Büyüme çağında olan çocukların fiziksel gelişimleri her an devam ettiği için ayakkabı seçimi, yetişkinlerin ayakkabı seçiminden daha fazla özen gerektirir. Çocuğun ayağına tam oturan ayakkabı, çocuğun büyüyen ayağını sıkarak, gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceği gibi, büyük ayakkabı seçimi de rahat kullanım sağlamayabilir. Adidas çocuk ayakkabılar, şıklığı ile çocukları mutlu ederken, ayak yapılarına uygunluğu ve de sağlıklı adımlar atmaları ile de anne babaları mutlu etmeye devam eder.

Adidas Çocuk Spor Ayakkabıları

Çocuk ayakkabıları, çocuğun hareketlerini sınırlamadan, esnekliği ile özgürce hareket etmelerini sağlamalıdır. Uygun olmayan ayakkabı tercihi, çocukların yürüyüş ve duruşlarını olumsuz etkileyebilir. Tırnak batması, nasır gibi çeşitli ayak hastalıkları ile birlikte, bel, kalça, diz, gibi çocukların fiziksel yapılarında da sorunlara neden olabilir. Adidas çocuk spor ayakkabıları arasından çocukların ayak yapısına uygun ayakkabı seçimi ile, çocukların çeşitli sağlık sorunları yaşamalarının önüne geçilebilir.

Okul çağındaki çocukların, yüksek enerjilerinden dolayı, koşma, hızlı ve ani hareketlerde bulunmaları da göz önünde bulundurularak ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Adidas çocuk ayakkabılar, çocukların, bahçede, sokakta, çeşitli oyun alanlarında oyun oynayabildiği esnek, okula gidiş, gelişlerinde ise rahatlıkla kullanabildiği yumuşak ayakkabılardır.

Adidas Çocuk Ayakkabı Modelleri

Çocuklarda, belli bir yaştan sonra, özellikle de okul çağında olan çocuklarda, hareketlerinin daha fazla arttığı gözlemlenebilir. Bu durumları, gelişim çağındaki çocukların, yoğun enerji birikimlerinden kaynaklanır. Çocukların kemik, ve kas yapıları sürekli gelişir ve çocuklar fiziksel olarak büyüme gösterir. Ayaklarının da geliştiği bu dönemlerde, çocukların giydiği ayakkabının da esnek olması çok büyük önem taşımaktadır. Adidas çocuk ayakkabı modellerinin farklı tasarımları ile alt tabanlarının esnek ve yumuşak özellikte olması, çocukların rahat ve güvenle hareket etmelerini sağlar.

Fazlasıyla enerjik olan, durdukları yerde durmayan çocukların, en büyük keyifleri top ile çeşitli oyunlar oynamaktır ve oynarken de fazlasıyla hareketli olurlar. Çocukların topa vurmaları ya da koşmaları gereken durumlarda giydikleri ayakkabının, ayak bileklerinin rahat hareket etmesini sağlayan, ayağına uygun özellikte ayakkabı olması çok önemlidir. Çocuk ayakkabısı satın alırken, ayak parmakları ve ayakkabı burnu arasında belli bir boşluk olmasına dikkat edilmelidir. Adidas çocuk ayakkabılar, çocukların ayak parmaklarının tarak kısmının sıkışmaması da düşünülerek, her ayak yapısına uygun olarak tasarlanır ve bilek kısımları vurmadan rahat kullanım sağlar.

Çocuklarda ayak terlemesi sık sık gerçekleşen bir durumdur. Bakteri üremesini engellemek üzere çocukların kullandığı ayakkabının dış yüzeyinin de hava alan malzemeden üretilmiş olması sağlıklı ayak gelişimleri için büyük önem taşır. Adidas çocuk ayakkabılar, dış yüzeyinin hava alma özelliği ile de çocukların ayaklarının nefes almalarını sağlayarak bakteri üremesini minimuma düşürür. Adidas çocuk ayakkabılar kızarıklık, vurma, tahriş ve alerji oluşturmadan, çocukların sağlıklı ve mutlu günler geçirmelerine destek olur.

Adidas Bebek Ayakkabı Modelleri

Bebeklerin, ayaklarını sıcak tutmak amacıyla kullanılan çorap ya da patik belli bir süre sonra yerini ayakkabılara bırakır. Bebeklerin, ilk adımlarını atmaya ve yavaş yavaş yürümeyi öğrenmeye başladıkları dönemde kullanılan ayakkabı, bebeğin ayak sağlığı açısından çok önemlidir. Doğru ayakkabı seçimi ile henüz yeni yürümeye başlayan bebeğin, ifade edemeyeceği ağrıların, yürüyüş bozukluklarının önüne geçilebilir. Adidas bebek ayakkabı modelleri, rahat kullanımı ile bebeklerin ayaklarında ağrı, şişme, kızarıklık oluşturmadan, sağlıklı adımlar atmalarını sağlar.

Bebekler, yürümeyi yeni öğrendikleri ve de gün içerisinde çok fazla yürümedikleri için ayakkabılarının esneme gibi bir olasılığı bulunmamaktadır. Bu nedenle bebek ayakkabıları satın alırken, bebeğin ayağını tamamen sarmaması ve de sıkmaması dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Bebek ayakkabıları, topuksuz tercih edilmelidir. Topuklu ayakkabılar yürümeyi yeni öğrenen bebeklerin dengede durmasını zorlaştırdığı gibi, düşme riski de oluşturabilir.

Adidas bebek ayakkabı modellerinin hafif olması ve arka kısmının yumuşaklığı ile de rahat kullanım sağlaması öne çıkan ürünler arasında yer almasının sebeplerindendir. Bebeklerin fiziksel büyümeleri çok hızlı gerçekleştiği için, ayakkabı numaraları da büyür ve sürekli ayakkabı değiştirilir. Bu süreç içerisinde, kullanılan ayakkabılarda vurma, ayağın alışması gibi dönemler oluşmaktadır. Bebeklerin ayak sağlığı ve gelişimi göz önünde bulundurularak ayak yapısına uygun bebek ayakkabıları tercih edilmelidir.

Adidas Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

114 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Adidas
  2. Vicco
  3. Polaris
  4. Seventeen
  5. Pink Step
  6. U.S. Polo Assn.
  7. Pinokyo
  8. Mini Can
  9. Lumberjack
  10. Jump
  11. Gezer
  12. Kinetix
  13. Twingo
  14. Arvento
  15. Celal Gültekin
  16. Soobe
  17. Twigy
  18. Despina Vandi
  19. Crocs
  20. Superfit
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Renk
 6. Cinsiyet
 7. Numara A-Z
 8. Satıcı A-Z
 • Marka Adidas
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362
BAŞA DÖN