Amfi, kaynak cihazdan çıkan ses sinyallerini hoparlöre gönderen elektronik yükselteçlere verilen isimdir. Temel olarak güç sağlayıcısından aldığı sinyalleri düzenler. Yani mikrofonun elektriğe çevirdiği ses, teyp okur kafasının manyetik tozlardan çevirdiği elektrik sinyalleri, pikabın çevirdiği basınç değişikliği vb. yükseltilmesi ve insan kulağının duyacağı şekle (frekansa) çevrilmesi istenen sinyallerdir.

Alpine Oto Amfi

Amfiler, ilk olarak kıtalar arası telgraf tellerinde röle olarak kullanılmıştır. Vericiler ortaya çıktığında mikrofondan gelen sesleri ve radyo frekanslarını düzenleyen çeşitleri versiyonları üretilmiştir. 1960'lara kadar içerisinde vakup tüpler kullanılmıştır. Bu tarihten sonra transistörün keşfiyle birlikte artık özel gitar amfilerinde kullanılmak üzere tarihte yerini almıştır. Transistörler, yüksek güçlü amfilerde tekil olarak tercih edilmesine rağmen teknolojik gelişmeler ve mobilite değer kazandıkça küçültülme çabasına gidilmiştir. Bugün bir çok amfinin temel ses çipi halini alan küçük devre elemanlarına evrilmişlerdir. Bu evrimler sırasında amfiler farklı kulvarlarda kullanılmak üzere çeşitlenmiştir. Bunlar arasında güç amfileri, video amfileri, crossover amfileri, osiloskop amfileri vb. bulunmaktadır. Bu amfi türlerinin temel amacı kullanıldıkları yere göre maksimum verimi sağlamaktır.

Arabaların icadından sonra, konforuna düşkün ve her yerde müzik anlayışına sahip insanların geliştirmeleriyle ve elektrik kaynaklarının küçülmesiyle birlikte, artık araçlarda da kullanılır hale gelmiştir.

Alpine, otomobile özel sunduğu arka koltuk monitörleri ve eğlence ekipmanları, ön ve arka görüş kameraları, TV tuner, navigasyon cihazları, uygulama istasyonları, ses amfileri, hoparlörleri, kurulum ekipmanları ve ürünlerine desteğini gösterdiği geniş aksesuar yelpazesiyle araç sahiplerine kolaylıklar sunmaktadır. Başta kaliteli ve şık hoparlörleri, yüksek güçlü ve kompakt amfileri, çok fonksiyonlu, uzaktan kumandalı, bluetooth özellikli ve daha birçok özelliğe sahip ana üniteleri, koltuk arkası monitör ve ekipmanları olmak üzere araç sahiplerinin isteyebileceği her türlü ses ekipmanını bünyesinde barındırarak dünyaya nam salmıştır.

Alpine oto amfi, mühendislerinin bir araya gelerek tasarladıkları ve müşterilerine, eşsiz ses berraklığı, geniş frekans aralığı, benzersiz sinyal-gürültü oranı, düşük bozunma (distorsiyon) katsayısı, yüksek damping faktörü (sönümlendirme), daha keskin oktav eğrisine sahip araç içi ses ekipmanlarını, kaliteyi ve tasarım ruhunu keskin bir çizgide kullanarak bir araya getirmiştir. Tasarım ve kaliteye önem verdiği kadar soğutmaya ve taşınabilirliğe de önem verir. Küçük ama boyutundan büyük seslere imza atan oto amfilerini, hafif ve kolay ısı dağıtan malzemelerle birleştirerek soğutma teknolojisini yeni bir noktaya taşımaktadır. Muazzam boyutları,göze hitap eden tasarımları ve mobilerlikleri ile tüm cazibesini müşterilerine sunmaktadır. Ödüllü amfileriyle müşterilerine ses kalitesinden ödün vermeden şık ve capcanlı tasarımlarıyla birbirinden özel bu amfileri tam size göre.

Alpine Oto Amfi Fiyatları

Alpine oto amfi fiyatları, geniş ürün yelpazesi, bir çok kalite seçeneği, kolay kurulumu ve kullanımı, ihtiyacınıza uygun güç (RMS) ve kanal seçenekleri ve harici ekipman desteğiyle göz önüne çıkmaktadır. Tasarım ödüllü filtreleme amfileriyle de öne çıkan Alpine, kullanıcılarından aldığı geri bildirimlerle kalitesini ve hedeflerini her geçen gün arttırmaktadır. Komşunuzda gördüğünüzde sizin de sahip olmak isteyeceğiniz ve müzik zevkinizi zaman ve mekana sığdırmaksınız, her an ve her yerde ses kalitesini iliklerinizde hissedeceksiniz. Eşiniz, dostunuz, akrabalarınız, kim olursa olsun aracınızdan yükselen sesi duyan herkes, bu sesin kaynağını yakından tanımak isteyecektir. İşte bu noktada tasarımıyla da ön plana çıkmaktadır ve sizi utandırmayacaktır. Fiyatlarıyla da kalbinizi fethedecek Alpine oto amfileri, otomobillerde en çok tercih edilen ses ekipmanı markaları arasında yerini korumaktadır. İlk gördüğünüz andan itibaren tutkuyla bağlanacağınız bu amfilerle, hayatınıza yeni bir ışık doğacak. Uzun süre kullandıktan sonra dahi ilk günkü aşkla kullanmaya devam edeceksiniz.

Alpine Amfi Fiyatları

5 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Alpine
  2. SOUNDMAGUS
  3. Jameson
  4. Audison
  5. Pioneer
  6. Soundmax
  7. Magicvoice
  8. Sony
  9. Roadstar
  10. Avgo
  11. Ads
  12. Audiomax
  13. Diamond
  14. Goldmaster
  15. Harward
  16. Hei
  17. Kenwood
  18. Fiio
  19. Gold Audio
  20. Hi-Fi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı
 • Marka Alpine
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/26050
BAŞA DÖN