1981'de yazar Erdal Öz tarafından kurulan Can Yayınları o günden bugüne yayıncılık hayatına devam ediyor. Geçen süre zarfında farklı ülkelerden pek çok yazarın kitaplarını okurla buluşturan yayın evinin çocuk edebiyatı, Türk edebiyatı ve dünya klasikleri alanında basılmış yüzlerce kitabı bulunuyor. Bu ana dallar altında şiir, öykü, deneme, anı, mektup, roman gibi pek çok farklı alanda eseri Can Yayınları’nda bulmak mümkün oluyor. Yayın evi kırmızı kalpten oluşan logosu ile okur tarafından hemen ayırt edilebildiği gibi, kaliteli çevirileri ve kapak tasarımları ile de kendini belli ediyor.

Can Yayınları Türk edebiyatının yeni yazarlarına olduğu kadar, artık eserleri bir klasik haline gelmiş olan yazarlara da bünyesinde yer veriyor. Böylece okur Can Yayınları Türk klasikleri arasında pek çok usta yazarı bulabiliyor. Halide Edib Adıvar'ın klasikleşmiş ve diğer sanat dallarına da uyarlanmış çok sayıda romanı, günümüz döneminin yazar ve şairlerinin kitapları Can Yayınları etiketi altında okurla buluşuyor. Can Yayınları Türk klasikleri serisi içinde klasik Türk romancılığı ile yazının yeni isimleri okurları heyecanlandıracak bir seçki ile bir araya getiriliyor.

Can Yayınları Dünya Klasikleri

Can Yayınları klasikler arasındaki asıl atılımını ise dünya klasikleri alanında yapıyor. Bu alanda Fransız, Rus, İngiliz, Alman-Avusturya, Amerikan, İtalyan, İspanyol ve Antik Yunan klasikleri başta olmak üzere pek çok ülkenin usta yazarlarını okur ile buluşturuyor. Can Yayınları dünya klasikleri yazarları ise çeşitlilik gösteriyor. Antik Yunan klasikleri arasında Homeros, Herakleitos ve Sappho’nun eserleri yer alıyor. Rus klasikleri arasında ise Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Maksim Gorki, Nikolay Gogol, Ivan Turgenyev ve Mihail Lermontov’un eserleri bulunuyor.

Fransız klasikleri arasında da pek çok önemli eser yer alıyor. Bu alanda eserleri ile yer alan yazarlar Alphonse Daudet, Jules Amédée Barbey d'Aurevilly, Gustave Flaubert, Anatole France, Henri Alain-Fournier, Guy de Maupassant, Honoré de Balzac, Pierre Loti, Marcel Proust, Émile Zola, Stendhal olarak sıralanıyor. İngiliz klasikleri serisi de bünyesinde Laurence Sterne, Jack London, Joseph Conrad, Edgar Allan Poe, D. H. Lawrence, Mary Shelley, Sir Arthur Conan Doyle, Emily Bront?, Jonathan Swift gibi isimleri barındırıyor. Can Yayınları dünya klasikleri arasında bu isimlerin yanı sıra Katherine Mansfield, Bram Stoker, Wilkie Collins, Horace Walpole, Oscar Wilde, Charles Dickens, Robert Louis Stevenson, Mark Twain, Ann Radcliffe, Richard Marsh, Sheridan Le Fanu, Henry James, Thomas Hardy, George Eliot ve Daniel Defoe gibi İngiliz yazarların eserlerine ulaşmak da mümkün oluyor.

Alman yazarların ünlü eserleri de Can Yayınları dünya klasikleri etiketiyle raflarda yer alıyor. Goethe, Friedrich de la Motte Fouqué, Heinrich von Kleist, Friedrich Schiller, Karl Marx ve Friedrich Engels, E.T.A. Hoffmann Alman yazarlar arasında yer alıyor. Tüm bu isimlere ek olarak anonim kimi eserler ile İtalyan, Amerikan ve İspanyol yazarların klasikleşmiş eserleri de Can Yayınları tarafından okurla buluşturuluyor.

Yazar çeşitliliği eserlerin konularında da kendini gösteriyor. Realizm ve romantizm gibi akımların etkisinde yazılan eserlerin konuları aşk, sınıf farklılıkları, tutku ve insan ilişkileri gibi farklı alanlara odaklanıyor. Yine eserlerin kimisi roman, kimisi araştırma-inceleme, kimisi de öykü şeklinde karşımıza çıkıyor. Bunlara ek olarak birden fazla öykünün yer aldığı seçkiler de Can Yayınları dünya klasikleri arasında alıcı buluyor.

Tüm bu yazarların hayal gücünü ve birbirinden farklı yeteneklerini okura sunan eserler fiyat olarak da çeşitlilik gösteriyor. Çevirisi, kapak tasarımı, dizgisi, kağıt kalitesi gibi detaylarda ön plana çıkan Can Yayınları dünya klasikleri, uygun fiyatlarla okuyucularını bekliyor.

Can Yayınları Türk Klasikleri-Dünya Klasikleri

91 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Yazar A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. Can Yayınları
  2. İş Bankası Kültür Yayınları
  3. Oda Yayınları
  4. İletişim Yayınevi
  5. İnkılap Kitabevi
  6. Everest Yayınları
  7. Antik Kitap
  8. Kitap Zamanı Yayınları
  9. Ema Kitap
  10. İskele Yayıncılık
  11. İthaki Yayınları
  12. Alfa Yayınları
  13. Kırmızı Kedi Yayınevi
  14. Özgür Yayınları
  15. Şule Yayınları
  16. Yapı Kredi Yayınları
  17. Sis Yayıncılık
  18. Alter Yayıncılık
  19. Bilge Kültür Sanat Yayınları
  20. Timaş Yayınları
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Ürün Puanı
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
 • Yayınevi Can Yayınları
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501772
BAŞA DÖN