Beko Blenderlar

Blenderlar, pratik tasarımları ve kolay kullanım özellikler ile pek çok mutfağın en sık kullanılan aletleri arasında yer alır. Ayrıca daha büyük ve pahalı aletlerin yaptığı işleri, ekonomik bir şekilde size sunar. Özellikle blender setleri, sahip oldukları çırpıcı, parçalayıcı, doğrayıcı ve rendeleyici parçalarla mutfağınızda adeta küçük bir mutfak robotu gibi çalışır.

Beko Blenderlar

Beko blenderlar; çorba, ayran ya da milkshake gibi karışımları yüksek hızlarda çırparak mutfakta harcadığınız zamanı azaltır ve tam kıvamında hazırlanmış yiyecekler pişirmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra havuç, patates püresi ve fındık gibi gıdaları parçalayarak sıvılarla karıştırma işlevine de sahiptir.

Blenderlar, geleneksel ve el blenderları olarak ikiye ayrılabilir. Geleneksel blenderlarda döner bıçaklar ve uzun bir haznenin içine yerleştirildiği güç tabanı bulunur. Parçalama işlemini hortum şeklinde dönerek gerçekleştirir. Geleneksel blenderlar el blenderlarından daha güçlü bir yapıya sahiptir. Bu yüzden buz kırmak gibi işlerde daha çok tercih edilir. Ayrıca kapaklı oldukları için karışımın dökülme riski de ortadan kalkmış olur. Blenderın içine yerleştirildiği hazneler genellikle cam, plastik ya da çelikten üretilir. Bu malzemelerin birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Plastikten yapılanlar daha ekonomik olmakla birlikte zamanla sararma ihtimali yüksektir. Cam olanlar ise daha kolay temizlenir fakat kırılma riski taşır. Paslanmaz çelikten hazneye sahip el blenderları ise hem cam kadar sağlıklı hem de kırılma riski taşımadığı için dayanıklıdır. Görece yüksek fiyatlı modeller de çelik olanlarıdır.

El blenderları ise daha zayıf olduklarından hafif karıştırma, çırpma ve parçalama işlemleri için üretilmiştir. İnce yapılı bir motor haznesi, döner bıçaklar ve metal uzun bir gövdeye sahiptir. Evinizdeki tencere ya da tava gibi herhangi bir derin kabın içinde, rahatlıkla kullanılabilir. Blenderlar kablolu ve kablosuz alternatiflere sahiptir. Kablolular daha güçlüdür, kablosuzlar ise hareket özgürlüğü sağlama açısından avantajlıdır.

Beko Blendar Seti

Beko blender setleri fark renk ve özelliklere sahip modellerle çeşitli ihtiyaçlarınıza uygun alternatifler sunar. Plastik hazneli el blenderlarında cam hazneli doğrayıcı sistem, paslanmaz çelik çırpıcı aksesuar, ve paslanmaz metalden üretilmiş parçalayıcı aksesuar yer alır.

Yavaş ve hızlı şeklinde iki kademesi bulunan setlerin 800 ml.’lik ölçek kapları da mevcuttur. Ayrıca bu modelin cam hazneli alternatifi de bulunur. Rendeli el blender setlerinde ise, sıcağa dayanıklı komple paslanmaz çelik blender ayağının yanı sıra, diğer setlerde bulunmayan rendeleme aparatı yer alır. Ayrıca ürünlerin turbo özelliği de mevcuttur.

Blender seti seçerken öncelikle mutfakta ne amaçla kullanacağınıza karar vermeli ve buna uygun güç tercihinde bulunmalısınız. Blenderın bıçaklarının çıkarılıp bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmadığına da, dikkat etmekte fayda vardır. Ayrıca çorba gibi sıcak gıdaları karıştıracaksanız metal gövdeli olanları tercih edebilirsiniz. Eğer çırpmanın yanı sıra kıyma, rendeleme ve dilimleme gibi özellikler de elinizin altında yer alsın istiyorsanız rende, çırpıcı ve parçalayıcı aparatları ile Beko blender setleri tam size göredir.

Beko Blendar Fiyatları

El belenderları, hem mutfakta geçirdiğiniz zamanı kısaltır hem de en iyi şekilde karıştırma, çırpma, doğrama, parçalama ve rendeleme işlemini gerçekleştirerek, hazırladığınız yiyeceklerin istediğiniz özelliklerde ve tatta olmasına yardımcı olur.

Örneğin bebeği olan aileler ilk yıllarda bebeklerine meyve püresi ve sebze çorbası gibi yemekleri yedirmeyi tercih eder. Klasik usullerle oldukça uzun zaman alan bu yemekler el blenderları sayesinde hem hızlı hem de düzgün bir şekilde hazırlanmış olur. Böylece siz de bebeğinize ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Ya da kekinizin daha iyi kabarması için blenderınızın çırpma telini kullanabilirsiniz. Çünkü bir kek hamuru ne kadar iyi karıştırılırsa o kadar kabarık olur. Beko el blenderları da kek yaparken sizi yormadan en güzel kekleri hazırlamanıza yardım eder. Beko el blender fiyatları, modellerin üretildikleri malzemeye ve sahip oldukları parça sayısına göre farklılık gösterir.

Beko Blender Fiyatları

12 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Beko
  2. Arzum
  3. King
  4. Fakir
  5. Tefal
  6. Korkmaz
  7. Arnica
  8. Goldmaster
  9. Arçelik
  10. Philips
  11. Braun
  12. Karaca
  13. Conti
  14. Premier
  15. Cvs
  16. Homend
  17. Kenwood
  18. Blue House
  19. Sinbo
  20. Vestel
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Blender Tipi
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Beko
DSACategoryId/2147483637/22001/22003
BAŞA DÖN