İhtiyaç Yayıncılık
2017 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Resital Konu Anlatımlı Modüler Set

2017 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Resital Konu Anlatımlı Modüler Set

İhtiyaç Yayıncılık
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Çok beğendim (18.03.2016)
Öncelikle hepsiburada.com a çok teşekkür ederim, kargo diğer gün geldi, Sette gerçekten çok iyi, tavsiye ederim , 2 ay kala çalısmaya başlamış olsamda işime çok yarar kitaplar :) devamını göster devamını gizle
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003639/60003671

2017 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Resital Konu Anlatımlı Modüler Set

KPSS Set İçeriği

Cilt 1 Türkçe 176 Sayfa

Cilt 2 Matematik 416 Sayfa

Cilt 3 Geometri ve Mantık 240 Sayfa

Cilt 4 Tarih 304 Sayfa

Cilt 5 Tarih 368 Sayfa

Cilt 6 Coğrafya 224 Sayfa

Cilt 7 Vatandaşlık 192 Sayfa

Cilt 8 MAESTRO 128 Sayfa

Toplam 2048 Sayfa

MAESTRO

Bestekarın Görüşü

Giderek önem kazanan KPSS’ye sizi daha iyi hazırlamak ve genel yetenek - genel kültür setimizden faydalanmanızı kolaylastırmak için yepyeni bir ürün hazırladık.

Hepimiz biliyoruz ki tarih ve cografya bransları daha çok, görsele dayanan bir ögrenme üzerine kurulmustur. Ancak genelde kitaplarda haritalar daha küçük boyutlarda zor anlasılır sekillerde yer almaktadır. Biz sizleri karmasık bilgi yıgınından kurtararak görsel zekânızı da isin içine katmak istedik. Sayfaları çevirdikçe kendinizi o zaman diliminde, o anda bulacaksınız.

Matematik ve geometri bransında ise sizlerin kolay hatırlamanızı saglayacak formüllere yer verilmistir. Türkçe ve vatandaslık derslerinde ise kavram haritaları ile bilgiler arasında analiz etmeniz kolaylasacaktır.

Çalısmalarınıza destek olacagına inandıgımız bu ürün ile sizleri basarıya bir adım daha yaklastırabilmek ümidiyle...

TÜRKÇE

Ülkemizde uygulanan sınavlar arasında çok önemli bir yere sahip olan KPSS’de Türkçe son yıllarda belirleyici duruma gelmistir. Gerek anlam bilgisi gerek dil bilgisi soruları ögrenciyi ciddi anlamda zorlayacak düzeyde sorulmaktadır. Bunun bilinciyle kitabımızı bu zorlugun üstesinden gelebilmeniz için ayrıntılı bir sekilde hazırladık. Bilinmesi mutlaka gereken ya da ayrıntı olarak ele alınan bilgiler için “Majör” ve “Minör” ikonlarımızı kullandık. “S” fi ligranını ise sınavda çıkan konulara isaret etmek amacıyla ilgili yerlere yerlestirdik. “Iki Dakikada Ögren” bölümü kitabımızdaki en önemli degisikliktir. Kitap içinde ayrı bir kitap olarak karsınıza çıkacak bu bölümde konuların özetiyle ve bilmeniz gereken ayrıntılarla karsılasacaksınız. Bu bölüm pek çok bilgiyi “iki dakika”da ögrenmenizi saglayacak.

MATEMATİK Cilt 1

Ihtiyaç Yayıncılıgın bütün zümreleri her yılın ilk ayları yogun bir çalısma içine girer. Bu çalısmalardan elbette Matematik Zümresi de payına düseni aldı. Uzunca ve hararetli mesailerden sonra kitabın nasıl olacagına karar verildi. Türkiye’de ilk defa sınavlara hazırlık kitabında degisik bir anlatım yoluna gidildi. “Iki Dakikada Ögren” ikonu ile isimlendirdigimiz bu anlatımı begeneceksiniz. Bu ikonda konunun pratik bilgileri ve özeti bir film seridi gibi yer aldı. Aslında bunlar da kitabın diger kısımlarında zaten var olan bilgilerdir. “O zaman neden “Iki Dakika Ögren” bölümü olusturuldu?” diyebilirsiniz. Bu soruya cevabımız söyle olacak: Kitabın tamamını inceleyecek zamanı olmayan veya kendini bazı konularda yeteri kadar iyi gören ögrenci arkadaslarımız da olacaktır. Iste bu ve benzeri sebepleri olanlar için “özet” niteliginde “Iki Dakikada Ögren” bölümünün yer aldıgı kısım olusturuldu. Ilk kez denendigi için size farklı gelebilir. Bir konuya ait tüm “Iki Dakikada Ögren” bölümlerini okuduktan sonra neler anlatılmak istendigini daha kolay anlayabilirsiniz.

