Aquael
Aquael Aquarium Set Reefmaster 60 White Led

Aquael Aquarium Set Reefmaster 60 White Led

Aquael
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000415/60002791

Aquael Aquarium Set Reefmaster 60 White Led

REEF MASTER seti, küçük bir deniz akvaryumu kurmak için tasarlanmıştır.Tankın (şek. 2) arka tarafında bulunan bir süzme panosu vardır.Aydınlatma kapağında yer alan - üç 24W T5 floresan lambalar (yüksek parlaklık) bir LED oluşturur. Kapak ayrıca bir fan sistemi ve aydınlatma çalıştığında aşırı ısınmadan su çevresinin korunması  için bir ayırma ekranı da içermektedir. Ayrıca akvaryum boşaltma tahtası arka kapağında yer alan elektronik ayarlı soğutma-havalandırma sistemi ile donatılmıştır.Filtrasyon paneli biyolojik filtrasyon (şekil. 2a),bir pompa şeklinde ayrı sürücü ile proteinskimmer sağlayan damlama filtre içerir (şek. 2b) ve karşı koruma sağlar filtre keçenin kartuşları (şek. 2c) ile bir dizi hava akvaryum içi içine kabarcıklar verir.Filtrasyon panelinden balık ve diğer hayvanların girmesini önlemek için, kenarları koruyucu tarak ile korunmaktadır. Koruyucu tarak dişleri göstergesi hareket ettirerek ayarlanabilir.

Set tam donanımlı ve başlatılması için hazırdır.

* Ayarlama işlemini optimize etmek için bir sirkülasyon pompası ile donatılması tavsiye edilir.

Parça listesi

Paket aşağıdaki unsurları içermelidir:

a-tam REEF MASTER seti (şek. 1)

b- kılavuzu - 1 adet.

Güvenli kullanım koşulları

Satın aldığınız cihazın Avrupa Birliği'nin bölgede şu anda yürürlükte olan tüm güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Uzun ömürlü ve güvenli kullanım için aşağıdaki güvenlik koşullarını okuyun:

1. Cihaz sadece kapalı kullanım için tasarlanmıştır.

2. Cihazda belirtilen voltajı bir elektrik şebekesinden  alabilir.

3.Hasarlı bir güç kablosu kullanılmamalıdır.Elektrik kablosunun durum cihazın her start-up öncesinde kontrol edilmelidir.Güç kablosu yerine,tamir  veya herhangi bir ek elemanlar yüklü olmaması gerekir. Kablosunun zarar görmesi durumunda  cihazın tamamının değiştirilmesi gerekir.

4.Öncesinde suya elinizi sokmadan, tankta bulunan elektrikli cihazların tümü pirizden çekik olmalıdır.

5. Akvaryum tankı elinizle alttan desteklenerek çok dikkatli kaldırılmalıdır.

6. Bu cihaz fiziksel, duyusal veya zihinsel tecrübe ve bilgi eksikliği olan (çocuklar dahil) tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır,onların güvenliklerinden sorumlu bir kişi tarafından cihazın kullanımıyla ilgili denetim veya talimatı olmadıkça.Çocuklar cihazla oynamamaları sağlamak amacıyla kontrol altında tutulmalıdır.

Montaj ve Başlangıç

Hazırlık çalışmaları

Akvaryuma doğru bir mobilya ayarlanması gerekir -amaçla önerilen REEF MASTER kabinesi kullanılması tavsiye edilir. Filtrasyon panelinin  birinci bölmesinde bulunan filtrasyon sepet biyo toplar ile doldurulmuştur. Filtrasyon panelinin ikinci bölmesinde bulunan proteinskimmer kullanılmak üzere hazırdır ve herhangi bir ek işlem gerekli değildir.Üçüncü odacıkta bulunan filtre polar kartuşları ile filtrasyon tarağın dışarı alınması tavsiye edilir ve dikkatli bir şekilde  filtre keçenin küçük parçalarla bölünmesi  olasılığını ortadan kaldırmak için, akan su altında yıkanmalıdır.Akvaryum, ana depo ve filtrasyon panelin ikinci ve üçüncü odacıkları kendi hacmine kadar doldurulur böyle bir hacimde (özel resif deniz tuzu ve deiyonize veya distile su kullanılarak hazırlanmış) deniz suyu ile dolu olmalıdır. İlk bölmesinde su seviyesi ca.  ¾ yüksekliğine ulaşmalıdır. DİKKAT!!!  skimmer odası otomatik olarak dolacaktır ve böylece pompa motoru geçilmelidir böylece filtrasyon paneline su dökme sırasında, skimmer dikkatlice üstten tutulmalıdır.

Proteinskimmer Başlangıç

Tankı doldurduktan sonra, protein skimmer bir güç kaynağına bağlayarak başlanmalıdır. filtrasyon bölmesinde su sirkülasyonunu sağlayarak içinde bulunan pompa böylece verimli filtrasyon sağlayacaktır.Süzgecinin verimliliği üst tarafında bulunan döner düğme ile kontrol edilir. Sadece köpüğü kendi kabında toplar, böylece skimmer ayarlanmalıdır. DİKKAT!!! protein skimmer köpük yaratamaması nedeniyle yeni kurulan tankta protein kirlilikleri eksikliği oluşur!

Kontrolör çalışma şek. 7

İki ön beyaz floresan lambalar ve REEF MASTER seti kapağında yer alan mavi floresan lamba birimini istenildiği zaman ayarlamak için birbirinden bağımsız açmak ve kapatmak için programlanmıştır. boşaltırken fan kartı akvaryumdaki  ayarlanan su sıcaklığına (önerilen ayar 25ºC ise) aşan zamanda, otomatik olarak ve kapatmak için programlanabilir. Kontrolör LED ekran ve kapağın üst tarafında bulunan üç fonksiyon tuşları ile donatılmıştır. Bu işlem Şekil 7 de gösterilmiştir. DİKKAT! uygun kontrolör düğmesine basarak programlama fazı atlar modunda floresan lambalar ve fanların acil başlangıç olasılığı vardır (3 saniye içinde). Bu eylem kontrol cihazı ayarları kaybına neden olmaz. Kontrolör elektrik kesintileri nedenine bağlı olmayan uçucu bellek ile donatılmıştır.Başlangıç ayarlarına geri dönmek için, cihazın fişini çekin ve kısa bir süre kontrol panelinde yerleştirilen RESET düğmesine basın. Bu işlem aynı zamanda kontrol cihazı kilitlenme olması durumunda uygulanmalıdır. LED programlama tabi değildir ve manuel olarak akvaryum kapağının alt tarafında bulunan bir anahtar kullanarak ve kapatılır. LED sürekli çalışması için adapte edilmiştir.

Tankın Güncel bakımı

Tankın Güncel bakımı herhangi bir tuz ilavesi olmadan deiyonize veya distile su ile buharlaştırılarak su ilave ederek oluşur. Periyodik su yoğunluğu gibi parametreler kontrol etmek gereklidir, pH (kimyasal test, önerilen değer (önerilen değer 10-12ºdKH kimyasal testi), karbonat sertliği (bir hava ölçme cihazı kullanılarak, uygun yoğunluk 1,018-1,026 g / metreküp cm) 8,0-8,4) ve kalsiyum doygunluğu (kimyasal test, önerilen değer 400-420 mg / l) ve magnezyum (kimyasal test, önerilen değer 1200 mg / l). Akvarist görevleri de yosun, taze bir periyodik su değişim akvaryum duvarını temizleme kapağı ve sistematik (o, yenilenen suyun özel tuzların eklenmesi ile deniz suyu olmalıdır haftada bir ca. tank kapasitesinin% 25'ini değiştirmek için tavsiye edilir) mercanlar için mineral preparatlarının takviyesidir.

Bakım

Yavaş yavaş daha kirli hale geldikçe skimmer temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.Yumuşak bir bez ya da sünger bu işlem için kullanılmalıdır.Temizlik ihtiyaçları için skimmer sökme yolu şekil 4 de sunulmaktadır.Skimmer pompa çark haznesi ve pervanenin kendisi periyodik temizlik gerektirir. Bu eylemi gerçekleştirmek için cihaz elektrik fişini prizden çıkararak kapalı olmalıdır ve dikkatle odasından çıkarılmalıdır.Skimmerdan suyun uzaklaştırılmasından sonra,gövde tarafından kilit pompa edilmek için kumanda edilmeli ve pompa kaldırılmalıdır. Sonra çark odasının kapağı saat yönünde çevrilerek çıkarılmalıdır. Pervane şekil 6daki gibi çıkarıldıktan sonra musluğun altında yıkanmalıdır. Pervane odasının iç kısımlarını da yıkanmalıdır ve yumuşak bir fırça kullanılarak temizlenmelidir. Sonra skimmer tekrar kurulmalı ve filtrasyon paneli odasına geri konulmalıdır. Üçüncü filtrasyon paneli odasının iç filtre filtrasyon kartuşları (onları yıkamamalısınız) tek kullanımlık ve düzenli yenilerini değiştirilmesi gerekir.Kartuşlarının değiştirilmesi şekil 5’de gösterilmiştir. İlk kartuş kümesi ilk çalıştırmadan 2 ay sonra yapılmalıdır. Böyle ihtiyaç halinde, verimlilik ve cihaz kullanımı kalitesinde gözle görülür azalma olur.Filtrasyon panelinin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için en az her 6 ay için filtrasyon kartuşlarını değiştirmeniz tavsiye edilir. Tank kapağı floresan lambalar 6 ayda en az bir kez değiştirilmelidir.Onların değiştirilmesi şekil 8de sunulmuştur.

SÖKÜM VE KALDIRMA

Çöp kutusuna kullanılan elektrik ve elektrikli cihazların atılması yasaktır. Atıkların bu türlü atılması halinde bu ücretsiz birşekilde toplama noktasına kabul edilecektir sorumlu kişiler ürünü teslim etmekten sorumludur ve aynı zamanda doğal çevrenin kaynakların korunması yol açar. Ürünün satıcılarından bukonu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

GARANTİ ŞARTLARI

Üretici, satın alma tarihinden itibaren 24 ay garanti verir.Garanti ,üretici hatası yani kusurlu malzeme veya montaj hatalarından kaynaklanan kusurları kapsar. Yanlış cihaz kullanımı veya amaçları hedefine uyumsuz cihazı kullanarak kaynaklanan kullanıcının arıza nedeniyle hasarları kapsamaz. DİKKAT: Normal kullanım ve bakımı dışında herhangi bir değişiklik ya da demontaj girişimi garanti geçersizliğine neden olur. Cihazın düzgün çalışmaması durumunda üretici veya distribütör adresine garanti kartı ile gönderin. Ürünün üzerinde damgalı yada üretim tarihinden geçerlidir garanti kartı olması garantisi için bir ön koşuldur. Garanti onarım  sadece bir birimin değiştirilmesi yada onarılmasıyla ile sınırlıdır ve sonuç olarak ortaya çıkan kayıp veya hasar canlı veya cansız nesneleri kapsamaz.

 

Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu PTMAR113649
Aquael Aquarium Set Reefmaster 60 White Led Yorumları
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN