Tayvan merkezli dünyanın en büyük bilişim ve iletişim cihazları üretici firmalarından biri olan Benq, hayata eğlence ve kalite katmak amacıyla yola çıkmıştır. Projeksiyon cihazları alanında önemli bir üne sahip olan firma, farklı kullanım amaçlarına hitap eden ve çeşitli fonksiyonlara sahip cihazlar imal eder. Günümüzün inovatif değerlerine hızla adapte olan Benq, kullanıcılarına dayanıklı ve uzun ömürlü projeksiyon cihazları sunar.

Benq Projeksiyon Cihazı Fiyatları

Benq projeksiyon cihazı fiyatları; ürünün teknik özelliklerine, aksesuarlarına ve fonksiyonel yapısına göre farklılık gösterir. Ansi lümen değerleri, lamba ömrü, 3d desteği ve Full Hd gibi özellikler, cihazın fiyatını belirleyen önemli hususlar arasında bulunur. Projeksiyon üzerinde yer alan lambanın ömrü, çapı, elektrik tüketimi ve yaydığı ışık gücü modelden modele farklılaşır. Profesyonel amaçlı ürünler, 3000+ ANSI lümen parlaklık değerleri ve 13,000:1 gibi verimli kontrast oranları sayesinde, her türlü ortamda mükemmel bir görsellik sunar.

BenQ projeksiyon cihazlarının en dikkat çekici özellikleri arasında yer alan Eco ve Smart eco modları, parlaklık ve kontrast değerlerinden taviz vermeden, elektrik tasarrufunu optimize eder. Cihaz üzerinde bulunan özel yazılımlar, renk değerlerini senkronize ederek en ideal şekilde sizlere sunar. Kullanıcıların en çok dikkat ettiği konular arasında olan lamba ömrü, Benq cihazlarda, yarı yarıya tasarruflu hale gelir. Lamba ömrü, Lamp Save Modu ve Eco Smart fonksiyonlar sayesinde 10.000 saate kadar artabilmektedir.

Benq ürünlerde bulunan DLP görüntü teknolojisi, maksimum parlaklığa ve keskin renklere sahip görüntünün, perdeye kusursuz olarak yansımasına yardımcı olur. Üç boyutlu görüntülerde titreşimleri yok eden ve kusursuza yakın bir görsel çıktı vadeden DLP özelliği, en az LCD ve LED platformlar kadar başarılıdır. BrilliantColor™ teknolojisi ise, ana renk skalasının yanı sıra, magenta ve cam göbeği gibi spesifik renk tonlarını da otomatik olarak ayarlayarak 6 renkli görüntü işlemi sunar. Ansi Lümen yüksek parlaklık opsiyonu ile, perdeleri kapatmadan ışıklı ortamlarda bile rahatlıkla sunum gerçekleştirebilirsiniz.

Benq Projeksiyon Cihazı Modelleri

Benq ürün yelpazesi içinde profesyonel kullanıma uygun, eğitim amaçlı, eğlenceye yönelik ve sinema tutkunlarına hitap eden modeller bulunur. Ofis, sınıf, konferans salonu ve derslikler gibi yerlerde Benq Ex veya Mx serisi ürünler oldukça idealdir. Ofis serisi modellerin başarılı kontrast ve lümen parlaklık ayarları, farklı ışık düzeylerine sahip her ortamda powerpoint sunumları ve video gösterileri için yeterli kullanım olanağı sunar. Profesyonel kullanım için, yüksek ansi lümen değerlerine sahip modelleri tercih etmekte fayda vardır. Ansi lümen değerleri, yani parlak ortamlarda projeksiyon cihazının performans değeri, üst seviye kullanımlarda oldukça büyük önem taşır.

Benq projeksiyonu, ağırlıklı olarak sinema izlemek veya video oyunlar oynamak için kullanmak istiyorsanız, boş bir odayı eğlence salonu olarak ayırabilir ya da evinizin en ideal noktasını, benzersiz bir sinema deneyimi yaşamak için dekore edebilirsiniz. Ev sinema sistemleri için 3D destekli, HDMİ çıkışlı, HD ve Full HD çözünürlüğe sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

Model tercihi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur ise, cihazın bağlanacağı odanın ışık alma şekli ve genişliğidir. Eğer projeksiyon, gündüz de kullanılacaksa cihazının pencere kenarı gibi doğrudan ışık alan alanlara monte edilmemesinde fayda vardır. Benq W Pro ve MH Pro serisi ürünler, yüksek çözünürlük ve daha keskin parlaklık değerleri sunduğu için gündüz kullanımı için de tercih edebileceğiniz cihazlar arasında yer alır. Orta ve ufak ölçekli oda veya alanlar için ise, W ve MW serisi projeksiyon aletleri, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Benq Projeksiyon Cihazı

13 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Benq
  2. Sony
  3. Acer
  4. Viewsonic
  5. Panasonic
  6. Casio
  7. NEC
  8. Epson
  9. Optoma
  10. LG
  11. Asus
  12. Christie
  13. Amerikandj
  14. Htp
  15. Infocus
  16. BLUECAT
  17. Canon
  18. Elation
  19. Hitachi
  20. Smart Kapp
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Benq
DSACategoryId/2147483643/285390/15530
BAŞA DÖN