Yardım

Yardım Ara
Yardım Konuları
 • Siparişimin iptal edildiğini nasıl anlayabilirim?
  • Siparişlerinizi sitemizden “Sipariş Takibi” sayfasındaki “Sipariş Detayı” bölümünden iptal edebilirsiniz. İptali yapılan siparişleriniz sayfada “Sipariş İptal” durumunda görünür. İptal işlemi sonrasında sipariş için yaptığınız ödeme tutarı online olarak kredi kartınıza geri iade edilir. Ödemelerin hesabınıza yansıması bankalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. bankaların ödeme süreleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

    

   Siparişin ödemesi Havale/EFT ile yapıldı ise iptal işlemi öncesinde sizden istenen IBAN numarasına online ödeme işlemi gerçekleşir.  Ödemenizin yapılmasının hemen sonrasında size e-posta ve SMS yoluyla bilgilendirme yapılır.

 • Siparişim iade alındı mı? Para iadesi nasıl yapılacak?
  • İade talebiyle bize gönderdiğiniz ürünler “Hesabım” sayfasındaki “Arıza/İade/Değişim Takibi” bölümünde kayda alınmış olarak listelenir. İade işlemi devam eden ürünün durumu “yeşil”, iade işlemi sonuçlanmış olan ürünün durumu ise “kırmızı” görünür. İade işlemi tamamlanan ürün için yaptığınız ödeme tutarı kredi kartı hesabınıza tarafımızdan online olarak geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size sms ve mail yoluyla bilgilendirme yapılır.

 • Geri ödeme bana nasıl ve ne zaman ulaşacak?
  • Ürün iadesi ya da iptali sonrasında alacağınız olan tutar kredi kartınıza online olarak geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size sms ve mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

    

   Sipariş oluşturma sırasında kullandığınız banka puanlarınız ile ilgili puan ödeme sürecini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

    

   Banka

   Puan Kullanımı Var mı ?

   Bedel İadesi Süreci

   GARANTİ BANKASI                 

   Evet

   Kullanılan kredi kartı puanlarının tamamı ya da bir kısmı için bedel iadesi online olarak kredi kartına yapılabilmektedir.

   YAPI KREDİ BANKASI

   Hayır

   Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

   İŞ BANKASI

   Hayır

   Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

   AKBANK

   Hayır

   Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

   FİNANSBANK

   Hayır

   Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

    

    

   Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar  yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar  ay devam eder  Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb.  ödemiş iseniz  en son  1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları  hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

   Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde  +Bakiye olarak görebilirsiniz.


   Siparişinizin ödemesini Havale/EFT yoluyla yaptıysanız, onay sonrasında ekranda IBAN bilgilerinizin girişini yapabileceğiniz bir ekran açılır. IBAN bilgileriniz doğru ve eksiksiz doldurulduğunda, ödemeniz finans departmanımız tarafından en kısa sürede bildirdiğiniz hesaba yapılır.


   Eğer “Kapıda Ödeme” seçeneğini kullanarak sipariş verdiyseniz, ödeme kuponu gönderilmez. Bu nedenle iade işleminiz tamamlandıktan sonra bize e-posta ya da telefonla ulaşarak IBAN bilgilerinizi iletebilir ya da “Hesabım” sayfanızdaki “IBAN Bilgilerim” bölümünden hesap bilgilerinizin girişini yapabilirsiniz.

 • Kredi kartımdan fazla para çekilmiş. Nasıl geri alabilirim?
  • Sipariş oluşturma aşamasında bağlantı sorunları nedeniyle kredi kartınızdan fazla tutar çekildiyse bize e-posta ya da telefonla ulaşarak işlem tarihini ve işlem tutarını iletmeniz yeterlidir. Verdiğiniz bu bilgiler finans departmanımıza hemen iletilir ve fazla çekim tespit edilir edilmez kredi kartınıza geri ödeme yapılır

 • Yapılan para iadesini hesabımda göremiyorum.
  • Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

    

   İade işlemi Hepsiburada tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.

    

   Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza Hepsiburada tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.

    

   İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankaların  para iadesini hesabınıza yansıtma süreleri aşağıdaki tabloda iş günü olarak gösterilmiştir.

    

   Lütfen dekontun size ulaşmasından itibaren aşağıdaki tablodan bankanıza ait minimum süreyi kontrol ediniz. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontda belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

    

   NOT:

    

   Taksitli Ödemeler:

   Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

    

   Hediye Çeki Kullanılan Siparişler 

   İade/İptal işlemi yapılan ürün/ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, üyelik sayfanıza ayrıca bir çek olarak yeniden tanımlanır.

    

   BANKANIZ

   Hesabınıza Yansıma Süresi (İş Günü)

    

   Kredi Kartı

   Banka/ATM Kartı 

   Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

   4

   8

   Turkland Bank A.Ş.

   8

   8

   Odea Bank A.Ş.

   4

   8

   Tekstil Bankası A.Ş.

   8

   8

   BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.

   8

   8

   Akbank A.Ş.

   2

   8

   Şekerbank T.A.Ş.

   8

   8

   Halkbank A.Ş.

   2

   8

   TEB A.Ş.

   8

   8

   ING Bank A.Ş.

   8

   8

   Aktif Yatırım Bankası A.Ş.

   8

   8

   Burgan Bank A.Ş.

   8

   8

   Citibank A.Ş.

   4

   8

   HSBC Bank A.Ş.

   1

   8

   Anadolubank A.Ş.

   4

   8

   Turkish Bank A.Ş.

   8

   8

   Garanti Bankası A.Ş.

   2

   8

   Fibabanka A.Ş.

   8

   8

   Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

   8

   8

   Finansbank A.Ş.

   1

   8

   Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

   8

   8

   Alternatifbank A.Ş.

   8

   8

   Denizbank A.Ş.

   8

   8

   Türkiye İş Bankası A.Ş.

   1

   8

   Vakıfbank A.Ş.

   4

   8

   Yapı Kredi A.Ş.

   2

   8

   Ziraat Bankası A.Ş.

   2

   8