Casio
Casio FX-991EX 552 Fonksiyon Bilimsel Hesap Makinesi

Casio FX-991EX 552 Fonksiyon Bilimsel Hesap Makinesi

Casio
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Mühendisin en gerekli aracı (08.07.2017)
Ürün gerçekten çok başarılı. Komleks sayılar ve matrisler ile işlemleri gayet kolay şekilde yapabiliyorsun. Elektrik-Elektronik mühendisinin can dostudur. Sayı tablosu özellikle hayat kurtarabiliyor. 45*5 boyutunda size matris veriyor ve excel mantığında basit işlemler yapabiliyorsunuz. Formülleri yazıp farklı değerler için anında sonuç alabiliyorsunuz. LaTeX gösterimi MathI/MathO diye geçiyor gayet güzel bir özellik fazla parantezlerden arındırıyor. Daha önceden Canon F-715SG kullandığım günlerde formülün yarısı parantezlerden oluşuyordu :) Verilen kitapçıkta oldukça faydalı bilgiler var, kesinlikle okunmalı, makineyi daha efektif kullanmanızı sağlıyor. Satıcıda gayet hızlı perşembe günü gece verdiğim sipariş cumartesi sabah elime ulaştı . devamını göster devamını gizle
DSACategoryId/2147483643/15238/15298

Casio FX-991EX 552 Fonksiyon Bilimsel Hesap Makinesi

Bilimsel hesap makineleri, matematik ve mühendislik öğrencilerinin öğrencilik yılları yanında mezun olduktan sonra da eli kolu olabilecek cihazlar arasındalardır.

FX-991EX tasarım konusunda da iddialı bir makinedir. Tamamı plastik beyaz-siyah 90 gram ağırlığındaki makinenin koruma kapağı hem kolay hem de sıkı oturur. FX-991EX’in arkası kavisli yapısı sayesinde elde tutması oldukça kolaydır.

Sağ üst köşesinde de bir güneş paneli bulunur. Makineye LR-44 kodlu bir pil güç verir. Bu pil, bitse de bitmese de güvenlik açısından 3 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Üzerindeki güneş paneli sayesinde pili şarj edebilirsiniz, güneşten güç alırken sağ üst köşede ufak bir güneş logosu belirir.

 

Casio FX-991EX, eski nesil bilimsel hesap makinelerinin ekranlarından 4 kat daha yüksek çözünürlüğe sahiptir, 192x63 çözünürlükte net bir LCD ekrana sahiptir.

552 fonksiyonlu FX-991EX’de temel hesap tabloları için 5 sütun 45 dizide 170 veri görüntüleyebilir. 160 istatistik verisi girebilir, 4’e 4 matris hesaplaması yapabilirsiniz, bunlar yapabildiklerinden sadece birkaçıdır.

Hesaplama, karmaşık, matris, vektör, istatistik, dağılım, hesap tablosu, tablo, denklem, eşitsizlik ve oran hesaplama seçenekleri vardır.

Fakat bu bilimsel hesap makinesini diğerlerinden ayıran en büyük yeteneği üzerindeki işlemin QR kodunu paylaşabiliyor oluşunuz: Dört işlem, bir hesap tablosu veya o tabloda elde ettiğiniz veri, shift ve optn tuşuyla QR kodu oluşturabiliyor.  Telefonunuzda Casio EDU+’ın okuyucusuyla kendi telefonunuzda görüntüleyebiliyor veya arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Öğrenciler ve öğretmenlerden aldığı dönüşler sonucunda hem ekran hem de ara yüz tarafında hayli güncellemeye gidilmiş ve bu hesap makinesine daha  büyük yenilikler getirilmiştir.

 Yüksek Çözünürlüklü LCD

Yeni ClassWiz sayısal formülleri ve sembolleri görmeyi kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran özelliği taşımaktadır.

Yeni ClassWiz’in ekranı önceki modellerine kıyasla küçük boyutta sayıları altı kat fazla ve normal boyuttaki karakterleri iki kat fazla görebilmeyi mümkün kılmaktadır.

Yeni ClassWiz sayısal formülleri ve sembolleri görmeyi kolaylaştıran yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran özelliği taşımaktadır.

Yüksek çözünürlük görüntülenebilir bilgi miktarını artırıyor ve kullanılabilirliği geliştiriyor. Ayrıca, ClassWiz 5 sütun ve 45 satıra kadar hesap tablosu oluşturmak için temel bir hesap tablosu fonsksiyonu ile donatılmıştır. (maksimum 170 veri öğesi).

Kullanımı kolay

Geliştirilmiş ekran özellikleriyle birlikte üstün kullanabilirliği, arayüzü derslerde kullanım için kolay hale getirir

Sezgisel ikon görünümü

Menüdeki ikonların kullanımı görüşü arttırır.
İstenilen fonksiyonun seçimi çabuk ve kolaydır.

Kısaltılmamış İngilizce görünüm

Neredeyse tüm İngilizce kelimeler kısaltılmamış şekliyle ekranda görünebilmektedir.

Etkileşimli format

Etkileşimli menü görünümü daha fazla etkileşimli işlem gerçekleştirir.

Doğal Ders Kitabı Görünüm

Fraksiyonları, logaritmaları, güçleri, kökleri ve diğer matematiksel formül ve simgeleri girmek ve göstermek aynı ders kitaplarında olduğu gibidir.


En iyi hesaplar için yeni tasarlanmış gövde

Akıllı tasarım ve şık dokuyu ön plana çıkarıyor

Çalışması kolay

Yüksek performanslı bir işlemci ve önceki modellerinin iki katı hafıza ile hızlı işlemler ve üstün hesaplama gücü sağlar.

Yüksek performans eğitimde etkilidirEksiksiz, hızlı öğrenme için liste görüntü fonksiyonu

Değişkenler ve istatistiksel hesap sonuçları hafızada saklanır ve liste şeklinde gösterilebilir. Önceki modellerde olduğu gibi tekil değerleri girip onaylamaya gerek yoktur.

İleri düzey matematik işlemleri için yüksek hesaplama kabiliyeti

ClassWiz, 4x4 matris hesaplamaları, dört bilinmeyenli eşanlı denklemler, dördüncü dereceden denklem hesaplamaları ve ileri düzey istatistiksel dağıtım hesaplamalarını kapsayan ileri düzey matematik işlemlerini bile destekleyen hesaplama kabiliyetine sahiptir.

İleri Düzey Matematik için etkileyici öğrenme

ileri düzey matematiksel hesaplamalar yapmak bile basittir ve önceleri mevcut olmayan ekran özellikleri şimdi mevcuttur.

Hesap tablosu hesaplamaları

Hesap tablosu fonksiyonu matematik derslerinde önemli hale gelen İstatistiklere çalışmak için kullanılabilir.Hesap tablosu fonksiyonu ayrıca, tekrarlanan formüllerin girilmesini mümkün kılmaktadır.İleri düzey Riemann fonksiyonlarını kullanarak hesaplama yapmak da mümkündür.

Hesap tablosu fonksiyonu öğrencilerin sınıfta bile gerçek-dünya verilerini kullanmalarını basitleştirerek istatistiksel işlemi etkili bir şekilde yapmalarına olanak sağlar.


İleri düzey istatistiksel dağıtım hesaplamaları

Bu fonksiyon birkaç farklı türde binom olasılığı gibi dağıtım hesaplamalarını yapmaya olanak kılar.

Matris hesaplamaları

Bu fonksiyon 4 satıra 4 sütunluk matris hesaplamalarını yapmaya olanak kılar.

Diğer yeni yeni gerçekleştirilmiş hesaplamalar

ClassWiz aşağıdakileri içeren diğer ileri düzey matematik işlemlerini desteklemektedir.

QR Kodu Kullanarak Online(çevrimiçi) Görüntüleme Hizmeti

Girilen formül ve veriler hesap makinesindeki ayarlar ile eşleşen QR Koduna çevirilir ve hesap makinesi ekranında gösterilir.

QR Kodunu akıllı telefon, tablet ya da diğer benzer cihazdaki bir uygulama ile okutarak sayısal formüller ve grafikleri görüntüleyin ve çalışmalarınızda kullanın.( sadece fx-991EX/570EX )

Grafiklerle Görüntüleme

Kolay formül girişi

Hızlı kullanım kılavuzunu gösterme
Gelişmiş fonksiyonların kapsamlı bir serisi CASIO bilimsel hesap makinelerine özeldir


Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu HBV000000HBLF
Casio FX-991EX 552 Fonksiyon Bilimsel Hesap Makinesi Yorumları
Tüm yorumları gör (62)
 • ürün güzel kaliteli

  Uzun yıllar kullanılabilir, elime 2 günde ulaştı teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Güzel,kaliteli

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Tasarımı çok güzel, "phasor" işlem yapabiliyor.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Mühendislik uygun hesap makinesi

  Her şey uygun geldi bu fiyata çok iyi

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Mükemmel

  Fiyatına göre beklentimin çok üzerinde bir ürün. Keşke şu da olsa diyebileceğim bir fonksiyon yok, akla gelen tüm işlemleri yapabiliyor. Özellikle mühendislik okuyanlara tavsiyem bu cihazdan şaşmamaları.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Mühendisler ve öğrenciler için biçilmiş kaftan 100 tl altında en iyi makine. cuma öğlen aldığım makine pzt günü sabah elime ulaştı teşekkürler

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Mühendisin en gerekli aracı

  Ürün gerçekten çok başarılı. Komleks sayılar ve matrisler ile işlemleri gayet kolay şekilde yapabiliyorsun. Elektrik-Elektronik mühendisinin can dostudur. Sayı tablosu özellikle hayat kurtarabiliyor. 45*5 boyutunda size matris veriyor ve excel mantığında basit işlemler yapabiliyorsunuz. Formülleri yazıp farklı değerler için anında sonuç alabiliyorsunuz. LaTeX gösterimi MathI/MathO diye geçiyor gayet güzel bir özellik fazla parantezlerden arındırıyor. Daha önceden Canon F-715SG kullandığım günlerde formülün yarısı parantezlerden oluşuyordu :) Verilen kitapçıkta oldukça faydalı bilgiler var, kesinlikle okunmalı, makineyi daha efektif kullanmanızı sağlıyor. Satıcıda gayet hızlı perşembe günü gece verdiğim sipariş cumartesi sabah elime ulaştı .

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • başarılı

  ilk aşkım fx 82 ms den sonra çok iyi geldi . çok kullanılışlı ve hızlı . belirli integral ve türevi hizlica alıyor. harita mühendisliği okuyanlara tavsiye ederim fazlasına gerek yok 4 yılı çıkaracağına inanıyorum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  casio kalitesi

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Cok kullanisli

  Bir muhendislik ogrencisi olarak cok isime yaradi. 4. Dereceye kadar denklem cozebilmesi, 4 bilinmeyenli sistemlerin koklerini bulmasi, 4x4 matris hesaplama ozelligi ve istatistik becerileri sinavlarda ve calismalarimda fazlasiyla zaman kazandiriyor. Dusunmeden alin derim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (62)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN