Akasa AK-675S Intel 478-PIN CPU Soğutucu Yorumları

(28 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • Dört Yıldız
  (24.11.2016)

  Soğutucu başarılı. Yuvaya doğrudan oturtun, zaten termal yapışkan CPU üzerine denk geliyor. Ancak kutudan çıkan metal klipsler ızgarayı sıkıştırmadı ve metal kulakları kırıldı. Önemli değil CPU yuvasına tırnağını takıp sonra iki taraftan alttan plastik "kablo bağı" geçirip üstten sıkıştırın .Kablo bağı çok başarılı şekilde sıkıştırıyor.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • olumlu
  (03.03.2016)

  1 ) sıcak hava ramlerin üzerine üflemiyor yukarı ve alt tarafa üflüyor. eskisinde ramlerin üstüne üflerdi. 2 ) aleminyum yapısı gerçekten etli ve güzel. boşta 23 derecede çalışıyor ses bakımında %30 azaldı belki ses benim ekran kartı fanından gelebilir. geç aldığımı düşünüyorum bu kadar iyi olduğunu bilseydim daha erken alırdım

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Soğutma performansı harika
  (20.10.2014)

  bir kaç ay içinde 3-4 defa termal macununu değiştirmeme rağmen pc açılırken sürekli donan intel fanlı bilgisayarım adeta yeniden doğdu.Benim gibi p4 478 pin işlemci kullanan arkadaşlara tavsiyem intel fanınızı hemen bununla değiştirin rahat edin.Sökmesi takması çok kolay.İntel fanlardaki saçma sapan geçirmeli zar zor açılıp takılan cinsten bir yapısı yok.Ha bu arada ses konusuna değinecek olursak eskisinden daha sessiz falan değil aynı...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • işlem tamam
  (15.11.2012)

  eski bilgisayarı çöpe atmadan deneyin, gerçekten işe yaradı ve işlemci kendine geldi, ses de fazla yapmıyor. Daha ne olsun, herkese tavsiye ederim.

  KARACABEY - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Fiyat Performans Ürünü
  (23.08.2011)

  8 yıllık işlemcimin(p4 3.06) üzerinde gelen zaten gürültülü olan intel fanı son 3 yıldır falan cidden çekilmiyordu. Genel ısı düşsün diye ne macunlar, neler neler denedim. Hiç biri çözüm getirmedi. Artık o bilgisayarı hepten gözden çıkarmıştım ki bu fana bu para verilir, denemeye değer dedim. Şimdi sesi eskisiyle kıyaslandığında duyulmuyor denebilir. (eskiden çamaşır makinasını bastırıyordu. :D) Kullanım sırasında rahatsız eden bir ses kalmadı. Eski makina olduğu için içerisine XFCEli Linux Mint DE kurdum. Tam bir internet canavarı oldu. Evdeki insanlara bir alternatif internet cihazı daha sunmuş oldum, herkes memnun kaldı...

  MERKEZ - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • güzel soğutuyo ama sessiz diyemiyeceğim
  (03.06.2011)

  ürün gayet güzel sogutuyo fakat sessiz diyemiyeceğim.kurulumu cok kolay rahatlıkla herkes uygulayabilir.benim hosuma gitti acıkcası ama keske biraz daha sessiz olsaydı puanım mükemmel olurdu.

  - Konya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • çok iyi
  (22.05.2011)

  bendeki 478 pin kasa soğutma demirinden daha uzun demir geldi. mecburen eski demiri taktım sorunsuz çalışıyor. zaten pervanenin çalışması önemliydi benim için.

  - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Güzel soğutuyor
  (12.07.2010)

  Ürünü yaklaşık 1 yıl önce hepsiburada dan almıştm...Üzerinde macun sürülü geliyor..Kaliteli ürün soğutmasıda güzel işlemcim 55-60 derecelerde geziyordu bunu takınca 20-30 arasında.....fazlada sesli değl 3000 rpm ile 3100 rpm arasında dönüyor......

  ZİLE - Tokat - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (5)

 • kaliteli ve performanslı
  (14.03.2010)

  bu ürünü çok eskimiş olsada iş gören bilgisayarım için aldım önceleri aşırı ısınan ve sürekli kitlenen bilgisayar şimdi hiç kitlenmiyor ve serin serin çalışıyor aliminyum soğutucu kaliteli ısıyı iyi iletiyor ve fanda hızlı bir şekilde suğutuyor bu fiyata faha iyisini bulamazsınız tek kötü yanıda biraz sesli çalışması zannediyorum kanatların acısı yüzünden hava sürtünme yapıyor ve biraz sesli çalışıyor ben aldıktan sonra ürün stoklarda kalmadı galiba ben sonuncusunu aldım ama 478 pinli bilgisayarınız varsa sizde bi tane alın ilerde bulamazsınız ...

