Exchange Server 2010

Fiyat
19,75 TL KDV DAHİL
İndirimli
:
12,84 TL KDV DAHİL
KAZANCINIZ
%35
|
6,91 TL
24

SÜPER HIZLI GÖNDERİ

SİPARİŞİNİZ 24 SAATTE KARGODA

Yazar : Nedim Şahin Baskı Yılı : 2010   Yayın Evi : KODLAB YAYINLARI  Sayfa : 296

E-posta artık yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası konumunda. Bireysel ve kurumsal anlamda iletişimin temel bir biçimi haline geldi. Çoğu insan bilgisayarını açtığı ilk dakikalarda öncelikle e-posta’larını kontrol eder. Kontrol edemediğinde meraklanır, bazı zamanlarda da endişeye kapılır. Bu yüzdendir ki her yerden, her zaman, kesintisiz olarak e-posta erişimi üzerinde durulması gereken önemli bir konudur. Hem Türkiye’de hem de Dünya’da yüzlerce kurum e-posta sistemi olarak Exchange Server’ı tercih etmiştir.

Bunun sebebi anlaşılır ara yüzler, basit sihirbazlar ve gelişmiş birlikte çalışılabilirlik özellikleridir. Exchange Server’a ısınmak kolaydır. Menüler, bağlantılar, açıklamalar kullanıcı dostudur. Hatalarla birlikte çözüm önerileri de sunulur. Sistem yöneticisinin işini her zaman kolay ve hızlı yapması hedeflenmiştir. Exchange Server; 2010 sürümüyle birlikte daha verimli ve daha güvenli hale gelmiştir. Hem sistem yöneticisini hem de son kullanıcıyı etkileyen onlarca yeni özelliği sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Bu kitap ile Exchange Server konusundaki Türkçe kaynak eksikliğini bir nebze de olsa gidermek için hazırlanmıştır. 7 ana bölümden oluşmaktadır: “Exchange Server 2010’a Giriş”, “Planlama”, “Kurulum”, “Yönetim”, “Yedekleme ve Geri Yükleme”, “Güvenlik”, “İzleme, Raporlama ve Bakım”. Exchange Server sıfırdan başlanarak anlatılmıştır. Dipnotlar ve ipuçları ile anlatım daha da ayrıntılı hale getirilmiştir. E-posta artık kurumların temel iletişim aracı haline geldi. İşe yeni başlayan personele bir koltuk ve masanın yanında bir de e-posta adresi verilir. Önemi ve yaygınlığı gittikçe artmaktadır. Bu durumla paralel olarak e-posta sistemlerinin de kesintisiz, hızlı ve güvenilir olması gerekmektedir. Exchange Server 2010 ile gereksinimlerin ötesinde, yapılandırması kolay, kullanıcı dostu bir sistem kurmak ve yönetmek bu kitap sayesinde hiç de zor olmayacaktır. Tüm dünyada e-posta sistemlerinin %65’inde Exchange Server kullanılmaktadır. Exchange Server üzerinde uzmanlaşmak demek çok geniş bir sektörde avantajlı duruma gelmek demektir.


Kitapta ele alınan başlıca konu başlıkları:


·         Exchange Server 2010 Rolleri

·         Kurulum ve Yükseltme Seçenekleri

·         Aktif Dizin (Active Directory) Alt Yapısı

·         E-posta Veritabanları ve DAG (Database Availability Group)

·         Yüksek Çalışabilirlik (High Availability) Seçenekleri

·         Outlook Web App ve Outlook 2010 İstemcileri

·         Exchange Management Console ve Exchange Control Panel

·         Komut Satırı ile İşlemler (Exchange Management Shell)

·         OutlookAnywhere, MAPI, POP3, IMAP, ActiveSync Bağlantıları

·         Poliçeler ve Kurallar

·         E-posta Hesapları ve E-posta Grupları ile İşlemler

·         Yedekleme Planı ve Felaket Senaryoları

·         İzleme, Raporlama ve Bakım

·         Trafiğin ve Sunucuların Güvenliği

·         Forefront Protection 2010 for Exchange Server

·         Sorun Giderme ve Performans Kontrol Araçları

Nedim ŞAHİN 1987’de Van’da doğdu. İlköğretimi Tokat’da, liseyi Sivas’da, üniversiteyi Kayseri’de okudu. Bilgisayar ile ortaokulda tanıştı ve ilk olarak kişisel web sitesini yayınladı. 2008 yılında Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden birincilikle mezun oldu. Türkiye’nin en büyük kurumlarından birisinde Mesajlaşma Sistemleri Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Exchange Server ve Active Directory branşlarında MCITP sertifikalarına sahiptir. Türkiye’nin önde gelen bir bilgisayar dergisinde yazarlık görevini sürdürmektedir.


Ürün Özellikleri :
Yurtdışına Satış
Var
Stok kodu
KKODLAB05288
Mağazaya Eklenme
0
loader
İncelediğiniz ürünü satın aldıktan sonra beklentilerinizi karşılamadığı takdirde iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapmalısınız:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde "Sipariş Takibi" sayfasından "İade ve Geri gönderim" başvurusunda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte Hepsiburada.com’a göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

* Bedel İadesi: İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 24 saat içinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır
İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?
Diğer Nedim Şahin kitapları