MATEMATİK Cilt 2

Matematikte uyguladıgımız “Iki Dakikada Ögren” ikonu akıl yürütme ve geometri kitabında da uygulandı. Burada uyguladıgımız bu modelde daha çok, “Sözel ve sayısal mantık nedir?”, “Sorular nasıl çözülür?” biçiminde konular üzerinde duruldu. Soru çözümlerinde izlenebilecek belli baslı stratejiler açıklandı. “Iki Dakikada Ögren Bölümü” okundugunda bir bütünlük saglanabilecegi unutulmamalıdır. Özellikle geometri sorularında ögrencinin bir soruda nasıl hareket edecegi üzerinde duruldu. “Görme” isinin özü “püf” noktaları “Iki Dakikada Ögren” bölümünde ayrıntılı olarak verildi. Bir geometri sorusunda bakıs açınızın ne kadar önemli oldugu vurgusu sık sık tekrarlandı.

TARİH Cilt 1

Tarih bransı son yıllarda KPSS’de belirleyici rol oynamaktadır. Sınavda adayların karsısına oldukça farklı soru tipleri çıktıgını görüyoruz. Bu durum da tarih bransıyla ilgili bir korkunun ve ön yargının olusmasına neden olmaktadır. Biz de buradan hareketle kitabımızı mümkün oldugunca ayrıntılı hâle getirmeye çalıstık. Çalısma kolaylıgı saglamak amacıyla kitabımızı iki cilt hâlinde hazırladık. Ilk cildimiz Islamiyet Öncesi Türk Tarihi ünitesi ile baslayıp XX. Yüzyılda Osmanlı Devleti ünitesi ile bitmektedir. Konu anlatımında mutlaka bilinmesi gereken ya da ayrıntı olarak ele alınan bilgiler için “Majör” ve “Minör” ikonlarımızı kullandık. Sınavda çıkan konulara isaret etmek üzere bazı sayfalarımıza “S” fi ligranını yerlestirdik. Yeni sezonda kitabımızdaki en önemli degisiklik ise “Iki Dakikada Ögren” bölümüdür. Bu kısım kitap içinde ayrı bir kitap olarak karsınıza çıkacak, bazen konuların özetine bazen de bilmeniz gereken ayrıntılara yer vererek iki dakikada birçok bilgiyi ögrenmenize yardımcı olacaktır. Unutmayın artık tarih bilmek bir ayrıcalıktır.

TARİH Cilt 2

Tarih dersine çalısmanızı kolaylastırmak amacıyla kitabımızı iki cilt hâlinde hazırladık. Bu cildimiz Millî Mücadele Hazırlık Dönemi ünitesinden baslayıp Küresellesen Dünya ünitesi ile son bulmaktadır. Bu cildimizde de yine “Majör” ve “Minör” ikonları ile “S” fi ligranımızı kullandık. “Iki Dakikada Ögren” bölümümüz bu ciltte de devam etti arkadaslar. Kitabımızın sizler için faydalı olacagına inanıyoruz. Kendi resitalinizde tüm alkıslar sizlerin olsun.

COĞRAFYA

Alanında uzman ve yetkin kisilerden olusan yayın kadrosuyla titiz ve kapsamlı bir çalısma sonucunda hazırlanan kitabımızda güncel verileri içeren tablo ve grafi klere; konu bütünlügüne uygun açıklayıcı ve konuyu kavramanızı kolaylastıracak kritik bilgilere yer verilmistir. Kitabımızda mutlaka bilinmesi gereken ya da ayrıntılı olarak ele alınan bilgiler için “majör” ve “minör” ikonları kullanılmıstır. “S” fi ligranı ile sınavda çıkan konulara dikkat çekmek amaçlanmıstır. Hızlı bir ögrenme saglamak amacıyla “Iki Dakikada Ögren” bölümü hazırlanmıstır. Bu bölümde bazen konuların özetine bazen de bilmeniz gereken önemli ayrıntılara yer verilmistir.

VATANDAŞLIK

Yıllardır süregelen KPSS serüvenine baktıgımızda vatandaslık bilgisi dersinin birçok hukuk dersini kapsadıgını,bu nedenle de müfredatının çok genis oldugunu görmekteyiz. Konu anlatım kitabımızı bu durumu baz alarak ayrıntılı ve müfredata uygun bir biçimde sizlerin begenisine sunuyoruz. Bu yönüyle kitabımız KPSS ve diger sınavlar için size ideal bir yol gösterici olacaktır.