  ZİLE - Tokat - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Sesli Çalışıyor Fakat İyi Soğutuyor
  (06.02.2010)

  Ürünü geçen hafta aldım, P4 sistemime taktım. Yorumlarda yazan çok sessiz gibi ifadelere kesinlikle kanmayın. Çok sesli çalışıyor. 5 yıldır kullandığım eski fandan hiçbir farkı yok. Halbuki ben eski fanımın artık gürültü yaptığından şikayetçiydim. Soğutma işini iyi yapıyor ki bunu da yapmasaydı söktüğüm eski fanı geri takacaktım. Şu an eskisi ile bu ürün arasında ne gürültü ne soğutma açısından hiçbir fark yok. Bence eski sistemi olup da sesten şikayetçi olduğu için fanını değiştirmek isteyenler boşuna uğraşmasın. Bu ürün aynı gürültüyü devam ettirecektir.

  OSMANGAZİ - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (20) Hayır (3)

 • Harika artık buz gibi.
  (20.01.2010)

  Ürünü aldım harika çalışıyor ve harbiden dnildiği gibi çok seszi ki eski soğutucunun fanı ile karşılaştırdığımda hiç ses yok ve 60-70 derece birden 30a düştü şiddetle tavsiye ediyorum. ihtiyacınız varsa kaçırmayın sakın.

  FATİH - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (8)

 • iyi soğutucu
  (07.12.2009)

  intel p4 3200 işlemci için aldım. diğer işlemciler ile arasında bayağı fark var. monte ederken biraz zorlanabilirsiniz dikkatli takılmalı. kaliteli ürün tavsiye ederim.

  MERKEZ - Samsun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (4)

 • Soğutma performansı kesinlikle tatmin edici
  (13.11.2009)

  Bilgisayarında soğutma sorunu olan arkadaşlara, kesinlikle tavsiye ederim. 478 pin Intel Celeron 2,6G işlemcideki 72-74C civarında gezen ısıyı yaklaşık 56-60C arasına çekti. Devir diğer arkadaşların bahsettiği gibi 3200 civarında. Isı sorunu olan arkadaşlara tavsiye ederim.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • ses hariç iyi ama sesi her zaman çok değil
  (10.09.2009)

  öncelikle ürün 3000 rpm de değil 3,1-3,2 rpmde çalışıyor. çok iyi soğutma performansı var benim işlemci sıcaklığı pc rölantide çalışırken 38-40 celciuslardan 32-33 celciusa geriledi. ancak fanı çok agresif, özellikle pc yeni açıldığında bizim kahvehanedeki vantilatörü aratmıyor sesi. sakinleşince pek sesi yok ama agresifleşirse çekilmez oluyor.

  MERKEZ - Kırıkkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (2)

 • 478 pinler için daha ideali yok
  (27.07.2009)

  bu ürünü almadan önce 3 tane soğutucu değiştirdim. hiç birinden verim alamadım ve hepside bozuldu. bu fanı taktığımda pcim kendine geldi temp 50 dereceden yukarıya çıkmıyor. 3200 rpmde canavar gibi dönüyor.

  - Amasya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (6)

 • ne kötü ne iyi
  (22.07.2009)

  Ürüne fazla yüksek puan veremedim. Hatta kararsız kaldım desem yeridir. Soğutması muhteşem. 35-40 larda gezen işlemci 26-28 den yukarı çıkmıyor( oc bile yaptım) . İnanılmaz iyi soğutuyor. Ama aşırı sesli. Kasanız benimki gibi itina ile sessizleştirilmiş ise bu fanı taktıktan sonra acayip rahatsız olacaksınız. Fakat kasanız normal 60-70 tl lik kasalardansa alın zaten powerin sesi bununkini bastırır.. Ama sessizlik sizin için önemliyse uzak durun. Diğer yandan soğutma çok başarılı bu fiyata pes doğrusu..

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (1)

 • güzel
  (20.07.2009)

  orjinal fanından daha iyi kavradı ve son devirde bile en ufak bir titreme yok, biraz sesi var ama eskimiş işlemci fanından sonra ilaç gibi geldi

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (3)

 • başarılı bir soğutucu
  (06.04.2009)

  478 pin cpu lar için çok güzel bir ürün işlemciyi çok iyi kavrıyor,üzerindeki fan bildiğimiz 8lik kasa fanı ancak pek sessiz çalıştığını söyleyemem fan çok yüksek devirde dönüyor ve rüzgar aliminyum soğutucuya çarptığında baya ses çıkıyor ancak dert değil çok kolay bi şekilde başka bi fanla değiştirebilirsiniz ben öyle yaptım,ısı gayet iyi yüklü halde stokfandan 5-6 derece idle halde 8-10 dereceye varan daha az ısıtma sağlıyor,fiyat olarak 478 cpu lar için çok uygun bir fan.

  MERKEZ - Samsun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (3)

 • Güzel ürün
  (11.02.2009)

  eskisine oranla 4-5 derece daha iyi soğutmayı başardı. Ayrıca 8cm fanı olması da standart olması nedeniyle kullanışlı bir özellik. İşlemciye temas eden bölümünün termal macunlu olması da olumlu bir yönü...

  KESTEL - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (3)

 • Performans beklemeyenlere tavsiye ederim!
  (05.02.2009)

  PC nizi internet vs. için kullanıyorsanız tavsiye ederim. Sessiz, kolay monte edilebilir ve macunu üstünde. Fakat herhangi bir performans beklemeyin. Bu soğutucuyla overclock yapılamaz, oyun oynanamaz.!

  KADIKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (9)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN