nasıl bir tehlike tünelinden sancılı bir şekilde geçtiğini anlatan bu belgesel ibretle izlenmesini tavsiye ediyorum.. devamını göster devamını gizle
mesut tunçel (32) BÜYÜKÇEKMECE - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (5)
DSACategoryId/60001501/2147483640/177407/10007294/10007295
1973-83 yıllarında, iki asker darbe arasında Türkiye''ninyakın tarihinden bir kesit "12 Eylül''e nasıl gelindi, hangi oyunlar oynandı, neler yaşandı?
Bir Askeri darbe nasıl gerçekleşti, Yeni bir dönem nasıl başladı?" Sorularını, dönemin135 tanığı ya da başrol oyuncusunun ağzından aktaran, toplam 7 buçuk saat - 9 bölümlük, son yılda Türkiye''de yapılmış en geniş kapsamlı yakın tarih belgeseli.
Belgeselin Yapımı Sırasında 50 saatlik görüntü arşivinden yararlannıldı, Kahramanmaraş, Çorum, Malatya, Şanlıurfa, Ankara, İzmir, Ordu, Çanakkale, Muğla, Antalya ve İstanbul''''''''da; ABD, İngiltere, Almanya''''da Çekimler Yapıldı.
1.BÖLÜM-12 MART KASIRGASI
Deniz, Yusuf, Hüseyin-Milli Şef Devriliyor - Darbenin Rövanşı - Liderlere Ölüm Tehdidi - Meclis Direniyor - Yeniden Demokrasi - Sürpriz: Ateşle Barutun Koalisyonu (CHP - MSP)
Muhsin Batur, Kenan Evren, Turgut Sunalp, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Cüneyt Arcayürek, Nahit Menteşe, Orhan Birgit, Ferruh Bozbeyli, Metin Toker, Oğuzhan Asiltürk ve diğerleri anlatıyor
2. BÖLÜM - SAVAŞ VE BARIŞKıbrıs Harekatı - Cendere - Haşhaş - Ambargo - Cepheler Kuruluyor - Kıvılcım Çakıyor Yangın Başlıyor - Savaşın Labaratuarı O.D.T.Ü - Yeni Cepheler - Apocular - Unutulmuş Bir Kan Davası: Asala - Enflasyon Canavarı - Kader Ağlarını Örüyor - Ordunun Zirvesine Demirel Müdahalesi.
Bülent Ecevit, Coşkun Kırca, Süleyman Genç, Haluk Ulman,Oğuzhan Asıltürk, Süleyman Demirel, Taha Akyol, Yaşar Okuyan, Can Özbay, Zülfü Canpolat, Çetin Yetkin, Oğuzhan Müftüoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu, Bülent Uluer, Bülent Forta, Ahmet Asena, Mehmet Atay, Rıdvan Budak, Kenan Evren, Nezih Demirkent ve diğerleri anlatıyor.
3. BÖLÜM - CAN PAZARI
Ecevit''e suikastler zinciri - Yeniden Seçim: Zafer, Hüsran Ve Cepheler - Solun en büyük zaferi - Kent kent sokak sokak, Okul okul kurtarılmış bölgeler - 1 Mayıs Mahallesi - Güneş motel olayı - Sürpriz bir komutan: Kenan Evren''''''''in Durdurulmayan yükselişi.
Muhittin Cenkdağ, Recep Ordulu, Rıdvan Budak, Mehmet Atay, Rasim Öz, Sabahat Türkler, Nazım Alpman, Yalçın Çınar, Bülent Uluer, Çetin Yetkin, İsmet Sezgin, Süleyman Genç, Doğu Perinçek, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Muharrem Şemsek, Bülent Forta, Kazım Bayboğa, Orhan Birgit, Kenan Evren ve diğerleri anlatıyor.
4. BÖLÜM 1978 EN KARA YIL
Ecevit yeniden iktidara geçiyor: "Enkaz devraldık" -Evren Genel Kurmay Başkanı - Gizli ellerdenposta ile gönderilen 4 bomba - İç savaşın ilk provası:Malatya Olayları - 16 Mart katliamı - Bir sizden bir bizden (Sağ / Sol) - Kahramanmaraş olayları.
Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Kenan Evren, Yahya Girgin, Cem Ertekin, Nurettin Soyer, Remziye Akyol, Muhsin Yazıcıoğlu, Oğuzhan Müftüoğlu, Sıtkı Coşkun, Doğu Perinçek, mustafa Yalçıner, Bülent Forta,Bülent Uluer, Mehmet Taşkesen, ökkeş Şendiller, Mehmet Tanır,Ahmet Aras, Mehmet Parlakyiğit, Ahmet Uncu, Mehmet Kapan, Hasan Fehmi Güneş, Taha Akyol ve diğerleri anlatıyor.
5. BÖLÜM 1979 SAAT İŞLEMEYE BAŞLIYOR
Abdi İpekçi Süikastçi - Katil Mehmet Ali Ağca''''''''nın yakalanışı - Ağca''''''''dan Milliyet''e Mektup, "Papa''yı Vuracağım" - Ülke yanıyor U2 casusuçakları krizi - Siverek Baskını - Oklar CHP''''ye dönüyor - Orduya vur yetkisi.
Doğan Heper, Hasn Fehmi Güneş, Mehmet Mesçi, Vildan Solmaz, Mustafa özyürek, Yavuz Donat, Bülent Ecevit, Ziya Müezzinoğlu, Paul Henze, Hikmet Çetin, Orhan Birgit, Şerafettin Elçi, Süleyman Demirel, Kenan Evren, Süleyman Genç, Fehmi Işıklar, Bülent Forta, Cumhur Evcil
7.BÖLÜM 11 12 EYLÜL 1980
Saat saat 11 eylül - Liderler aslında olacakları bilyormuydu? - 12 Eylül:liderlerin Evlerden alınışı - "Ankara''''da ki çocuklar yaptı mı?" - CIA için önemli olan neydi? - Darbeli Siyaset - Partiler Kapanıyor.
Orhan Eren, Nahit Menteşe, Süleyman Demirel, Ertan Karasu - Oğuzhan Müftüoğlu, yaşar Okuyan, Güneri Civaoğlu, Kenan Evren, Paul Henze, Nevzat Bölügiray, Bülent Ecevit, Oğuzhan Asiltürk, Mesut Mertcan, Yalçın Doğan, Stanfield Turner, Bülent Uluer, Rasim Öz, Nazım Alpman, Fehmi Işıklar, Süleyman Genç ve diğerleri anlatıyor.
8. BÖLÜM 1980-1982 POSTAL İZİ
12 Eylül yönetimi - Evren ve Konsey meclise yerleşiyor - Eski Politikacıları ne yapmalı - kapatılan Gazateler, Toplanan Kitaplar - Üniversiteler ve Yök - İş Çevreleri rahatlıyor - Kaçanlar ve kalanlar - Örgütler Dağılıyor - Sağa Sola işkence - Asalaya karşı ülkücüler - İdam Kararları: "Bir Sağdan Bir Soldan olsun!"
Kenan Evren, Yavuz Donat, Nezih Demirkent, Nazlı Ilcak, Mehmet Barlas, Doğn Heper, Oktay Ekşi, Yalçın Doğan, Süleyman Ege, Zeynep Oral, Ömer Medra, İhsan Doğramacı, Nevzat Bölügiray, Taha Akyol, Halit Narin, Bülent Uluer, Melike Demirağ, İbrahim Çiftçi, Nurettin Soyer, Sadun Aren, şaban Dayanan, Muhsin yazıcıoğlu, Agah Oktay Güner, Çetin Yetkin, Ali Sirmen, Oğuzhan Müftüoğlu, Halil Kalbisade, Bülent Forta, muzaffer İlhan Erdost ve diğerleri.
9. BÖLÜM 1982-1983 YENİ DÜZEN
Evren, Anayasa Bize Bol geldi - Depolitizasyon - Yeni Anayasa - Yeni Siyaset - Kimler Politika Yapabilir? - Yepyeni Partiler - Seçim ve Sonrası - Anavatan Partisinin zaferi - Seçimler İptal edilecek mi?
Bölge 2
Diğer İnteraktif Menü
İzleme Grubu PG-13, 13 Yaşından Küçükler İçin Zararlı
Ses Türkçe
Video Oranı 2,35:1
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu DVDGALA30
 • soru işaretlerine ışık

