Kalp Ağrısı

Fiyat
22,01 TL KDV DAHİL
İndirimli
:
17,60 TL KDV DAHİL
KAZANCINIZ
%20
|
4,41 TL
Bu ürünün ortalama teslimat süresi
5 5
Yazar : Halide Edip Adıvar Baskı Yılı : 2010   Yayın Evi : CAN YAYINLARI  Sayfa : 276

Kalp Ağrısı, edebiyatımızın unutulmaz yazarı Halide Edib Adıvar’ın en tanınmış, en duygusal romanlarından biri. İlk kez 1924 yılında yayımlanmış bir aşk romanı. Romanın baş karakteri Zeyno, güçlü, esprili, çekici bir genç kızdır. En yakın arkadaşı Azize ise pek güzel ve çekici ama renksiz, kıskanç biridir. Hasan Bey’le nişanlı gibidirler. Zeyno da Saf­fet’le evlenmek üzeredir. Ancak Hasan’la Zeyno arasında dile getiremedikleri bir aşk doğmuştur. Zeyno bu tehlikeli durumdan uzaklaşmak için İstanbul dışındaki bir çiftlik evine bir süre dinlenmeye gider. Ama Hasan’la Azize de ona ve nişanlısı Saf­fet’e sürpriz yapmak amacıyla peşlerinden gidecektir.
Halide Edib, çoğu romanında yaptığı gibi değişik anlatım teknikleri kullanarak yazmış Kalp Ağrısı’nı. Zeyno’nun güncesini, mektuplarını okurken kendinizi soluk kesici bir aşk öyküsünün içinde buluyor, Adıvar’ın gözünden 1900’lerin ilk yıllarının İstanbul yaşamını tadıyorsunuz.Son yıllarda dizi senaristleri için adeta Karun Hazinesi kadar önemli oldu eski Türk eserleri. Reşat Nuri Güntekin’in Yaprak Dökümü ve Dudaktan Kalbe adlı romanları, Orhan Kemal’in Hanımın Çiftliği ve en son RTÜK tartışmalarıyla tekrar gündeme oturan Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnû’sundan sonra yine bir ustanın klasiği diziye uyarlanıyor. Halide Edib Adıvar’ın Kalp Ağrısı isimli eserinin dizi uyarlamasının reklamları ilgili kanalda dönmeye başladı bile. Dizi başlamadan neler olacağını ya da orijinal olayı öğrenmek isteyenlerin ve edebiyat meraklılarının okumaktan keyif alacağı tutkulu bir aşk romanı Kalp Ağrısı.

Sahne, Mudanya Konferansı sevincini yaşayan 1900’lerin İstanbul’u. Kahramanlarımız aynı erkeğe âşık iki çocukluk arkadaşı; Azize ve Zeyno. Azize, sevgilisi Hasan’la buluşmalarına annesinin müsaade etmesi için en yakın arkadaşı Zeyno ile birlikte gider. Beraber daha fazla vakit geçirmeye başlayan üçlünün arasında farklı olaylar gelişmeye başlar. Azize Hasan’a aşıktır ve evlenmek ister. Fakat Hasan ile Zeyno’nun arasında zamanla bir aşk doğar ve Hasan Zeyno’ya evlenme teklifinde bulunur. Zeyno ne yapacaktır? En iyi arkadaşını mı, yoksa âşık olduğu adamı mı seçecektir? Arkadaşımın aşkı sendromu gibi görünse de Halde Edib’in birtakım sosyal konuları es geçmeyeceğini de hatırlayınca, konu daha da ilginçleşiyor…

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf


Ürün Özellikleri :
Yurtdışına Satış
Var
Stok kodu
KCAN11305
Mağazaya Eklenme
0
loader
İncelediğiniz ürün, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin 7. maddesinde yer alan aşağıdaki hükümler gereğince iade alınmamaktadır.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Tüketici tarafından ambalajı açılmış ise; ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Örneğin; DVD, VCD, CD ve kasetler, toner, kartuş, şerit, vb. gibi) iade edilemez.

Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.
Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır
İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?