Kitabımızda konuların can alıcı yönlerini sizlere göstermek ve önemli kısımlara dikkatinizi çekebilmek amacıyla “Majör” bölümlerini kullandık. Konu içerisinde size yardımcı olabilecek daha mini bilgilerin yer aldıgı kısımda ise “Minör” ikonu isinizi kolaylastıracaktır. Sınavlarda çıkmıs konuları sizlere göstermek için de “S” ikonu yardımcınız olacaktır. Kitabımızın önemli yeniliklerinden bir digeri ise sayfa baslarındaki “Iki Dakikada Ögren” ikonudur. Bu ikonun bulundugu bölümde ilgili sayfada yer alan bilgileri kalıcı bir sekilde ögrenebilmeniz için örnekler ve kilit sözcükler kullanmayı amaçladık. Konuları anlayıp anlamadıgınızı tartabilmeniz, kendinizi deneyebilmeniz için “Konser” kısımlarında sizlere özgün sorularla eslik ediyoruz. “Orkestra” bölümünde ise ayrıntılı çözümlerle konuyu daha iyi pekistirmeniz saglanmaktadır.

Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 2048
Yayın Evi İhtiyaç Yayıncılık
Yayın Tarihi 2016
Yazar Kolektif
Diğer
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu KIHTIYAC71645
2017 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Resital Konu Anlatımlı Modüler Set Yorumları
Tüm yorumları gör (11)
 • iş görür ama bu sete bağlı kalmayın

  KPSS sınavına son iki hafta kala bu setle girdim. Bence seti tamamen çalışabilmek için zaman ayırın. Çoğu sete göre kullanışlı bir set. 4 ay önce benim satın aldığımda Sihirbaz olarak satılıyordu. Şimdi ismi resital olmuş GARİP...

  YENİÇAĞA - Bolu - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (5)

 • Beklediğim gibi çıkmadı

  Çevremden aldığım olumlu izlenimler ile aldığım ihtiyaç yayınlarının bu seti hoşuma hiç gitmedi. Hem konu anlatımı şekli hem de kitapta kullanılan renk ve temalar iğrenç ötesi. Pembe temalı kitap mı olur ya. İçini bayıyor insanın. Yalnız herseye rağmen bazı konuları mükemmel anlatmışlar haklarını yemem bu konuda. Genel olarak beğenmedim.

  SİVASLI - Uşak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (14)

 • Çok beğendim

  Öncelikle hepsiburada.com a çok teşekkür ederim, kargo diğer gün geldi, Sette gerçekten çok iyi, tavsiye ederim , 2 ay kala çalısmaya başlamış olsamda işime çok yarar kitaplar :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (5)

 • Gerçekten çok garip

  Kitabı iyi bulan arkadaşlar yorum yapmış gerçekten çok ilginç. Sıfırdan başlayan altyapısına güvenmeyen arkadaşlar bu kitap size göre değil . Tamamen özet şeklinde konuları anlatmışlar bunu yapmaya çalışırken de konu bütünlüğünü kaybetmişler . Özellikle tarih ve türkçe konularında bazı yerlerde ne kadar özentisiz alelacele yazıldığını anlıyorsunuz .

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (15) Hayır (4)

 • Ihtiyac set

  Urun cok hizli bir sekilde elimize ulasti. Hepsiburadaya tesekkur ediyorum

  - Bilecik - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (4)

 • Öneri

  Öneri üzerine aldım henüz başlamadım ama ihtiyaç çok iyi bence sınav döküman konusunda

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (3)

 • Memnun kaldım

  Kargo hemen gelmedi ama sorunsuz bir alışveriş oldu.Türkçeden başladım oldukça keyifli buldum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (2)

 • İHTİYAÇ duyulacak set

  Set gayet başarılı hazırlanmış , konu anlatımları net ve çıkmış sorular ile destek verilmiş. düşünmeden alabilirsiniz. Hepsiburada ya teşekkürler, çalışanlara başarılar ...

  - Sivas - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (1)

 • İhtiyaç Yayınları

  Güzel set kpss ye hazırlık için tavsiye ederim. Hepsiburadaya her zamanki gibi sorunsuz alışveriş için tşkler..

  AFŞİN - Kahramanmaraş - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (3)

 • Modüler Set

  Pratik konu anlatım ve sorular iyi duruyor. Yardımcı olabilecek bir kaynak.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (16) Hayır (10)

 • Tüm yorumları gör (11)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN