Hem şehir içi ulaşımda, hem gezilerde, hem de spor amaçlı kullanabileceğiniz bisikletler gün geçtikçe daha fazla tercih ediliyor. Birçok farklı türü olan bisikletler, geniş model ağı sayesinde ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabiliyor. Kullanımınız sırasında ihtiyacınız olan aksesuarlar veya bisikletinizin bakımı ve modifiyesi için gereken birbirinden farklı parçalar da bisiklet açısından büyük önem taşıyor.

Bisiklet Modelleri

Bisikletlerde katlanabilir modeller, çocuk modelleri, BMX'ler ve elektrikli modeller gibi farklı amaçlara hitap eden ürünler dışında genel kullanımda dağ, şehir ve yol bisikletleri öne çıkar. Hangi bisikleti alacağınıza karar vermeden önce ilk olarak bisikleti ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Daha çok stabilize ve toprak yollarda ve ormanlarda kullanmak isteyenler dağ bisikletini tercih ederlerken, düz zeminde ve şehirler arası asfalt yollarda hız yapmak isteyenler yol bisikletlerini tercih ederler. Yol bisikletleri aynı zamanda yarış bisikletleri olarak da adlandırılırlar. Zamana karşı, pist ve triatlon bisikletleri de yol ve yarış bisikletleri arasında yer alırlar. Şehir bisikletleri ise yol ve dağ bisikletlerinin hibrit versiyonları olarak tanımlanır. Genel olarak şehir içi ve kara yollarında bisiklet kullananlar, dağ bisikleti kullananlara oranla orman ve dağ yollarına daha az uğramak isteyenler için en uygun modeller şehir bisikletleridir. Sadece şehir içi ve ulaşım amaçlı kullanımlarda ise şehir bisikletlerine alternatif olarak katlanabilir bisikletler kullanılabilir. Toplu taşıma ve şehir içi kullanımı birleştirmek isteyenler için katlanabilir modeller sıklıkla tercih edilir. Bisiklet üzerinde devamlı güç harcamak istemeyenler ve yokuşları kolay tırmanmak isteyenler için ise elektrikli bisikletler kolaylık sağlıyor. BMX bisikletler akrobatik ve şov amaçlı kullanımlar için uygun mimarileriyle tercih edilirlerken, çocuk bisikletleri ise her yaştan çocuğun gün içerisinde hem eğlence hem de spor ihtiyacını karşılıyor.

Bisiklet kullanırken matara, zil, çanta ve sepet gibi birbirinden farklı aksesuarlar kullanılır. Her bisiklet için ışıklandırmalar, gözlükler, kasklar, mataralar ve matara kafesleri tercih edilirken seçilen modele göre aksesuarlar da farklılık gösterir. Yarış bisikletlerinde gidon bantları kullanılırken, şehir ve dağ bisikletlerinde çamurluklar sıklıkla tercih edilir. Ek güvenlik için paça bantları, reflektörlü yelekler ve yansıtıcılar da tüm bisiklet modellerine uygundur. Aksesuarlar dışında yedek tamir ve bakım setleri ve yedek parçalar öne çıkar. Bunlar, bisikletinizi hem yolda yaşanan sorunlardan kolayca kurtarır, hem de bakım yaparken en doğru müdahaleleri yapmanızı sağlarlar.

Bisiklet Fiyatları

Birçok farklı türü bulunan bisikletlerin tamamında, kullanılan vites ve fren takımları, kadro malzemeleri, jantlar, pedallar ve lastikler fiyatlandırmayı etkiler, bisiklet fiyatları buna göre değişkenlik gösterir. Bisikletlerin çocuk, yol, şehir, dağ, BMX, elektrikli ve katlanabilir türleri de kendi aralarında farklı fiyat gruplarına sahiptir. Yol ve yarış bisikletleri genel olarak daha yüksek teknolojiler ve aerodinamik çalışmalarla üretildikleri için eklenen her yeni özellikle fiyatlarında önemli değişiklikler olur. Özellikle karbon fiber kadrolu bisikletler en üst seviye bisikletler olarak öne çıkarlar. Kadroların el yapımı olup olmamaları da fiyat çeşitliliği sağlar. Diğer kadro çeşitleri ise alüminyum ve çelik kadrolardır. Fren seçeneklerinde disk, hidrolik disk ve V fren seçenekleri öne çıkar ve kalitelerine göre farklı oranlarda fiyatlara etki ederler.

Bisikletinizde kullanacağınız aksesuar fiyatları da özelliklerine göre farklılık gösterir. Işıklandırmalar su geçirip geçirmemelerine ve malzeme türlerine göre çeşitlenirler. Kasklarda ise en üst modeller, yol ve yarış bisikletlerinde sıklıkla kullanılırlar ve çok ince aerodinamik detaylar barındırırlar. Kask türleri en basitten en profesyonele dek bisikletçinin güvenliği düşünülerek üretilir. Fiber gibi malzeme detayları bulunduran kaskların fiyatları diğer modellere göre farklılık gösterir. Kullanabileceğiniz yedek parçaların birçoğunu set halinde alıp uzun süre kullanabilirsiniz. Genel bakım ve tamir amaçlı ürünler bir arada sunularak birbirine uygun ürünleri kullanarak en doğru uygulamayı yapmanız sağlanır. Bisikleti hangi amaçla kullandığınız fark etmeksizin her zaman pompa, iç lastik, yama gibi önemli anlık müdahale araçlarını yanınızda bulundurmanız yolda kalmamanız için çok önemlidir. Bisiklet kullanımı sırasında gözlerinizin korunması da başka bir önemli konudur, standart gözlüklerin yanı sıra farklı tonda camların bir arada bulunduğu, camları değiştirilebilen gözlüklerle birçok farklı tondaki gözlüğü aynı anda yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bisiklet Fiyatları

8.961 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Shimano
  2. Sram
  3. Topeak
  4. Dt Swiss
  5. Schwalbe
  6. Kron
  7. Zefal
  8. Salcano
  9. Sedona
  10. Bianchi
  11. XLC
  12. Ümit
  13. Carraro
  14. Pro
  15. Mavic
  16. Vona
  17. Plus
  18. CST
  19. Baradine
  20. Rock Shox
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003
BAŞA DÖN