Cehennem (Ciltsiz)

(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
sürükleyici (19.09.2013)
kitabı iki günde bitirdim. başladığınızda elinizden bırakamıyorsunuz.kesinlikle tavsiye ederim.kurgular süper. hikaye floransada başlıyor ve istanbulda son buluyor. insan popülasyonunun aşırı artışı ve yerküre kaynaklarının bir dönem sonra yetersiz kalacağı ve insan neslinin tükeneceğini düşünen bir bilim adamının bir virüs üreterek insan nüfusunun aşırı üremesinin önüne geçerek aslında neslin devam etmesini amaçlamaktadır, ancak başlangıçta insan neslini yok etmeyi planladığı zannedilmekte ve robert langdon bu bilim adamının bıraktığı şifreleri takip ederek neticeye ulaşır. dantenin cehennem tasviri ,vebanın simgesi olan ölüm maskesi üzerinden olaylar ilerlemektedir. devamını göster devamını gizle
Bayan (37) - İzmir - Türkiye Tüm Yorumlar (146)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717
Cehennem - Dan BROWN

Gizli geçitler, karanlık dehlizler ve soluk soluğa bir serüven!

Dan Brown’ın sır gibi gizlenen kitabı 12 ülke ile aynı anda Türkiye’de de piyasaya çıktı. Hatta saat farkını göz önüne alırsak kitap dünyada ilk olarak Türkiye kitapçılarının raflarında yer aldı.

Dan Brown bu kitabı yazarken Dante’nin Cehennem’inden esinlendiğini söylemişti. Kitabı okurken de bu etkiyi görebiliyorsunuz; Dante’nin cehennemi sizi içine çekiyor!

Bugün Dünya Sağlık Örgütü’nün de açıkladığı üzere dünya nüfusu büyük bir hızla artmakta. Kitapta da bu nüfus artışının yaşantımızı nasıl olumsuz etkileyeceği anlatılıyor ve bu sorun bir cehennem olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu cehennemden nasıl kaçılır, bu sorunun cevabını arıyoruz bu kitapta. Bu arayışta da Brown Dante’nin Cehennem’indeki iç içe geçmiş ve gittikçe daralan dokuz sarmal daireye ve orada acı çeken insanlara atıfta bulunuyor.

Alışıldık Dan Brown kitapları gibi bu kitapta da yine sırlar, gizem, şifreler ve tabii sanat tarihi var. Ama Türkiye’deki okuyucular için bu sefer büyük bir fark mevcut. Çünkü cehennemin kapıları aslında İstanbul’a açılıyor! Hikâye Floransa’da başlasa da merkezde İstanbul var! Ve İstanbul’da da öne çıkarılan yerler Yerebatan Sarayı ile Ayasofya!

Kahramanımız ise yine Robert Langdon.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da bir hastane odasında gözlerini açtığında ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşı kıyısından kendisine “Ara, bulacaksın!” diye seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve onu çevreleyen, toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir.

Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendisine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır ve neler olduğunu ilk olarak onun ağzından duyma fırsatına kavuşur.

Sienna’nın evinde kendine bir yol çizmeye ve olan biteni anlamaya çalışırken, genç doktorun, üzerinden çıktığını söylediği bir projektör, Langdon’ın çözmesi gereken sırlar ve şifreler dünyasının kapısını aralar. Projektörden duvara yansıyan, Botticelli’nin ünlü La Mappa del’Inferno adlı eserinin bir görüntüsüdür; ama bir fark vardır. Buradaki cehennem tasvirinde bir mesaj gizlidir.

Langdon bir yandan mesajı çözmek, bir yandan da müşterilerinin amaçlarına ulaşabilmeleri için varlıkları, personeli, tecrübesi ve yaratıcılığı her zaman sınırsız bir hizmet sunan gizemli örgüt Konsorsiyum'um peşine taktığı suikastçılardan kurtulmak zorundadır. Bu örgüt ister borsayı yükseltmek, ister bir savaşı meşrulaştırmak, ister bir seçimi kazanmak veya bir teröriste tuzak kurmak olsun, dünyanın siyasal güçleri için sahte bilgi komploları düzenleyen, akla hayale gelmedik senaryolarla kurulu dünya düzenini korumaya çalışan gizemli bir örgüttür ve şimdi de Langdon'ın peşindedir. Simgebilim profesörü hem Konsorsiyum'la baş etmeye hem de şifreleri adım adım çözdükçe Floransa sokaklarında farklı pek çok mekâna giderek ipuçlarını puzzle’ın parçaları gibi yerli yerine koymaya çalışır.

Sonunda Langdon Floransa’nın en eşsiz şaheserlerinden biri olan Vecchio Sarayı’nda muhafaza edilen bir ortaçağ veba maskesine, Dante’ye ait olan ölüm maskesine ulaşır ama ne yazık ki maske çalınmıştır ve çalanların bunu hangi amaca hizmet ederek yaptıklarını anlamak için Profesör Langdon bu aşamayı çözmek zorundadır. Fakat Langdon eldeki çok az ipucundan hareketle mantıklı bir sonuca ulaşamasa da eğer maskeyi ele geçirebilirlerse sırrı da çözebileceklerine inanmaktadır. Ve bundan sonra da amansız bir kovalamaca başlar. Artık, ipuçları Dante’nin Cehennem’inin içinde saklı olan bir bilmecenin etrafında şekillenen korkunç bir senaryonun içindedir ve hem peşindekilerden kurtulmak hem de kendisine umut bağlayan bilim dünyasının ümitlerini boşa çıkarmamak zorundadır.

Ve Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan bu semboller zinciri Langdon’ı tarihi sonsuza dek değiştirebilecek olan bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya tarih baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır...

24 saat içinde geçen Robert Langdon’ın bu soluksuz macerası bu sefer Dan Brown okuyucularını daha bir saracağa ve nefessiz bırakacağa benziyor!Dan Brown’ın son romanı ‘Cehennem’i çok merak ettiniz değil mi? Henüz kitabı almadıysanız, ‘Aman filmini izlerim’ diyenlerdenseniz, “Langdon bu sefer hangi heykeli anlatacak” dediğiniz zaman bile merak ettiniz. Son haftalarda birbiri ardına, hem yerli hem yabancı kaynaklardan Dan Brown ve ‘Cehennem’le ilgili haberler duydunuz çünkü. Merak etmeye mecbur bırakıldınız. “Usta bu kez neler yapmış” diyenler bu meraklanma sürecinden tatlı bir keyif aldıkları için, onların canına minnet. Merak ettiniz, çünkü ettirdiler. Zira, Dan Brown numarasını daha kitabı çıkmadan yapmaya başlamıştı. 15 Ocak’ta, 140 darbelik çağrısından sonra, birkaç dakika içinde 2.5 milyon insan, kitabın kapağını oluşturan mozaikte yer almak için server’ları çökertti. Amaç, Brown’ın son romanının adını ve kapağının nasıl olduğunu öğrenmekti. 12 ülkeden yayınevlerinin çevirmenleriyle ortaklaşa uyguladıkları çeviri faaliyetini bilmeyen kalmadı. Adeta, Ortaçağ’ın gizli tarikat kâtipleri gibi bir efekt yarattığına değinmiyorum bile… Kitabın son bölümlerinin İstanbul’da geçmesi de dumanı üstünde konular. Siz durun daha ne numaralar çıkacak o ‘Cehennem’den. Çünkü Dan Brown yine yapıyor numarasını…
‘Amerikalı’ sanat tarihçi ve simgebilimci Prof. Robert Langdon yine birbirinden eski Avrupa şehirlerinde saraylarda, müzelerde, özellikle ‘kiliselerde’, meydanlarda fink atıyor. Yanında yine kendisinden genç, bulunduğu şehrin diline ve kültürüne hâkim, tuhaf bir kadın var. Arada kıpırdanmalar olsa bile sevişmediği bir kadın. Yine uluslararası, yeraltı ve kalburüstü bağlantıları olan, ‘suç’la kol kola karanlık oluşumlar var. 100 metre öteden gördüğünüzde bile tanıyacağınız tetikçi/katil var. Yine koşturma var. Yine Langdon, adeta öğreten adam gibi bize sanat tarihinden, tarihten, gizli topluluklardan, tarihin sırlarından anekdotlar aktarıyor. Zaten her şey burada farkını ortaya koyuyor. Dedektif olmasa da Langdon yılların polis şeflerine kök söktürecek düğümleri çözüyor o anekdotlar sayesinde. BU sefer Da Vinci yerine Dante’nin etkisi üzerinden ilerliyoruz tarihi mekânlar arasında, katman katman! Dante’nin kılavuzu Virgilius misali anlatıyor bize hem Langdon hem Brown. Floransa’dan çıkıyor yola, varıp geliyor İstanbul’a. Ayasofya’nın karanlık kuytularına iniyoruz…
Yine soluk soluğa okuyoruz. Bahsi geçen eserlerin ne olduğuna (üşenmeyip) bakarak okuyun, kitabın görselliğini daha iyi anlayacaksınız. Okumasanız bile, kısa süre sonra her noktasını bileceksiniz, çünkü herkesten duyacaksınız. Bakalım beklediğinize değmiş mi?

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Sayfa Sayısı 576
Yayın Evi ALTIN KİTAPLAR
Yayın Tarihi 2013
Yazar Dan BROWN
Kitap Türü Roman
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KALTIN16832
 • En iyilerinden

  Yazarın en iy kitaplarından biri. Konusuna güncel dizilerde de rastlamam şüphe uyandırdı. Güzel bir anlam, sonunu asla tahmin edemiyorsunuz. Gayet sürükleyici. Bitmesi için çabalarken bitmesine de üzüldüğüm bir kitap oldu.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Bir Stephen King Örneği...

  Stephen King dışında bir kitap okumam diyordum fakat bu kitabın önerisini aldım ve denemek istedim gerçekten dedikleri kadar var... Gerilim tarzı kitapları sevenler mutlaka denemeliler...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • dan brown kitaplari?

  daha okumadim ama tavsiye uzerine aldim. Sanirim bazi bolumleri istanbulda geciyor o yuzden merakimi cezbetti. insallah guzeldir

  MERKEZ - Kırıkkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Fiyat ve ulasim

  Henuz okumadim,fiyattaki indirim ve hizli ulasim super

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • güzel kitap güzel ambalaj

  hepsi burada 1 günde güzel bir kolide gönderdi teşekkürler. Dan Brown tüm kitaplarını okumuştum., eksik olanda tamamlandı. Teşekkürler

  - Siirt - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Memnun kaldım

  Kitap elime yeni ulaştı.Kitaplarımı daha önce başka bir siteden alıyordum fakat artık 1.adresim burası olacak.Tedarik edilen ürünlerim aynı gün kargoya veriliyor.Kitaplar koli içinde geldiği için zarar görmesi imkansız.Buda kitaba verilen değeri gösteriyor.Teşekkür ederim.Kitap içeriği ve konusu zaten belli diğer arkadaşların yorumlarından.Gözünüz kapalı kitap alabilirsiniz.

  - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • sürükleyici

  aksiyon ve macera sevenlere göre bir kitap. sürükleyici ve merak uyandırıyor

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • harika

  okuduğum en güzel kurguydu. bayıldım, tereddüt etmeden al derim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • harikaa

  dan brown harikaa bir yazar ve bence okunmasıı gerken kitapları var cehennem sürükleyici bir kitap bence yazarın tüm kitapları okunmalı

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Dan Brown klasigi

  Kitabı tatil zamanında okuyabilmek için satın aldım bana erken bir şekilde gönderen site çalışanlarına teşekkür ederim.sürükleyecegi bir roman daha her zamanki gibi mükemmel bir anlatım

  BAFRA - Samsun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (146)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

5 kelimeden kısa yazılmış yorumlar, hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kiyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
% indirim
---
tarihinde stoklarda olacaktır.
BAŞA DÖN