Özellikle büyük şehirlerde artan hava kirliliği, evlerin giderek küçülerek çamaşır kurutacak balkon veya yeterli alanın bulunmaması gibi nedenlerden ötürü çamaşır kurutma makinesi son yıllarda oldukça tercih ediliyor. Çamaşırları, yıkandıktan hemen sonra yüksek basınç ve ısı ile çok kısa sürede kurutmaya yarayan çamaşır kurutma makineleri, kullanım yerine bağlı olarak bacalı ve bacasız yani yoğunlaştırmalı olarak üretiliyor. Özellikle astım ve alerjisi olanlar için de kullanımı çok daha sağlıklı olan çamaşır kurutma makineleri 9 kilograma kadar çamaşırı tek seferde kurutabiliyor.

Çamaşır kurutma makineleri çok basit bir prensip ile çalışıyor. İçinde bulunan ve ıslak çamaşırların hava alması için çok yavaş dönen tambur, sıcak hava vererek çamaşırlarda bulunan nemin buharlaşmasını sağlıyor. Bacalı kurutma makinesi tercih ediyorsanız mutlaka en az 10 cm genişliğindeki baca borusu ile çıkan nemin dışarı verilmesi gerekiyor. Baca çıkışının ev içinde olması kullanım sırasında evdeki nemi hızla arttırarak aşırı rutubet ve küflenmeye ve çok sağlıksız bir ortam oluşmasına neden oluyor.

Bacasız çamaşır kurutma makineleri ise çamaşırları kurutma yöntemlerine göre; santrifüjlü, kondansatörlü, ısı pompalı, buhar basınçlı, ısı iletimli ve nem gideren çamaşır makineleri olarak çeşitlendiriliyor. Elektrik ile çalışan çamaşır kurutma makineleri satın alırken dikkat edilmesi gereken ise tüm bu çeşitler arasında yüksek enerji tasarrufu sağlayan çamaşır kurutma makinesini seçmek oluyor. Günümüzde pek çok özel programı bulunan makinelerde enerji tasarrufu yüksek ısıyı ekonomik kullanması ile sağlanıyor.

Bosch Kurutma Makinesi Modelleri

1886 yılından beri elektrikli ev aletleri üreten Alman menşeili beyaz eşya üreticisi Bosch ev aletleri, bacasız yoğuşmalı ve ısı pompalı çamaşır kurutma makineleri ile hayatı kolaylaştırıyor. Bosch kurutma makinesi modelleri arasında yer alan ısı pompalı çamaşır kurutma makineleri, ısı pompası yardımı ile sıcak hava üreterek enerji tasarrufu sağlarken; yoğuşmalı çamaşır makineleri, özel programları ile çok daha kısa sürede çamaşırlarınızı kurutuyor. Çamaşırları koruyan "sensitive drying" özel tamburu ve her dokuya uygun kurutma programları sayesinde yıpratmadan kurutma sağlayan Bosch çamaşır kurutma makinesi ile giysileriniz uzun süre yeni olarak kalıyor. Yeni bir teknoloji olan kondenser teknolojisi ile tüketicilerin karşısına çıkan Bosch, tüm çamaşır kurutma makinesi modellerinde kullandığı bu teknoloji ile kurutma işlemi sırasında makineyi de temizleyerek size hiç iş bırakmıyor.

Isı pompalı çamaşır kurutma makinelerinde, makinenin kullanım ömrü boyunca A++ ve A+++ enerji sınıfı etiketine sahip Bosch çamaşır kurutma makineleri, tezgah altında rahatlıkla kullanılabiliyor. Bacasız olan bu makinelerde çamaşırlardaki nemi almak için ısı pompası kullanılıyor. Isı pompası sayesinde kullanılan sıcak hava muhafaza ediliyor ve klasik kurutuculara göre neredeyse yarı yarıya enerji tasarrufu sağlanmış oluyor. Modellerine göre özel programlara ve hızlı kurutmaya sahip olan bu makinelerde buhar özelliği ile makineden tamamen kırışıksız çamaşırlar çıkıyor.

B sınıfı enerji tasarrufu grubuna dahil olan Bosch hava yoğuşturmalı çamaşır kurutma makinelerinde ise ani-vibration teknolojisi ile sessiz ve sarsıntısız çalışma sağlanırken, otomatik kurutma ile seçtiğiniz kuruluk derecesinde çamaşırlarınız kuruyor.

Bosch Çamaşır Kurutma Makinesi Fiyatları

Bosch çamaşır kurutma makinesi fiyatları, makinenin; enerji sınıfına, kapasitesine, programlarına ve çamaşırı kurutma teknolojisine göre değişiklik gösteriyor. Isı pompalı çamaşır kurutma makineleri modellerine göre havlu, ipek, kaz tüyü, yünlü, outdoor, sepette kurutma ve iç giyim kurutma gibi özel programlara sahip, çok daha teknolojik makineler olarak üretildiğinden fiyatları hava yoğunlaştırmalı çamaşır kurutma makinelerine göre daha yüksek oluyor. Ancak sağladığı enerji tasarrufu ile tercih ediliyor.

Bosch Kurutma Makinesi Fiyatları

4 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Siemens
  3. Arçelik
  4. Electrolux
  5. Hoover
  6. Beko
  7. Grundig
  8. Hotpoint Ariston
  9. AEG
  10. Profilo
  11. Sunny
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Enerji Sınıfı
 5. Satıcı
 • Marka Bosch
DSACategoryId/2147483637/235604/153223
BAŞA DÖN