Beklenmedik elektrik kesintileri, özellikle iş hayatında sıkıntılı durumlara sebep olur. Kesintiler eğer programlı değilse, ne kadar süreceği belli olmadığından üretimde veya bilgi akışında çeşitli aksamalar oluşabilir, iş yeriniz, müşterileriniz varken karanlıkta kalabilir. Böyle durumlar için size yardımcı olacak cihaz; kapasitenize göre satın alacağınız uygun bir jeneratördür. Jeneratörler, elektrik kesintisi sırasında devreye giren ve herhangi bir enerji türünü elektrik enerjisine çevirerek elektrik akımının devam etmesini sağlayan cihazlardır. Kullandıkları enerji kaynağı vasıtasıyla oluşturulan mekanik enerjiyi, çıkışında sabit elektrik enerjisi oluşturacak şekilde çevirirler.

Aksa Jeneratör

Jeneratörler AA jeneratör ve DA jeneratör olmak üzere iki çeşittir. Elektrik enerjisinin çoğu günümüzde alternatif akım da denilen, AA jeneratörleri ile üretilir ve bu aletlere "alternatör" adı verilir. Uygulamada daha çok benzin ya da dizel yakıtla çalışan içten yanmalı motorlardan hareket alan jeneratörler kullanılır. Jeneratörün en önemli iki parçası; motor ve alternatördür. Motorun sağladığı mekanik enerji bir alternatör tarafından alternatif akıma dönüştürülür. Küçük iş yerleri ya da evlerin elektrik ihtiyacını 5 kVA'a kadar olan küçük jeneratörler karşılayabilir. Büyük sanayi kuruluşları için ya da şehir şebekesini beslemek için ise çok daha büyük jeneratörler kullanılır.

Bir Kazancı Holding iştiraki olan Aksa Jeneratör, ilk jeneratörünü 1984 yılında üretir. 1995 yılında ise %55'lik pazar payı ile sektöründe liderliğe oturur. Bugün Aksa Jeneratör, Türkiye'nin en büyük 200 sanayii kuruluşu ve ihracatçı firması arasında yer alır. Aksa Jeneratör'ün ürettiği jeneratör modelleri arasında; gücü 1 kVA ile 3000 kVA arasında değişen benzin, dizel ve doğal gaz yakıtlı sabit veya taşınabilir jeneratörler, marin yardımcı jeneratörleri, aydınlatma kuleleri ve jeneratör donanımları bulunur. Gelişen teknoloji ile birlikte Ar-Ge yatırımlarına büyük önem veren firmanın amacı, daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üretmektir.

Herhangi bir ürünü satın aldıktan sonra asıl önemli olan, o ürün için gerektiği zamanda ve kalitede servis desteği alabilmektir. Aksa Servis, Türkiye’de İstanbul hariç 85 servis noktası, Türkiye genelinde 300 kişilik teknik servis çalışanı, yedek parça stoğu ve 7 gün 24 saat servis hizmeti ile müşterilerine satış sonrası hizmette de en iyiyi sunmaya devam eder.

Aksa Jeneratör Fiyatları

Bir jeneratör satın alırken önemli olan; jeneratörün büyüklüğü ve kapasitesinin işletmeniz için uygun olmasıdır. Bu sayede işleriniz aksamaz. Elektrik kesilmelerinin sık yaşandığı bölgelerde uygun jeneratörler ile ev veya ofisinizde kendi elektrik enerjinizi üretebilirsiniz. Büyük ölçekli işletmeler için ise zaten olmazsa olmaz bir araç olan Aksa jeneratörler, piyasada genel olarak tüm boyutlarda ve tüm ihtiyaçlar için bulunabilmektedir.

Aksa jeneratörlerin fiyatları, mobil veya sabit olmalarına göre değişecektir. Ancak fiyatı belirleyen en önemli faktör, jeneratörün elektrik üretme gücü ve süresidir. Elektriği üreteceği süreyi, sahip olduğu yakıt tankının kapasitesi belirler. 1 kVA gücü olan 7 lt yakıt tankına sahip jeneratör ile, 8 kVA güce sahip 25 lt yakıt kapasiteli jeneratörün fiyatı birbirinden farklıdır.

Jeneratörü kullanım amacınız da, fiyatını belirleyen etkenlerden birisidir. Eğer sadece ofiste bilgisayarlarınızı olması gerektiği gibi kapatacak ve verilerinizi kaydedecek kadar bir süreye ihtiyacınız varsa, en düşük güçte Aksa jeneratör sizin için yeterlidir. Ancak büyük ofisler, üretim yapan fabrikalar, sanayi kuruluşları için 2000 kVA gücün üzerinde dizel motorlu jeneratörlere ihtiyaç vardır.

Jeneratörlerin Aksa yetkili servisleri tarafından düzenli bakımlarının yapılması, ömrünün uzun olması açısından gereklidir. Ayrıca elektrik kesintilerinde jeneratör birkaç dakika içinde devreye gireceğinden, bilgisayarlarınızın kesintisiz güç kaynakları ile desteklenmesi de gerekebilir.

Aksa Jeneratör Fiyatları ve Modelleri

13 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Honda
  2. Federal Power
  3. Aksa
  4. Antor
  5. Kipor
  6. Palmera
  7. Attlas
  8. Hyundai
  9. Kama By Reis
  10. Dakkın
  11. Einhell
  12. Saro
  13. Black&Decker
  14. Ford
  15. KL
  16. Solax
  17. Stanley
  18. Amc Power
  19. Rother
  20. Loncin
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı
 • Marka Aksa
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003121
BAŞA DÖN