Ariston Kombiler

Özellikle kış aylarında, başta evler ve iş yerleri olmak üzere tüm kapalı yaşam alanları için, en önemli elektronik ürünler arasında kombiler gelir. Ariston kombiler de bu kategoride geniş ürün yelpazesine sahip markalar arasındadır.

Ariston Kombi

Ariston markası 50 yıldan uzun süredir birçok ülkede, milyonlarca eve ve iş yerine kombi temin eder. Ariston markası verimliliği ön planda tutan kombileri ile ısınma ve su ısıtma konularında müşterilere uygun çözümler sunar.

Ariston kombiler; galvanizli çelik, DKP sac, bakır, alüminyum ve plastik parçalardan oluşur. Cihazların genel parçaları pompa, genleşme tankı, termostat, kontrol panosu gibi zorunlu sistem ve emniyet parçalarıdır.

Bu cihazlar sayesinde ısınma ve ısıtma ihtiyacınız için soba, termosifon, tüp, merkezi kalorifer sistemi gibi ayrı ayrı çözümler bulmanıza ve farklı ürünler kullanmanıza gerek kalmaz. Kombi ile tek cihazla iki sorununuzu da çözmüş olursunuz. Üstelik oda sıcaklığını ve su sıcaklığını istediğiniz seviyede ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. Kombinizi en verimli şekilde kullanmak için, istediğiniz saatte açıp kapayabilirsiniz.

Ürünleri inceleyerek cihazın baca tipi ve ısıtma tekniği açısından türünü öğrenebilir; yükseklik, genişlik, derinlik gibi boyut özelliklerine ulaşabilir; ısıtma kapasitesi, ısıtma gücü ve yanma verimi gibi cihazın gücüyle ilgili bilgileri edinebilirsiniz.

Ariston Kombi Fiyatları

Ariston kombi fiyatları farklı bütçelere uygun olacak şekilde çeşitlilik gösterir. Fiyat aralığı ürün özelliklerine göre değişir.

Ürününüzden memnun kalarak uzun seneler kullanabilecek olmanız, en az kombilerin bütçenize uygun olması kadar önemli bir noktadır.

Ariston kombi modelleri ısıtma tekniğine göre yoğuşmalı ve konvansiyonel olarak iki çeşittir; baca tipine göre de hermetik ve bacalı olarak iki gruba ayrılır. Ayrıca Ariston kombiler arasında doğal gaz ile çalışanların yanı sıra LPG ile de çalışanlar mevcuttur.

Konvansiyonel kombiler halk arasında standart kombi olarak da adlandırılır. Bu tipteki cihazlar doğal gazı yaktıktan sonra dışarı atarlar. Ariston markasının konvansiyonel kombileri diğer ürünlere göre daha ekonomiktir.

Ariston Kombi Modelleri

Kombi terimleri arasında kullanılan “yoğuşma” teriminin anlamı "buharlaşma"dır. Kombi çalışırken doğal gaz yakar ve bunun sonucunda su buharı oluşur. Yoğuşmalı kombiler su buharının enerjisini kullanır ve harcadığı su buharını da su olarak dışa verir. Böylece yüksek verim ile çalışan kombi daha ekonomik çalışır. Dışa su aktarımı olacağı için su gideri borusunun uygun şekilde kurulması gerekir. Yüksek performans sağlanabilmesi için 50 derece üzerinde çalıştırılmaması önerilir.

Bacalı kombiler isminden de anlaşılacağı üzere atık gazı dışarı veren baca sistemine sahip kombilerdir. Bacalı kombi cihazlarının mutlaka standartlara uyan bir bina bacasıyla bağlantısı sağlanmalıdır.

Hermetik kombilerde bacalı kombilerdeki gibi bir dışa atım mekanizması yoktur. Hermetik yapıdaki Ariston kombiler fanları sayesinde atık gazı iç borudan dışarıya aktarırlar. Bu sebepten hermetik kombi için binanın baca sisteminin nasıl olduğunun önemi yoktur. Bu tipteki ürün herhangi bir balkona ya da uygun ev dışı duvara kolaylıkla monte edilebilir.

Ariston kombi çeşitleri ısıtma kapasiteleri ve ısıtma güçleri bakımından da farklılık gösterir. Evinizin büyüklüğü ve baktığı cepheye göre daha yüksek kapasiteli Ariston kombiler bulunabilir.

Ariston kombinizi uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, gerekli zamanlarda bakımını yaptırmanız gerekir. Bu konu ile ilgili hatırlatma almak işinizi kolaylaştıracaksa LCD ekranında servis ihtiyacına dair uyarı veren kombi modelleri mevcuttur.

Ürün çalışma esnasında elektronik devreler işlediği için kombiler ses çıkarabilir. Bu durum herhangi bir rahatsızlık oluşturacak ise süper sessiz çalışma özelliğine sahip Ariston kombi modellerinden birini seçebilirsiniz.

Ariston Kombi Fiyatları

27 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ariston
  2. Baymak
  3. Demirdöküm
  4. Bosch
  5. ECA
  6. Vaillant
  7. Airfel
  8. Buderus
  9. Viessmann
  10. Alarko
  11. MAKTEK
  12. Arçelik
  13. Ferroli
  14. Termodinamik
  15. Baykan
  16. E.C.A.
  17. Kombi
  18. İmmergas
  19. Protherm
  20. Gümüşgöze
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Ariston
DSACategoryId/2147483638/161876/17723
BAŞA DÖN