  bu seti ilgiyle aldım . bu devlet işleriyle yakından ilgilenen takib eden bir takım soru işaretlerine ışık arayan her türk vatandaşının izlemesi gerktiğine inanıyorum. sonuçta televizyondaki hangi yayın organlarına inanalım. kara geçmişimizde bilinmeyen perde arkasında çok şeyler olup bittiğinin kanıtıdır bu set. o dönem yaşanan sıkıntılıarın ve hala yankıları sürüp devam etmekte olan kara günlerin ve ülkemizin nasıl bir tehlike tünelinden sancılı bir şekilde geçtiğini anlatan bu belgesel ibretle izlenmesini tavsiye ediyorum..

  BÜYÜKÇEKMECE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Bilgi eksikliği var, tamamlanması ricasıyla

  Bu dvd setinin kimler tarafından düzenlendiği, hangi yayınevi ve hangi araştırmacıların görüntüleri derlediği, ürün açıklamalarında mevcut olmalıydı. Bu açıklamalar yer alırsa ürünü alıp almayacağımız daha net olur.

  - Burdur - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (0)

 • YAKIN TARİHİ ANLAMAK İÇİN...

  Bugünkü Türkiye ile kıyas yaparak ilişki kurmak için seyredilmesi lazım.Ülke,çok değil 30 yıl önceden ne tezgahlardan geçmiş,bilinmesi gerek,izleyin.Bu belgeseldeki tek eksik,rahmetli ÖZAL ile röpartaj yok.Objektif ve detaylı bir belgesel,1971den itibaren Türkiyenin siyasi tarihini anlamak isteyenlere...

  ŞİŞLİ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • HERKESİN İZLEMESİ GEREKEN BİR SİYASİ TARİH...

  Aslında Mehmet Ali Birandın Demirkırat ve 12 Mart 1971 belgesellerinden sonra seyredilmesi gereken bir set. Türk siyasetinin bugünlere kadar neler yaşadığının en güzel kanıtlarından biri. Son derecede tarafsız. Özellikle kolleksiyoncular kaçırmasın. Arşivlik bir ürün. Dvd setini almak daha ekonomik bence.

  BEYOĞLU - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • Yakın tarihin gerçekleri......

  Gerçekten çok güzel bir çalışma. Yakın aldım ancak daha pahalıydı. Burad olduğunu bilsem ketarihimizi merak eden herkesin alması gereken bir eser.12 eylüle giden yolu tüm ayrıntılarıyla anlatıyor. Ben bunu başka yerdensinlikle burdan alırdım. Herkese öneririm.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • Tüm yorumları gör (5)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN