Üreteç ve dinamo anlamına gelen jeneratör, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmeye yarayan makinelere verilen genel isim olarak kullanılır. Jeneratörler, en büyük tesisten en küçük tesislere kadar farklı büyüklük ve kapasitelerde kullanılabilirler. Makine çeşitleri, alternatif ve doğru akım olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Günümüzde, elektrik enerjisinin büyük çoğunluğu alternatif akım sağlayan çeşitlerden üretilir. Kısaca alternatör olarak da bilinen bu çeşitler, su ve buhar ile güç elde ederler.

Attlas Jeneratör

Jeneratör çeşitleri, kullanım amacına ve yakıt türüne göre farklı şekillerde üretilir. Dolasıyla alınan verim de buna göre değişir. Jeneratör alanında markalaşan ve kaliteli ürün yelpazesiyle birçok alanda kullanım sunan Attlas, her geçen gün teknolojiye paralel olarak gelişme gösterir. Özellikle son yıllarda yenilenen ürün çeşitleriyle daha hızlı etki sağlayan marka, enerji konusunda mükemmele ulaşmak için çalışmaktadır.

Attlas Jeneratörler, dizel ve benzinli yakıtlarla enerji sağlarlar. Dizelle çalışan ürünler daha modern tasarımlara sahiptir. 8,2 KVA varan değerlerde enerji sunan bu jeneratörler son derece ergonomiktir. Otomatik voltaj düzenleyici ve sert yakıt deposu, özellikleri arasında bulunur. Ses düzeyleri, diğer çeşitlere nazaran daha azdır. Televizyon, mikrodalga fırın, doğal gazlı kombi, bulaşık makinesi, su ısıtıcılar ve elektrikli soba gibi makineler, bu jeneratörlerle mükemmel verimlilik sunarlar.

Performans, voltaj, yağ kapasitesi ve yakıt tipi gibi unsurlar, jeneratör çeşitlerinin ayırt edici özelliklerindendir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli testere, taşlama, dalgıç pompa, matkap, süt sağma makinesi ve sanayi tipi 2. sınıf cihazlar, bu 8 KVA modeller aracılığıyla enerji tüketirler. Ayrıca marşlı ve trifaze tipte olan jeneratörler, ürün verimliliği açısından hızlı etkiye sahiptir. Kolay başlangıçları, sağlam, dayanıklı kasaları, devre kesici özellikleri, tek bakışta voltaj tespitleri ve AVR sistemleri ise 8 KVA olan modellerin avantajları arasında yer alır.

Attlas Jeneratör Fiyatları

Kalitesine ve modelin türüne göre değişiklik gösteren Attlas jeneratör çeşitleri, kullanım alanlarına göre birbirinden farklıdır. Ürünlerin asıl belirleyici noktası ise KVA değeridir. 8 KVA'ya varan enerji değerindeki modeller, oldukça hızlı ve etkili verim sağlarlar. Dolasıyla jeneratör modellerinin fiyatları da bu özelliklerine göre değişmektedir. Tekerlekli ve dizel yakıtlı olan jeneratörlerin motor güçleri ise diğer modellere göre daha fazladır. Marşlı özellikleri kolay başlangıç açısından önem taşır. Böylelikle daha pratik uygulanabilen bu jeneratörlerin özellikleri fiyatlarına da yansımıştır. Bu gibi kullanım özellikleri haricinde Attlas jeneratörlerin hepsinin de kalitesi ve teknoloji alt yapısı, aynı standartlara sahiptir.

Jeneratörlerin ürün verimliliklerini etkileyen motor gücü, ses düzeyini de etkiler. Benzinle çalışan türler, daha yüksek ses düzeyine sahiptir. Ancak, dizel yakıtlı modeller yüksek motor güçleri sayesinde ses düzeyini de en aza indirgemeye çalışırlar. Jeneratörlerin performans güçleri ise verimlilik açısından başlıca etkendir. Jeneratör, hangi amaçla kullanılacaksa o güçteki çeşitleri tercih etmek, enerji tasarrufu açısından büyük avantaj sağlayacaktır. Marşlı jeneratörler, otomatik devreye girdikleri için pratik kullanımlarıyla son yıllarda vazgeçilmezdir. Örneğin; kamp, yurt ve buna benzer ortamlarda dizelle çalışan türlerin kullanılması daha uygundur.

Tüm jeneratör çeşitleri için maksimum ve sürekli olmak üzere iki farklı güç ölçümü kullanılır. Maksimum güç, jeneratör çalıştırıldıktan sonraki 15-20 dakikada ulaşılan güçtür. İlk 15 ila 20 dakikanın ardından jeneratörün rejime girmesi, motorun ve alternatörün ısınması gibi nedenlerle maksimum güçte yüzde 10'a varan düşüşler gözlemlenebilir. Jeneratörün ilk baştaki kısa sürenin ardından devamlı olarak üretmeye başladığı ve maksimum çalışma gücünün yaklaşık yüzde 90'ı seviyesine tekabül eden performansına da sürekli çalışma gücü denir. Jeneratörün performansına dair hesaplamalarda sürekli çalışma gücünün dikkate alınması, daha sağlıklı olacaktır. Yüksek verimlilik sağlayan dizel yakıtlı modellerde, genellikle, sürekli çalışma gücü esas alınır. Haliyle 4500 W'ye varan güç düzeyi, bu modellerde yüksek enerji deneyimi sunar.

Attlas Jeneratör Fiyatları ve Modelleri

9 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Attlas
  2. Kipor
  3. Honda
  4. Palmera
  5. Aksa
  6. Rother
  7. Antor
  8. Amc Power
  9. Hyundai
  10. Kama By Reis
  11. Dakkın
  12. Einhell
  13. Loncin
  14. KL
  15. Saro
  16. Black&Decker
  17. Powerbox
  18. Senci
  19. Stanley
  20. Ford
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Kva Değeri
 7. Satıcı
 • Marka Attlas
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003121
BAŞA DÖN