İhtiyaç 2012 DGS Çıkmış Sorular ve Çözümler 2000-2011

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürün temin edilebilir olduğu zaman sizi bilgilendirebilmemiz için "Haber Ver" özelliğini kullanabilirsiniz.
Sizin İçin Seçtiğimiz Bu Haftanın En Çok Satan Benzer Ürünleri
Yazar : Komisyon Baskı Yılı : 2012   Yayın Evi : İHTİYAÇ YAYINLARI  Sayfa :

Sevgili Arkadaşlar,

ÖSYM’nin uyguladığı bütün sınavlar, adayın bilgi birikimini, yorumlama gücünü teknik olarak ölçmektedir. Bunun bilincinde olan İHTYAÇ YAYINCILIK, sizlere çıkmış soruları sunarak sınav yolunuzu aydınlatmaktadır. DGS’de nelerin ne biçimde sorulduğunu bilmezsek bu sınavlara nasıl hazırlanacağımızı da bilemeyiz. İşte bu amaçla hazırladığımız “DGS Çıkmış Sorular” kitabı sizi yönlendirecek, size ışık tutacaktır. 2000’den 2011’e kadarki yıllarda yapılan sınavlarda Türkçe testi, hep yorum ağırlıklı sorulardan oluşmuştur. Her yıl cümle tamamlamadan, cümleden çıkarılabilecek kesin yargıdan, cümle ve paragraf oluşturma ile ilgili sorular sorulmuştur. Kimi yıllarda bir soru da anlatım bozukluğuyla ilgili olarak bu testlerde yer almıştır. Ağırlık ise paragraf sorularının olmuştur. Paragrafla ilgili her türlü soruya her yıl çokça yer verilmiştir.

 

Bu sınavda adayın:

1. Anlama, kavrama ve yorumlama gücü,

2. Kültürel birikimi,

3. Karar verme hızı,

4. Testleri zamanında ve doğru çözme yeteneği ölçülmektedir.

 

Sözel mantık soruları, adayın muhakeme ve karar verme yeteneğini ölçen sorulardan oluşmaktadır. Sorular öncüllü ve çoklu soru formatında hazırlanmaktadır. DGS’de ortalama her yıl bu alanda 10 – 11 soru gelmektedir. Bu alanda başarılı olmak için çıkmış soruları dikkatlice çözmelisiniz. DGS de matematik konuları, temel matematik bilgisiyle analitik düşünme yeteneğini birlikte ölçen sorular ile test edilir. Soru dağılımı inelendiğinde ağırlıklı olarak Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri, Rasyonel Sayılar, Basit Eşitsizlik ve Mutlak Değer, Çarpanlara Ayırma, Sayı Problemleri, Yüzde, Faiz Kâr - Zarar  Problemleri, Grafik Tablo Yorumlama ve Sayısal Mantık konularından soru geldiği görülür. DGS Çıkmış sorular kitabımızda yıllara göre sınav formatında hazırlanan matematik sorularını çözmeniz, çözemediğiniz sorularda ise kitabımızda mevcut olan çözümleri incelemeniz faydalı olacaktır.Ürün Özellikleri :
Diğer:
Yurtdışına Satış
Var
Stok kodu
KIHTIYAC00481
Mağazaya Eklenme
0
loader
İncelediğiniz ürünü satın aldıktan sonra beklentilerinizi karşılamadığı takdirde iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapmalısınız:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde "Sipariş Takibi" sayfasından "İade ve Geri gönderim" başvurusunda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte Hepsiburada.com’a göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

* Bedel İadesi: İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 24 saat içinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır
İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?
Diğer Komisyon kitapları