İhtiyaç 2012 DGS Çıkmış Sorular ve Çözümler 2000-2011

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürün temin edilebilir olduğu zaman sizi bilgilendirebilmemiz için "Haber Ver" özelliğini kullanabilirsiniz.
Sizin İçin Seçtiğimiz Bu Haftanın En Çok Satan Benzer Ürünleri
Yazar : Komisyon Baskı Yılı : 2012   Yayın Evi : İHTİYAÇ YAYINLARI  Sayfa :

Sevgili Arkadaşlar,

ÖSYM’nin uyguladığı bütün sınavlar, adayın bilgi birikimini, yorumlama gücünü teknik olarak ölçmektedir. Bunun bilincinde olan İHTYAÇ YAYINCILIK, sizlere çıkmış soruları sunarak sınav yolunuzu aydınlatmaktadır. DGS’de nelerin ne biçimde sorulduğunu bilmezsek bu sınavlara nasıl hazırlanacağımızı da bilemeyiz. İşte bu amaçla hazırladığımız “DGS Çıkmış Sorular” kitabı sizi yönlendirecek, size ışık tutacaktır. 2000’den 2011’e kadarki yıllarda yapılan sınavlarda Türkçe testi, hep yorum ağırlıklı sorulardan oluşmuştur. Her yıl cümle tamamlamadan, cümleden çıkarılabilecek kesin yargıdan, cümle ve paragraf oluşturma ile ilgili sorular sorulmuştur. Kimi yıllarda bir soru da anlatım bozukluğuyla ilgili olarak bu testlerde yer almıştır. Ağırlık ise paragraf sorularının olmuştur. Paragrafla ilgili her türlü soruya her yıl çokça yer verilmiştir.

 

Bu sınavda adayın:

1. Anlama, kavrama ve yorumlama gücü,

2. Kültürel birikimi,

3. Karar verme hızı,

4. Testleri zamanında ve doğru çözme yeteneği ölçülmektedir.

 

Sözel mantık soruları, adayın muhakeme ve karar verme yeteneğini ölçen sorulardan oluşmaktadır. Sorular öncüllü ve çoklu soru formatında hazırlanmaktadır. DGS’de ortalama her yıl bu alanda 10 – 11 soru gelmektedir. Bu alanda başarılı olmak için çıkmış soruları dikkatlice çözmelisiniz. DGS de matematik konuları, temel matematik bilgisiyle analitik düşünme yeteneğini birlikte ölçen sorular ile test edilir. Soru dağılımı inelendiğinde ağırlıklı olarak Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri, Rasyonel Sayılar, Basit Eşitsizlik ve Mutlak Değer, Çarpanlara Ayırma, Sayı Problemleri, Yüzde, Faiz Kâr - Zarar  Problemleri, Grafik Tablo Yorumlama ve Sayısal Mantık konularından soru geldiği görülür. DGS Çıkmış sorular kitabımızda yıllara göre sınav formatında hazırlanan matematik sorularını çözmeniz, çözemediğiniz sorularda ise kitabımızda mevcut olan çözümleri incelemeniz faydalı olacaktır.Ürün Özellikleri :
Diğer:
Yurtdışına Satış
Var
Stok kodu
KIHTIYAC00481
Mağazaya Eklenme
0
loader
İncelediğiniz ürün, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin 7. maddesinde yer alan aşağıdaki hükümler gereğince iade alınmamaktadır.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Tüketici tarafından ambalajı açılmış ise; ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Örneğin; DVD, VCD, CD ve kasetler, toner, kartuş, şerit, vb. gibi) iade edilemez.

Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.
Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır
İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?
Diğer Komisyon kitapları