Casio FX-5800P 10+2 Hane Programlanabilir Bilimsel Fonksiyonlu Hesap Makinesi Yorumları

(24 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • Üç Yıldız
  (11.12.2017)

  Fena degil

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız
  (07.11.2017)

  Çok memnunum, mühendislik okuyan arkadaşlara tavsiye ederim. Ürün çok kullanışlı ve birçok sınavda bana yardımcı oldu.

  - Çankırı - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Mükemmel bir makine
  (31.10.2017)

  Mühendislik fakültesindeki her türlü eşeği mezun edebilecek kabiliyette bir makine.

  ORTACA - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Süper
  (26.12.2016)

  Bundan iki tane aldım. Birine formülleri yüklüyorum. Diğerini boş bırakıyorum. Sınava girerken boş olanı sıraya koyuyorum. Asistan gelip sıfırlıyor. Cebimden formül yüklü olanı çıkarıp masaya koyuyorum. Diğeri cebe 3:)) kolay gelsin

  - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (21) Hayır (10)

 • Maksimum işe yarama
  (20.06.2013)

  Makina mühendisleri için alına bilecek en iyi hesap makinası.makinada okuyanlar için daha üst modellerine sınav asistanları sorun çıkartıyor. nümerik analiz gibi sınavlarında diğer makinalara göre zaman kazandırıyor. Elektrik mühendisliği okuyan arkadaşlarım mezun olana kadar bu hesap makinasını kulandılar.Bazı arkadaşlarım ise sınavda avantajlı konuma geçmek için üst modellerini aldılar. pili sınavın ortasında aniden bitecek diye korkmayın pili zayıfladığı zaman ekranı soluklaşıyor ben 1-2 gün öyle kullandım sonra değiştirdim.Aniden pil bitmesi diye bir şey yok.

  - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (2)

 • harika
  (09.06.2013)

  üzerinde yazan tüm özellikler rahatlıkla kullanılabiliyor, yani kullanıcı dostu diyebilirim, işlemcisi de sıradan hesap makinelerine göre çok daha güçlü ve bu sayede çok daha hızlı, denklem çözme, integral hesaplama gibi bir çok özelliği var, çok fazla hesap yapanların kaçırmaması gerekir, ben bununla mühendislik bitirdim

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (2)

 • Her türlü işlemi yapar
  (04.02.2013)

  Makinede yok yok. Matrisler, 3 bilinmeyenli denklemler 2. ve 3. derece denklem çözümleri vs. Teknik veya mühendislik fakültesinde okuyanlar için ideal. İçine formül dahi kaydedebilirsiniz. Keşke daha önceden alsaymışım. Okulu uzatmazdım:)

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (2)

 • Mükemmel
  (30.09.2012)

  Çok memnunum, mühendislik okuyan arkadaşlara tavsiye ederim. Ürün çok kullanışlı ve birçok sınavda bana yardımcı oldu. Eğer sınavlara girerken yasak değilse mutlaka almalısınız

  SİLİVRİ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Gerçekten mükemmel
  (09.08.2012)

  Ürünü sipariş ettikten 4 gün sonra elime geçti. Kullanımı kolay özellikle mühendislik için çok güzel bir alet. Mühendislik için birim kısa yolları olsun gerekse işlem hızı olsun gerçekten beğendim. Almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Mühendis için Mühendislik Harikası
  (06.06.2012)

  Makina 6 gün sonra elime geçti. daha önce casio hesap makinası kullananlar için hiç yabancı olmayacakları rahat bir kullanım dizaynına sahip. Programlama basic e benziyor. Close book sınavlarınızda formülü içine yazarak çok rahat kullanabilirisiniz. Sayısal Analiz dersi için bulunmaz nimet. Belli fonksiyonları programlatarak çok rahat sonuçlara ulaşabilirsiniz. Program yazma girişi kolay. Netice de şiddetle tavsiye ederim. Her cihaz gibi kullanma klavuzunu okumadan arkasındaki pil güvenlik bandını bile çıkarmayın.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (13) Hayır (2)

 • Akademisyenler için (özellikle mühendislik) çok ideal
  (06.05.2012)

  Ürünü aldıktan sonra kullanım kılavuzunu okuyarak kullanmaya başladım matris hesabı yapmak için almıştım ama görünen o ki daha bir çok fonksiyonunu ileride kullanırım ve ayrıca programlanabilir olması sebebiyle de cezbedici bir hale geliyor almak isteyenlere kesinlikle öneririm gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz

  - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (1)

 • hafıza özelliği
  (29.03.2012)

  İnşaat mühendisliği öğrencisiyim ve ufak tefek formülleri aklımda tutamadığım için hafızası olan bir hesap makinesi aradım, açıkçası ben işin kolaylığına kaçtım.Sırf sınavlarda formül gibi şeyleri kaydetmek için aradığımı buldum.

  - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (19) Hayır (2)

 • A kalite. . .
  (01.03.2012)

  Ürünün kargoya verilmesi ile ilgili hiç bir aksaklık görmedim. Bu konuda hepsiburada.com a teşekkür ediyorum. Enerji Sistemleri Mühendisliğinde okuyorum. Hesap makinası gayet güzel. İleride daha büyük işler için kullanabileceğim bişey. Almışken iyisini almak gerekir zaten. Düşük modelli alıp sonra yüksek modele geçmek saçma olur diye düşündüm. Tavsiye ederim bu cihazı :)

  - Osmaniye - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (0)

 • Basit bir arayüz için daha üst modelleri tercih edin.
  (12.02.2012)

  Endüstri mühendisliği okuyorum, cihazın klasik casio hesap makinelerinden farkı matrix ve integral hesabı yapabilmesi. İstatistik menüsü de çok kullanışlı, çeşitli regresyon analizlerini yapabiliyor, veri girişinin de tabular olması bir artı. Ekstra olarak cihaz 128 formül içeriyor; ancak bunlar çok genel formüller olduğu için pek bir işe yaramıyor. Ayrıca kullanıcının formül kaydedebilmesi ve programlanabilir olması cihazın diğer artıları. Karşılaştığım eksilerini sayarsam cihaza metin girişi biraz zor, daha basit ve kullanıcı dostu arayüzler için casio classpade veya TIlar daha tercih edilebilir. Seçim yaparken bu makinenin bilgisayara bağlanmadığını da göz önünde bulundurun; çünkü internetten hazır program bulup makineye atma şansınız yok. Bir diğer eksi noktaysa, kullanıcı kılavuzu gayet kapsamlı duruyor; ancak türkçe kullanıcı kılavuzu ile ingilizce kullanıcı kılavuzu arasında ciddi farklar var, mümkünse ingilizce olanı tercih edin.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (18) Hayır (0)

 • Çok iyi iş görüyor.
  (17.11.2011)

  Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Programlanabilir olmasından dolayı komplex matris hesaplamaları dahi yapabilirsiniz. Özellikle AC devre analizi konusunda çok iyi bir yardımcı oluyor. Programlaması çok basit. Basic diline çok benziyor. Altta bulunan port ile hesap makineleri arasında program yada veri aktarımı yapılabiliyor. Tavsiye ederim..

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (3)

 • Mühendis ve Mimarlara tavsiye edilir
  (16.06.2011)

  Bu makineyi iş yerimde kullanıyorum. İnşaat Mühendisiyim. Benim tüm ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılıyor. Tüm mühendis ve mimar arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.

  - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (12) Hayır (0)

 • mühendilik fakültesinde okuyanlara duyurulur
  (23.02.2011)

  gerçekten tam anlamıyla işleri en basite indirgeyen bi hesap makinesi.mühendislik ögrencilerine sesleniyorum ürün çok kaliteli okulu daha kolay bitirmek isteyenler için duyurulur :))

  ÇUKUROVA - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (2)

 • Her türlü mühendislik hesabı için ideal
  (30.04.2010)

  Oldukça ayrıntılı bir Türkçe kullanma kılavuzuyla birlikte, iki gün içerisinde (tedarik halinde görünmesine rağmen) evime teslim edilmiştir. Henüz programlama özelliklerini kullanmamış olsam da, oldukça ayrıntılı denklem, matris çözebilme, matematiksel fonksiyon yazabilme ve türev integral alabilme yetenekleriyle mühendislerin (özellikle makine, havacılık) ve mühendis adaylarının meslekleri boyunca ellerinden düşürmeyecekleri bir hesap makinesi olduğunu göstermektedir. Aldığım tarihte (Nisan 2010) bulabildiğim en ucuz fiyat buradaydı. Hesap makinesi arayan herkese tavsiye ederim.

  YENİMAHALLE - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (16) Hayır (2)

 • Kasıyo ;)
  (06.08.2009)

  mühendisler için gerçekten kullanışlı bi ürün. günlük ihtiyacınızı kesinlikle karşılıycaktır. kendi programlarınızı oluşturabiliyorsunuz...yalnız elektrik sarfiyatı diğer modellerine göre yüksek sayılabilir. ortalama kullanımda ancak 1-2 yıl idare eder diye tahmin ediyorum. kaçırmayın derim...

  TEPEBAŞI - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (13) Hayır (2)

 • bence harika
  (19.02.2009)

  Ayrıca programla kullanırken, başka hesaplama için programdan çıkmadan "mat" modunda hesaplama yapsaydı çok daha iyi olurdu. Ama buna rağmen benim favorim...

  MERKEZ - Artvin - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (13) Hayır (0)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN