Yemek pişirirken istenmeyen ağır kokuların tüm eve yayılmasını önlemek için mutfaklarda davlumbaz kullanılıyor. Yemek pişirme sırasında oluşan hava akımı; kötü koku, nem, atık ısı, buhar ve duman ile beraber, yağ ve benzeri kirli maddeleri de içeriyor. Davlumbaz, koku ile beraber mutfağı ve havayı da kirleten bu maddeleri hızla içine çekerek filtre ediyor ve ya bacadan dışarı veriyor veya içinde bulunan fitreye hapsediyor.

Pişirme ünitesinin hemen üzerine belli bir mesafe korunarak yerleştirilen davlumbazın belli bir toplama hacmine sahip olması gerekiyor. Yangın tehlikesi nedeniyle pişirme ünitesinden az 40 cm yükseklikte ve çekim kalitesinin korunması amacıyla yine en az 2 cm genişlikte yerleştirilmesi gereken davlumbazdan, ancak bu özelliklere sahipse maksimum performans sağlanabiliyor. Kolay temizlenmesi için genellikle paslanmaz çelik kullanılarak üretilen davlumbazların galvaniz kullanılarak üretilen modelleri ise pişirme grubu dışındaki ürünlerle birlikte kullanılması gerekiyor.

Davlumbaz seçiminde dikkat edilmesi gereken ise mutfağın hacmi oluyor. Bacalı veya bacasız olarak kullanılabilen davlumbazın sağlam bir yere monte edilmesi ve hareket etmemesi gerekiyor. Modellerine göre duvar tipi, günümüzde modern mutfaklarda kullanılan tek veya çift emişli ada tipi, konsol tip, kaş tipi ve tezgah üstü tip olarak sınıflandırılan davlumbazlar, çalışma şekline göre ise klasik ve yüksek emiş gücüne sahip davlumbazlar olarak 2'ye ayrılıyor.

Bosch Davlumbaz Modelleri

1886 yılında Almanya'nın Stuttgart şehrinde Robert Bosch tarafından temelleri atılan Bosch ev aletleri markası altında satın alabileceğiniz Bosch davlumbaz modelleri, tavana monte edilen ada tipi davlumbaz ve mutfak ünitelerinin arasındaki duvara monte edilen duvar tipi davlumbaz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tüm modellerde ise LED aydınlatma bulunuyor.

Bu modellerden ada tipi davlumbaz, sahip olduğu yüksek emiş gücü ile mutfağınızın tamamen temiz havaya sahip olmasını garanti ediyor. Bacalı veya bacasız olarak kullanılabilen ve saatte 730 m3 hava emiş gücüne sahip olan Bosch ada tipi davlumbaz, en yüksek hızda çalıştığı zamanlarda bile sadece 40 db. yüksekliğinde çok düşük seviyede ses çıkartıyor. Davlumbazın sahip olduğu yüksek hız ayarı ise sizin müdahale etmenize gerek kalmadan 6 dakika sonra otomatik olarak normal seviyesine geliyor.

Yine bacalı veya bacasız olarak kullanılabilen duvar tipi davlumbaz modelleri ise pişirme grubunuzun büyüklüğüne göre 60 cm., 70 cm. ve 90 cm. olarak tercih edilebiliyor. Emiş gücü saatte 360 m3'den 860 m3' e kadar yükselen duvar tipi davlumbazlar, çelik veya cam kullanılarak üstün teknoloji ile üretiliyor. Mutfak dekorunuza göre siyah, beyaz ve çelik grisi renklerinde satın alabileceğiniz Bosch duvar tipi davlumbaz modelleri, mutfağınızda daha rahat bir kullanım sağlamak için eğimli olarak da tasarlanıyor.

En basit modelinde bile sadece 54 db. ses seviyesine sahip sessiz davlumbaz modellerinde teknik özellikler arttıkça yüksek çekim gücüne rağmen ses seviyesi de minimuma iniyor. Tamamında halojen aydınlatmanın kullanıldığı duvar tipi davlumbazların yüksek hız ayarı bulunan pek çok modelinde, hız ayarı yine 6 dakika sonra tüm havayı temizleyerek normal seviyesine iniyor.

Bosch Davlumbaz Fiyatları

Ürünler, E enerji seviyesinden A+ enerji seviyesine kadar değişen seviyelerde enerji sınıflarına sahip oluyor. Bosch davlumbaz fiyatları öncelikle sahip olduğu enerji sınıfına ve havayı temizleme gücüne göre değişkenlik gösteriyor. Duvar tipi davlumbazlarda ise tasarım ön plana çıkıyor. Siyah veya beyaz renkli cam modeller daha yüksek fiyata sahip olan modeller oluyor. Tek model olarak satışa sunulan ada tipi Bosch davlumbaz modeli ise yine emiş gücünün yüksekliği nedeniyle en pahalı model oluyor.

Bosch Davlumbaz Fiyatları

5 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Franke
  3. Mekappa
  4. Termikel
  5. Simfer
  6. Kügerr
  7. Silverline
  8. Ferre
  9. Siemens
  10. Hoover
  11. Arçelik
  12. Arnova
  13. Esty
  14. ICF
  15. Profilo
  16. Samsung
  17. Ventino
  18. Vestel
  19. Eminçelik
  20. Hotpoint Ariston
  21. Lanova
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
 • Marka Bosch
DSACategoryId/2147483637/235604/22006
BAŞA DÖN