Bosch, Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart'ta kurulan, Almanya merkezli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Bosch, dünyanın en büyük otomotiv parçası sağlayıcısıdır. Bu sıfatının yanı sıra başka pek çok ürünün de üretimini gerçekleştirmektedir. Amatör ve profesyoneller için farklı tasarımlarla üretilmiş elektrikli el aletleri, küçük ev aletleri, beyaz eşya, ısı sistemleri, güvenlik sistemleri ve daha pek çok alanda faaliyet gösteren bir firmadır. Ürettiği pek çok farklı üründe olduğu gibi termometrelerinde de kalite, sağlamlık ve uzun kullanım ömrünü ön planda tutar.

Termometre, bilindiği üzere, bir cismin veya bir ortamın sıcaklığını ölçmeye yarayan alete verilen isimdir.Termometreler, farklı formlarda üretilebilirler. Cıvalı, etil alkollü veya metal termometre olabilir. Mekanların, kişilerin ve cisimlerin sıcaklıklarını ölçmek, bazen hayati önem arz edebilir. Bu ölçümlerle ideal seviye yakalanabilir ve kontrol altında tutulabilir. Değişik ısı ölçüm birimleri mevcuttur. Celsius, Fahrenheit veya Kelvin gibi değişik ölçekler kullanılabilir. Cıvalı termometrelerin çoğu, değişen sıcaklık karşısında sıvıların hacim değiştirmesi prensibiyle çalışır. Cıvanın donma derecesinin altında soğukluklara ulaşılan yerlerde ise donma sıcaklığı daha düşük olan alkollü termometreler kullanılır. Son teknolojik gelişmelerle ortaya çıkan lazerli termometreler ise çok daha pratiktir ve gerçek sonuçlar almayı mümkün kılar.

Bosch Termometre

Bosch'un yüksek kaliteyle ürettiği ürünler arasında bulunan termometreler hem ev içerisinde hem de profesyonel çalışma ortamında kullanılabilirler. Elde kolaylıkla tutulmayı ve kullanılmayı sağlayan ergonomik bir dizaynları vardır. Sapından tutulduğunda parmak mesafesinin rahatça uzanabildiği yerde konumlandırılan kumanda tuşları, kullanımda pratikliği sağlar. Tul ve ekran sembollerinin kolay anlaşılabilir olmasına dikkat edilerek dizayn edilmiştir. Parlak ekranıyla karanlık mekanlarda bile oldukça net görüş sağlar. Ürünlerin çok yönlü oluşları, en temel özelliklerindendir. Bebek banyosunun sıcaklığı ölçülebildiği gibi, bilgisayar kasasının iç sıcaklığı da ölçülebilir.

Ürünlerin ev içi kullanımda kolaylık sağladığı pek çok alan vardır. Ev içi sıcaklığını pratik ve doğru olarak ölçer. Böylelikle hem enerjiden daha fazla tasarruf edilmesini sağlar hem de ekonomik çözümler sunar. Aşırı sıcak veya soğuk olmayan, normal oda ısısına sahip bir mekanda yaşamanın keyfini sürmenize ve sağlığınızı korumanıza olanak sağlar. Özellikle kış aylarında öne çıkan bir konu olan ev içi neminin ölçülmesini de sağlar. Bebekler ve alerjik kişilerde rahatlıkla nefes alınabilmesi ve sağlıklı uyunabilmesi için evin havasının ideal nem oranına sahip olması çok önemlidir. Bosch termometre ile nem ölçülerek uygun seviyeye gelmesi için önlem alınabilir. Isı köprülerinin bulunmasını ve buna bağlı olarak küflenme tehlikesi oluşturan yerlerin tespit edilmesini sağlar. Bu yöntemle küf ve rutubet, daha oluşmadan önce önlenmiş olur.

Profesyonel çalışma ortamlarında da ısı köprüsü ölçümleri için kullanılabilir. Çabuk bozulabilecek ürünler satılan mağazaların iç ısısının stabil kılınması, soğuk hava depolarında kontrol amaçlı ekstra ölçümler yapılması, hava kaçağı noktalarının tespiti gibi işler için yardımcı ekipman olarak kullanılabilir. Ölçüm sonuçlarının otomatik analizi sayesinde yorum yapabilme gücünü artırarak kolay kullanım opsiyonu sunar. Yüzey sıcaklıklarının temassız ölçülebilmesine olanak sağlar. Lazer güdümlü yapısıyla tam olarak hedef alanın değerlerini göstererek ölçümde hata yapılması olasılığını en aza indirir.

Farklı amaçlar için tasarlanan Bosch Termometreler, üstün kaliteleri ve kullanım kolaylıklarıyla, hayatınızın birçok alanında size faydalı olabilirler. Tek bir ürünle pek çok farklı ölçüm yapabilirsiniz. Bosch'un yaygın servis ağı, nadiren de olsa cihazlarla ilgili sorun yaşanması durumunda problemin hızlıca ve kolaylıkla çözülebileceği konusunda güven verir. Bosch ürünü, uzun yıllar yüksek verimle çalışacağından sizi yeni ürün arama gibi sıkıntılara sokmadan, gereksiz masraf yapmak zorunda bırakmadan seneler boyunca güben içerisinde kullanılabilir.

Bosch Termometre Fiyatları

1 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Weather Forecast
  3. TFA
  4. Benetech
  5. Baldr
  6. Astral
  7. Aek-Tech
  8. HomeCare
  9. Knmaster
  10. TT-TECHNIC
  11. Trotec
  12. Diwu
  13. Holdpeak
  14. POOLLINE
  15. Robotekno
  16. Anymetre
  17. FINTECH
  18. Haksatelektrik
  19. Kokido
  20. Proskit
  21. Tvet
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka Bosch
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003083/60006274
BAŞA DÖN