Bora
Bora M 301 Tiger Wenge Saplı Bıçak

Bora M 301 Tiger Wenge Saplı Bıçak

Bora
sap özelliği
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Beklentilerimin çok üzerinde, firmanın yaklaşımı ayrıca takdire şayan (04.01.2014)
Yabancı marka ürünler (Gerber, Cold Steel, Ka-Bar, Buck vs.) ile kıyasladığımda kafamda oluşan endişelerin giderilmesi gerekiyordu. Bu konuda Bora Bıçakları yetkilisine birçok soru sordum. Öncelikle ürünü almadan önce sorularıma ivedilikle ve detaylı verdiği cevaplarından ötürü Bora Bıçakları firmasının ortaklarından Tolga Bora Beye, sonrasında ise yılbaşından birkaç gün önce verdiğim siparişi bu kadar hızlı ve düzgün şekilde bana ulaştıran hepsiburada.coma teşekkür ederim. Ürün ile ilgili birkaç husustan bahsetmek gerekirse; ağırlık, büyüklük ve denge olarak outdoor/kampçılık/avcılık faaliyetlerinde hemen her amaç için kullanılabilecek bir ürün. Ele oturuşu, sapın özelliği, tam kabzalı olması, bıçağın keskinliği ve işlenişteki kusursuzluk gerçekten göz alıcı. Olumsuz olarak söyleyebileceğim pek bir şey yok, daha doğrusu okuyup, görüp de karşıma farklı çıkan bir durum yok. Sadece benzer ya da aynı modelin 4-5 mm et kalınlığındaki bir versiyonunun da ürün gamında bulunmasını isterdim. Bu arada "ömür boyu garanti" konusunda Tolga Bora Bey çok net bir şekilde "ürettiğimiz bütün bıçaklarda, ücretsiz bakım, düzeltme ve ürün değiştirme dahil olmak üzere tüm ürünlerimize sınırsız garanti veriyoruz" dedi. Benim için firmaya güven duyabilmek ürünün kalitesinin bile önüne çıkabilecek bir özelliktir. Bu konuda Bora Bıçaklarını çok takdir ettiimi ayrıca belirtmek isterim. Küçük bir de kaza yaşadım bıçakla, ne kadar keskin ve güzel işlenmiş olduğunu tarif edebilmek amacıyla paylaşmamın uygun olacağını düşünüyorum. Babam ucunun sivriliğini sadece dokunarak kontrol ederken elinden kan akmaya başladı ve jilet kesiği gibi kanı güçlükle durdurabildik. Bu da talihsiz ama bir o kadar da bıçağın kalitesini gösteren bir olaydır. devamını göster devamını gizle
Emin Tuzlu (31) MERKEZ - Eskişehir - Türkiye Tüm Yorumlar (9)
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19226/1307144

SPORBORAM301-W                      Bora M 301 Tiger Wenge Saplı Bıçak

Ürün Cinsi

Bıçak

Uzunluk

260 mm

Et Kalınlığı

3 mm

En

29 mm

Ağırlık

208 gr

Garanti

Ömür Boyu

 

 

Ergonomik tutuşu ve her işe kullanım kolaylığı ile Özel Askeri Birliklerimizin de kullandığı bir modelimizdir. Sap kısmının en arkasındaki delik sayesinde bıçağınızı,  istediğiniz yere bağlayabilirsiniz.

 

Bıçak sektöründe Dünyada Ömür Boyu Garanti veren tek firma olan BORA markasının yaşam felsefesinde öncelikli tercihi, müşteri memnuniyetinden geçmektedir. Özde,’’siz varsanız, biz varız’’diye düşünmekteyiz. 

 

Bu amaca dönük olmak üzere, sizleri Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında üzerinde önemle durduğu bazı konular hakkında bilgilendirmek istedik. Böylece, kullandığı bıçak hakkında daha fazla bilgi edinecek tüketiciye,’’kendi çıkarlarını koruma imkanı doğar’’diye düşünüyoruz. Yüksek standartlara ulaşmanın yollarından biri de bilgidir ve mutlaka paylaşılmalıdır.

 

Ürünümüzde A.I.S.I. ‘ nin  ( Amerikan Demir ve Çelik Sanayicileri ) ve TSEK’ nin de av bıçakları üretiminde norm olarak kabul ettiği 440-C paslanmaz çelik kullanılmıştır. Sertlik derecesi dünyada A sınıfı çelik sertlik derecesi olarak kabul edilmiş 58-60 RHC ( Rockwell ) arasında değişmektedir.

A.I.S.I. 440-C Nedir?
Karbon atomları ve diğer önemli elementlerden oluşan 440-C, yüksek teknolojinin mucizevi bir çeliğidir. Özellikle av bıçaklarının üretiminde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Çelik Cinsi

Karbon

Krom

Molibden

Vanadyum

440-C

1.00

17.0

1.00

0.14

Çeliğin kalitesi, mekanik özelliklerinin kıyaslanmasıyla anlaşılabilir. Bu özellikler, çekme direnci (19685 kg/cm2), esneme direnci (18965 kg/cm2), kayma direnci (5 cm.'de %3), sıkışma, darbe direnci (2.8 cm2gm) ve sertlik (Rockwell birimiyle). Molibden ve Vanadyum varlığı ve miktarı, malzemenin birinci sınıf olmasını sağlar. Molibden,  yüzden çeliğin ortasına kadar homojen bir sertlik sağlar. Bunun yanısıra,   çeliğin korozyona, daha yüksek çekme ve sıkıştırma gerilimlerine, daha yüksek sıcaklıklara dayanıklı olmasını sağlar ve çeliği sertleştirir. Öte yandan, Vanadyum karpit oluşumunu hızlandırdığı için çekme direncini arttırır.

Sapında malzeme olarak Wenge Ağacı kullanılmaktadır. 1998 yılında yok olma tehlikesindeki türler listesine giren wenge ağacı, sert ve dayanıklı yapısıyla bıçaklık sap malzemeleri uygulamaları için Doğu Afrika ağaçları arasında en çok tercih edilen ağaç türlerinden biridir. Sert bir ağaç olan wenge, yapısal özellikleri nedeniyle güçlü bir ağaç işçiliği gerektirir. Kıymetli müzik aletlerinin yapımında da kullanılan Wenge Ağacı aynı zamanda suya ve neme de dayanıklı bir ağaçtır.

 

Bıçağımız  1.sınıf deri kılıfı ile birlikte verilmektedir.

 

Ürün siparişinize göre özel üretildiğinden, teslimat süresi 7-12 gün arasında değişmektedir.

 

Sap Tipi Venge
Ürün Cinsi Bıçak
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu SPORBORAM301-W
 • Kalite

  Yurtiçi, yurtdışı kamplarımda kullandım gayet kaliteli, et, sebze, meyve kesmek çok kolay. Kadın erkek demeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tahta küreği evde unutunca sabah menemeni için ağaçtan tahta kaşık dahi yaptım ormanlarda. Alan pişman olmaz taş hariç herşeyi kestim. Körelme olmadı. Bundan sonra Bora Bıçak.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • :)....

  ARKADAŞLAR ÜRÜN GERÇEKTEN ÇOK HARİKA ALACAK ARKADAŞLAR HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN ALABİLİRLER SAP KISMI KISA DENİLMİŞ BAZI YORUMLARDA AMA ELLERİNİZ ÖYLE AHIM ŞAHIM BÜYÜK DEĞİLSE SAPI GAYET UYGUN AMA BIÇAK BİRAZ BÜYÜK 26 CM SANIRSAM HA ŞUDA VAR KULLANIRKEN SAPIN AĞAÇ KISMINA BİRAZ DİKKAT EDİN EZİLMEYE UYGUN BİR YAPISI VAR UFAK Bİ DARBEDE İZ KALABİLİR TEŞEKKÜRLER HEPSİ BURADA TEŞEKKÜRLER BORA BIÇAKLARI

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Outdoor kamp doga avcılık icin siparis verdim.

  Simdi siparisimi verdim dört gözle bekliyorum umarım hosuma gider. Yapılan yorumlara baktıgımda bence en ideali diye düsünüyorum umarım yanılmam. Tesekkurler kargo dahil ve yerli malı olmasıda cabası.

  MARMARİS - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (5)

 • Beklentilerimin çok üzerinde, firmanın yaklaşımı ayrıca takdire şayan

  Yabancı marka ürünler (Gerber, Cold Steel, Ka-Bar, Buck vs.) ile kıyasladığımda kafamda oluşan endişelerin giderilmesi gerekiyordu. Bu konuda Bora Bıçakları yetkilisine birçok soru sordum. Öncelikle ürünü almadan önce sorularıma ivedilikle ve detaylı verdiği cevaplarından ötürü Bora Bıçakları firmasının ortaklarından Tolga Bora Beye, sonrasında ise yılbaşından birkaç gün önce verdiğim siparişi bu kadar hızlı ve düzgün şekilde bana ulaştıran hepsiburada.coma teşekkür ederim. Ürün ile ilgili birkaç husustan bahsetmek gerekirse; ağırlık, büyüklük ve denge olarak outdoor/kampçılık/avcılık faaliyetlerinde hemen her amaç için kullanılabilecek bir ürün. Ele oturuşu, sapın özelliği, tam kabzalı olması, bıçağın keskinliği ve işlenişteki kusursuzluk gerçekten göz alıcı. Olumsuz olarak söyleyebileceğim pek bir şey yok, daha doğrusu okuyup, görüp de karşıma farklı çıkan bir durum yok. Sadece benzer ya da aynı modelin 4-5 mm et kalınlığındaki bir versiyonunun da ürün gamında bulunmasını isterdim. Bu arada "ömür boyu garanti" konusunda Tolga Bora Bey çok net bir şekilde "ürettiğimiz bütün bıçaklarda, ücretsiz bakım, düzeltme ve ürün değiştirme dahil olmak üzere tüm ürünlerimize sınırsız garanti veriyoruz" dedi. Benim için firmaya güven duyabilmek ürünün kalitesinin bile önüne çıkabilecek bir özelliktir. Bu konuda Bora Bıçaklarını çok takdir ettiimi ayrıca belirtmek isterim. Küçük bir de kaza yaşadım bıçakla, ne kadar keskin ve güzel işlenmiş olduğunu tarif edebilmek amacıyla paylaşmamın uygun olacağını düşünüyorum. Babam ucunun sivriliğini sadece dokunarak kontrol ederken elinden kan akmaya başladı ve jilet kesiği gibi kanı güçlükle durdurabildik. Bu da talihsiz ama bir o kadar da bıçağın kalitesini gösteren bir olaydır.

  MERKEZ - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (2)

 • bıcak bu

  bıcak eline aldığında gücü hisediyorsun yorum gerek yok alın görün ben çok beyendim hemen kamp yapasım geldi ama havalar soğuk ısınınca ilk işim kamp yapmak

  - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (4)

 • çok güzel

  iyi günler,bora marka bıçağı ilk defa hepsiburadadan aldım,tam bir av bıçağı`;dengeli,çeliği çok güzel,sapı rahat...yalnız sapı sanki biraz kısa gibi geldi ama bu bana göre tabiki.Bıçak almak isteyenlere tavsiye edilir ayrıca kılıfıda çok şık...

  ÜSKÜDAR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (1)

 • bu bıçak, bıçak

  kaliteli bir ürün, Türk malı, ankara üretimli . onu bir tarafa atın, satışı yapılan dükkanlardan çok daha ucuza bu siteden alınabiliyor. (istanbul için). bizzat piyasası tarafımdan yapıldı.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (1)

 • Büyük Avlar İçin

  Büyük avlar için üretilmiş bir üründür.Yaklaşık olarak beş senedir kullanıyorum.Yağ taşında biliyorum.Çok keskin. Kalitesine diyecek yok.Harika.Ancak kuş avcıları için biraz ağır ve büyük.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (7)

 • çok güzel bir bıçak

  bıçak çok güzel fakat sap kısmı biraz kısa yine de on numara teşekkürler.alınacak en güzel bıçak tavsite ederim.

  SARIYER - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (18) Hayır (18)

 • Tüm yorumları gör (9)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN