Akasa Viper 14cm PWM Yüksek Performanslı Ultra Sessiz Kasa Fanı (AK-FN063) Yorumları

(29 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • Paranızın karşılığı olup olmadığını kullanım ömrü belirleyecek
  (28.09.2017)

  Aynı gün kargolandı. Kutusunda gelmesi de iyi, kargo sürecinde az da olsa dayanıklılık sağlıyor Genel olarak sessiz. Zalman Z11 Plus HF" kasamın ÖN panelindeki 12 cm fan yerine bu 14 cm'lik Akasa fanı monte ettim. "sesini zor duyarsınız" diyemiyorum çünkü aynı anda kasanın (arka ve üst panelindeki) 2 fanı daha + cpu fanı + psu'nun fanı + ekran kartınının 2 fanı çalışıyor.

  Antakya - Hatay - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (10.06.2017)

  Bir noctua veya delta değil tabiki ve biraz pahalı ama sesizliği iyi. Basit işleri görür. Rengi baya iyi.Anakarta zarar verebilecek bir amper e sahip değil.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (26.05.2017)

  Cooler master mastercase 5 kasada kasa içi sıcaklığı 5 adet fanla 20 derece düşürdü işlemci içince 2 adet 12 cm olanından var kesinlikle tavsiye ederim

  YILDIRIM - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • fiyatının hakkını veriyor
  (02.05.2017)

  aynı cinsinden 12cm olan fanına göre bir tık sesli çalışıyor 1 yıla aşkın kullanıyorum performans açısından iyi güzel ona lafım yok

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • tavsiyedir.
  (25.01.2017)

  viper fanları içeri üflesin diye kullanın.normal klasik kanatlı fanlar ise dışarı üflemek için daha iyidir.bu fanı yan kapağa içeri üfleyecek,kasanın üst kısmından da normal kanarlı fanladan yine içeri üfleyecek şekilde takarsanız;egzos fan olarakta clasik çift fan kullanırsanız mükemmel bir performans yakalayabilirsiniz.mühendislik harikası viper kanatlar gerçekten kanat uçlarından havayı düzenli bir şekilde kasaya yayıyor.hdd,ekran katı bileşenleriniz bu düzenden hakkıyla yararlanabiliyor.denedim gördüm.bu fanı desteklemek için işlemci ve ramlerinize yakın üst panelden içeriye üfleyen clasik normal kanatlı fanlardan takarsanız süper performans üstünü yakalacağınıza eminim.ben kasamın uygunluğu gereği; yan panele içeri üfleyen 12cm yuvaya viper-r taktım.800rpm civarında hem sessiz,hemde yüksek performanslı hava akımı elde ettim.üst panele 8cm lik içeriye üfleyen fan takıyodum.akasa soğutuculu işlemcinin fanı bozlnca oraya taktım.ozaman normal fan vardı.üstten destekli 8cm lik fanla işlemci dereceleri daha da düşmüştü.denedim.şimdi yan kapakta 800 rpm civarında dönen 12lik yuvaya takılı viper-r kullanıyorum.ve şuan çok memnunum.yakında üst panel için 8cmlik normal fanlardan veya üste delik açıp genişletip 12 cmlik fanlardan takmayı düşünüyorum.içeri üflemesi için.hemen ram ve işlemcinin üstündeler.egzos olaraktan dışarıya üfleyen 2 adet altlı üstlü 8cmlik klasik fanım mevcut ve bu şekilde çok iyi performans sergilediler.fanlar kapalıyken 80leri gören ekran kartım ne hikmetse fanları açtığımda 66 lara indi.12cmlik kanatlar yerine 14 cmlik fanları tercih edin tavsiyemdir.bu fanlara fan kontrolcü veya standart 800 rpm e düşüren kablo bağlarsanız çok memnun kalacaksınız.çünkü 12cm viper fan 1200-1400 devirde yaklaşık 60 cfm hava akımı verirken,14 lük viper-r bunu 800-1000 rpmde rahatlıkla sağlıyor.

  - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Başarılı bir fan
  (28.08.2016)

  Sessiz ve verdiği hava akımı gayet iyi. 14 cm olmasının avantajları. Kasanızda şayet 14 cm lik yuva varsa 12 cm lik fanların yerine tercih ediniz.

  DARICA - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Ses, Performans
  (26.07.2016)

  2 tane aldım 200R'a taktım. Birisi içeriye hava soğuk hava üflüyor. Diğeri İçerideki sıcak havayı dışarıya. %50 de çalışıyor ikisi de %50 de çalışırken bile ses çıkartıyor. Hava üflemesi normal diyelim. Bunun yerine NF-F12'yi sessizlik ve performans açısından tercih ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (2)

 • Kategorisinde en iyisi.
  (13.05.2016)

  Hem fiyatından hemde emsallerinden çok iyi, doğal olarak hızı arttırdığınzda gürültü çıkıyor fakat normal fanlara kıyasla fazla değil.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • harika
  (28.10.2015)

  Sessiz fanı olsun ve fiyatı çok iyi. Tavsiye ederim.

  - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • fan
  (28.09.2015)

  urun gerçekten kaliteli 4 adet 12 cm 1 adette 14 cm aldım bugüne kadar gördüğüm en iyi soğutma diyebilirim fakat sessiz kelimesine asla katılmıyorum bu ya kadar yuksek devir donen bir fan asla sessiz olamaz fan kontrolcüsü ile kullanıyorum bilgisayar boşta iken düşük devirde calistiriyorum ses cok az oyun oynarken sona dayıyorum fanları soğutma super ama ses de çok tabiki parasını hakemden bir urun direkt 12 volta baglamayin pwm ile veya bir fan kontrolcüsü ile kullanın performans alırsınız asla pişman olmazsiniz

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Fiyatının Hakkını veriyor ve Çok kaliteli
  (17.09.2015)

  Öncelikle direk anakarta takılacak soketler ile geliyor. Böylece overclock yönetimi vs Fan üzerinde tam yetkiniz var. Ek olarak Fan 750 ile 1600 RPM aralığında çalışıü 1000 in üzerine kadar hiçbir ses duymuyorsunuz. Hava akışı diğer fanlara göre mükemmel denilebilecek seviyede. Plastik Montaj vidalari ile hem kolay takılıyor hemde titreşimin tamammını absorbe ederek o rahatsiz edici kasa kaynaklı küçük metal vızıltısını engelliyor. Eğer ısınma ihtimali yüksek GTX veya R9 serisi Gaming Ekran kartları kullanıyorsanız hiç düşünmeden gözünüz kapalı almanızı tavsiye ederim. Umarim yorumum faydalı olur.

  KADIKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Sadece rüzgarın sesi
  (25.07.2015)

  Çok sesli diyen arkadaşlara sesleniyorum rüzgarın sesinden başka hiç bir kulak tırmalayan ses yok bu fanda! Tek kelimeyle kullandıgım en iyi fan ! Sürekli %70 ve %100 devir arasında kullanıyorum fanın sesini duymuyorum bile ama üfledigi hava muazzam. Sadece %100 devirde ufak bir rüzgar sesi duyuyorsunuz o kadar başka birşey yok.Alınabilecek en iyi fan.

  - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (4)

 • dondurucu
  (14.04.2015)

  kasa içerisinde hissedilir bir soğukluk veriyor ayrıca pwm kontrollü olması sayesinde fanın dönüş hızı anakart sıcaklık değerine göre değişiyor.alacak olanlara kesinlikle tavsiye ederim. teşekkürler hepsiburada. teşekkürler akasa

  - Kütahya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Soğutma-Ses
  (02.10.2014)

  Ürün soğutmada çok çok iyi fakat bir o kadar da ses yüksek eğer kasa yakınınızda olacaksa gerçekten rahatsız edici oluyor

  ATAŞEHİR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Kullandığım en iyi fan
  (17.09.2014)

  Daha önce benzer özellikteki akasa 120 cm apache fan kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Bu fan da beni çok memnun etti. 600 ile 1600 devir arasında çalışabiliyor ve 12.5 ile 26 dB arası ses veriyor. Son hızda muazzam bir hava akımı sağlıyor, tabiki de ses de oluyor. Ancak bu fanı son devirde çalıştırmaya gerek yok, düşük devirde diğer fanlara göre kat ve kat fazla hava üflüyor. Direkt 12V kaynağa bağlayıp çalıştıracaksanız almayın. Anakart üstünden PWM kontrol yada ek bir fan kontrolcüsüyle kullanırsanız pişman olmazsınız.

  ŞİLE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • güzel
  (23.06.2014)

  tam devirde çalışıyor sesini bile duymuyorum kasa dibimde güzel soğutuyor iyi ki almışım almayı düşünenlere tavsiye ederim kasanın sıcaklığı düştü

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (9)

 • Ürün gerçektenkaliteli
  (06.06.2014)

  Düşük devirde yaklaşık dakikada 600 rpm hızda gerçekten sessiz, ancak 1500 devre çıkarttığınızda baya bir ses veriyor, yüksek devirde fanın sesini bastıracak bir ses kaynağı yoksa (oyun oynuyorsunuzdur sesi açıktır, yada müzik dinliyor yada film izliyorsunuzdur) rahatsız edici derecede uğultu oluşturuyor. Ancak düşük devirde sessiz gerçektende. Birde fanı taktığınız yer önemli tabi, fan önünde yada arkasında rüzgarın çarpacağı herhangi bir engel yoksa ses azalıyor, fana hava giriş çıkışı ne kadar engelleniyorsa ses o kadar artıyor,ben kasanın ön kısmına taktım ancak fanın üflediği kısımda çok fazla metal aksan var, belkide ondan dolayı çok ses çıkıyor olabilir.

  - Kayseri - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Fiyat Performans çok iyi
  (09.04.2014)

  Ürünü biliyordum 2. ci olarak aldım fiyatını gerçekten hakediyor soğutma isteyenler özellikle tercih edebilirler hızlı kargo sorunsuz teslimat için siteye tşkler

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Mükemmel bir seçim
  (03.03.2014)

  İhtiyacımı tam olarak gören mükemmel bir seçim olduğunu düşünüyorum. Fiyat olarakta bu kalitede bir mal için çok uygun. Alırsanız hiç pişman olmazsınız.

  ANAMUR - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Uçuruyor
  (19.09.2013)

  2 tane aldım. Birini kasamın altına emme, birini arkasına egsoz fan olarak taktım. Zaten kasam çok ısınmıyordu o yüzden bi fark göremedim ama tam devirde üfledikleri debi süper. Tam devirde sesli çalışıyorlar, oda rüzgarın sesi. %50 civarında güçle çalıştıgında pek sesli değiller.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN