Casio
Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi

Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi

Casio
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Her türlü mühendislik hesabı için ideal (30.04.2010)
Oldukça ayrıntılı bir Türkçe kullanma kılavuzuyla birlikte, iki gün içerisinde (tedarik halinde görünmesine rağmen) evime teslim edilmiştir. Henüz programlama özelliklerini kullanmamış olsam da, oldukça ayrıntılı denklem, matris çözebilme, matematiksel fonksiyon yazabilme ve türev integral alabilme yetenekleriyle mühendislerin (özellikle makine, havacılık) ve mühendis adaylarının meslekleri boyunca ellerinden düşürmeyecekleri bir hesap makinesi olduğunu göstermektedir. Aldığım tarihte (Nisan 2010) bulabildiğim en ucuz fiyat buradaydı. Hesap makinesi arayan herkese tavsiye ederim. devamını göster devamını gizle
Erkek (29) YENİMAHALLE - Ankara - Türkiye Tüm Yorumlar (23)
DSACategoryId/2147483643/15238/15298

Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi

 

Casio Japon elektronik alet üreticisi olarak 1946 yılında Tokya’da kurulmuştur. Yaptıkları ürün geliştirmeler ile hesap makinesi, saat, kamera gibi pek çok sektörde tercih edilen bir marka haline gelmiştir. 1957 yılında ilk elektronik hesap makinesi olan 14-A modelini satışa çıkarmıştır. Bu sektörde büyük bir dalgalanma yaratmıştır. 14-A nerdeyse daktilo büyüklüğünde, 14 haneli ve sadece temel işlemlerde kullanılan bir hesap makinesidir. Bu başarıyı sonrasında ilk bellek özellikli hesap makinesi ve ofislerin dışında bireysel kullanıcıları hedefleyen mini hesap makineleri üretimi takip etti. Değişen ve gelişen teknolojiye paralel olarak hesap makinelerinde de bir değişim yaratması gerektiğini bilen Casio, ürettiği çok fonksiyonlu, grafik çizebilen, bilimsel hesaplamalar yapabilen hesap makineleriyle de sektörün en çok tercih edilenlerinden olmayı sürdürdü.

Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi de Casio kalitesi ve güvencesiyle üretilmiş, kullanıcının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen çok fonksiyonlu bir hesap makinesidir. 163×81,5×15,1mm boyutlarında olan Casio FX-5800P, 150 gram ağırlığındadır. Bir adet AAA boyutlarında pil ile çalışmaktadır. Fonksiyon sayısı 664 olup ifadeleri ders kitabı ekranı şeklinde de görüntüleyebilirsiniz. Geniş ekranı sayesinde 10 basamaklı katsayı +2 basamaklı katsayı görüntülüme imkanı sunar. Yüksek çözünürlüklü nokta matrisi ekranı, her saferinde güzel gözüken grafikler oluşturmanızı kolaylaştırır. Plastik tuşları kullanımı kolaylaştırmak tasarlanıp üretilmiştir. Çoklu tekrar etme özelliği önceden kullanılmış formülleri düzenlemek ya da tekrar kullanmak için hızlı ve kolay erişim imkanı sunar. Liste tabanlı STAT veri düzenleyici sayesinde de giriş verilerinin liste formatında görüntülenmesi ve düzenlenmesi, veri gruplarının görüntülenmesi (x verisi, y verisi, frekans) gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. 360 derece geriye açılabilen entegre kapak sayesinde kullanımı oldukça rahat ve kolaydır. Ayrıca kapağın kaybolması gibi sorunları da ortadan kaldırmış olur.


Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesiyle
yapabileceğiniz işlemler ise şu şekildedir;

Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi programlanabilir bir hesap makinesidir. İçerisine ihtiyacınız olan formülleri atıp 28500 byte’lık hafızasına kaydederek sonrasında kullanım için saklayabilirsiniz.

 

Basic Benzeri Programlama dili sayesinde temel düzeydeki if, for gibi komutları kullanarak çeşitli formüller yazıp kaydedebilirsiniz. 128 dahili formülü sayesinde de birçok hesaplamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca içerisinde 40 adet sabit sayı da bulunmaktadır.

 

Ayrıca her bilimsel hesap makinesinde bulunan matris hesaplamalarını da yapabilirsiniz. Temel toplama, çıkarma, çarpma gibi matris işlemlerinin yanı sıra bir matrisin tersini alma işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında diferansiyel ve entegrasyon, karmaşık sayı hesaplamaları, n tabanlı hesaplamalar, farklı ve ikinci dereceden diferansiyel hesaplamaları, kesir hesaplamaları, düzenli oran hesaplamaları, liste tabanlı istatistik, standart sapma, regresyon analizi, trigonometrik hesaplamalar, logaritma, kombinasyon, permütasyon gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi ayrıca data iletişimi imkanı da sunmaktadır. Hesap makinesinin altına bulunan jak girişi sayesinde iki hesap makinesini birbirine bağlayabilir, birbiri arasında veri aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Casio FX-5800P ayrıca size hafıza koruma sistemi imkanı da sunmaktadır. Böylece hesap makinenizin pilinin çıkarılması durumunda içerisinde kaydetmiş olduğunuz formüller kaybolmayacaktır.

 

 

Ayrıca mode seçeneği sayesinde yaptığınız işlemlerin hangi formatta gösterileceğine de siz karar verebilirsiniz. 

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OFISCASFX5800
Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi Yorumları
Tüm yorumları gör (23)
 • Beş Yıldız

  Çok memnunum, mühendislik okuyan arkadaşlara tavsiye ederim. Ürün çok kullanışlı ve birçok sınavda bana yardımcı oldu.

  - Çankırı - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Mükemmel bir makine

  Mühendislik fakültesindeki her türlü eşeği mezun edebilecek kabiliyette bir makine.

  ORTACA - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Süper

  Bundan iki tane aldım. Birine formülleri yüklüyorum. Diğerini boş bırakıyorum. Sınava girerken boş olanı sıraya koyuyorum. Asistan gelip sıfırlıyor. Cebimden formül yüklü olanı çıkarıp masaya koyuyorum. Diğeri cebe 3:)) kolay gelsin

  - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (19) Hayır (8)

 • Maksimum işe yarama

  Makina mühendisleri için alına bilecek en iyi hesap makinası.makinada okuyanlar için daha üst modellerine sınav asistanları sorun çıkartıyor. nümerik analiz gibi sınavlarında diğer makinalara göre zaman kazandırıyor. Elektrik mühendisliği okuyan arkadaşlarım mezun olana kadar bu hesap makinasını kulandılar.Bazı arkadaşlarım ise sınavda avantajlı konuma geçmek için üst modellerini aldılar. pili sınavın ortasında aniden bitecek diye korkmayın pili zayıfladığı zaman ekranı soluklaşıyor ben 1-2 gün öyle kullandım sonra değiştirdim.Aniden pil bitmesi diye bir şey yok.

  - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (1)

 • harika

  üzerinde yazan tüm özellikler rahatlıkla kullanılabiliyor, yani kullanıcı dostu diyebilirim, işlemcisi de sıradan hesap makinelerine göre çok daha güçlü ve bu sayede çok daha hızlı, denklem çözme, integral hesaplama gibi bir çok özelliği var, çok fazla hesap yapanların kaçırmaması gerekir, ben bununla mühendislik bitirdim

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (1)

 • Her türlü işlemi yapar

  Makinede yok yok. Matrisler, 3 bilinmeyenli denklemler 2. ve 3. derece denklem çözümleri vs. Teknik veya mühendislik fakültesinde okuyanlar için ideal. İçine formül dahi kaydedebilirsiniz. Keşke daha önceden alsaymışım. Okulu uzatmazdım:)

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (1)

 • Mükemmel

  Çok memnunum, mühendislik okuyan arkadaşlara tavsiye ederim. Ürün çok kullanışlı ve birçok sınavda bana yardımcı oldu. Eğer sınavlara girerken yasak değilse mutlaka almalısınız

  SİLİVRİ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Gerçekten mükemmel

  Ürünü sipariş ettikten 4 gün sonra elime geçti. Kullanımı kolay özellikle mühendislik için çok güzel bir alet. Mühendislik için birim kısa yolları olsun gerekse işlem hızı olsun gerçekten beğendim. Almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Mühendis için Mühendislik Harikası

  Makina 6 gün sonra elime geçti. daha önce casio hesap makinası kullananlar için hiç yabancı olmayacakları rahat bir kullanım dizaynına sahip. Programlama basic e benziyor. Close book sınavlarınızda formülü içine yazarak çok rahat kullanabilirisiniz. Sayısal Analiz dersi için bulunmaz nimet. Belli fonksiyonları programlatarak çok rahat sonuçlara ulaşabilirsiniz. Program yazma girişi kolay. Netice de şiddetle tavsiye ederim. Her cihaz gibi kullanma klavuzunu okumadan arkasındaki pil güvenlik bandını bile çıkarmayın.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (13) Hayır (1)

 • Akademisyenler için (özellikle mühendislik) çok ideal

  Ürünü aldıktan sonra kullanım kılavuzunu okuyarak kullanmaya başladım matris hesabı yapmak için almıştım ama görünen o ki daha bir çok fonksiyonunu ileride kullanırım ve ayrıca programlanabilir olması sebebiyle de cezbedici bir hale geliyor almak isteyenlere kesinlikle öneririm gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz

  - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (23)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN