Dark
Dark StoreX.DSD22C Klonlama Özellikli SATA Destekli USB3.0 Disk İstasyonu(DK-AC-DSD22C)

Dark StoreX.DSD22C Klonlama Özellikli SATA Destekli USB3.0 Disk İstasyonu(DK-AC-DSD22C)

Dark
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Bu Fiyata Daha İyisi Olamazdı. (04.09.2014)
Önce StoreX D22Cnin tasarımına bakalım. İstasyonun üzerinde iki adet disk yerleştirilebilmesi için iki slot bulunuyor. SATA disk arabirimini kullanan cihaz, hem 2.5 hem de 3.5 inçlik disklere uygun yapıda. Kutu içeriğinden çıkan bir aparatla 2.5 inçleri taktığınızda arada kalan boşluğu doldurabilmeniz mümkün. 3.5 inçler içinse böyle bir aparata zaten ihtiyaç yok; diski taktığınızda tam olarak yuvaya oturuyor. devamını göster devamını gizle
Bahadır Çelik (37) - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (9)
DSACategoryId/2147483646/3013120/813

Dark StoreX.DSD22C Klonlama Özellikli SATA Destekli USB3.0 Disk İstasyonu(DK-AC-DSD22C)

Dark StoreX.D22C Çift 3.5"/2.5" Offline Klonlama Özellikli' SATA I/II/III Destekli USB3.0 Disk İstasyonu
Bilgisayara İhtiyaç Duymadan Tek Tuş ile Disklerinizi Klonlayabileceğiniz USB3.0 Yüksek Hızlı Disk İstasyonu

Yazılımsız
 Klonlama, Yüksek Hız ile Birleşti!
Yüksek performanslı disk istasyonlarının lider markası Dark; tek tuşla offline klonlama özelliğine sahip 3.5"/2.5" çift disk destekli USB3.0 disk istasyonu D22C'yi hazırladı. D22C ile diğer disk istasyonlarından farklı olarak herhangi bir PC ya da program kullanmadan tek tuşla diskler arasında kopyalama yapabilirsiniz. USB3.0 bağlantılı StoreX.D22C, 8TB kapasiteye kadar SATA arayüzlü tüm 2.5" / 3.5" HDD/SSD disklerinizi destekler. 

Ödüllere Doymayan Tasarım
'Tek Tuş ile Offline Klonlama' özelliğine sahip Dark StoreX D22C, Türkiye'nin önde gelen haber ve inceleme sitesi Chip.com.tr'nin yıldızlarının %81'ini topladı. Detaylı incelemeye ulaşmak için görsele tıklayınız.

'Klonlama' Tek Tuş'a İniyor!
Dark StoreX D22C daha önce disk istasyonlarında görülmemiş, benzersiz tek tuşla klonlama özelliğine sahiptir. Bir bilgisayara ihtiyaç duymadan ya da karışık jumper ayarlarıyla uğraşmadan hızlıca bir diskinizdeki verilerinizi diğerine kolayca klonlayabileceksiniz.

Klonlama Başlar - Sürer - Biter, Sizin Herşeyden Haberiniz Olur!
Dark StoreX D22C ile klonlama işlemi için her bir SATA bağlantı noktasına birbirine eş ya da farklı boyutlarda disk yerleştirip ön panelde bulunan 'Clone' tuşuna iki kez basmanız yeterlidir. D22C, 3 kısa uyarı sinyali vererek klonlama işlemine başlayacaktır. Klonlama işlemi sürerken ön panelde bulunan %25 - %50 - %75 - %100 LED ışıkları ile klonlama işleminin sürecini takip edebilirsiniz. Klonlama işlemi bittiğinde Dark D22C, 3 kez kısa alarm şeklinde çalarak size klonlamanın bittiği bilgisini verecektir. 

Dikkat!: Klonlama işlemi bittikten sonra klonlama yaptığınız disk; ad, boyut ve data bilgileri açısından birebir aynı olacağından işletim sisteminizde çakışmaya neden olarak görünmeyebilir. Bu durumda diskinize erişebilmek için Bilgisayarım - Yönet - Depolama -  Disk Yönetimi bölümünden diskinizin çevrimiçi olmasını sağlayınız. 

Boyutları Farklı Diskler ile Klonlama İşlemi
Dark StoreX D22C USB3.0 disk istasyonu ile klonlama işlemi birbirinden farklı boyutlarda diskler ile yapılabilir. Klonlama işlemi sonunda hedef diskte kullanılmayan disk bölümü 'Ayrılmamış Alan' olarak kalacaktır.

Dikkat!: Klonlama işleminde 'Kaynak' diskin 'Hedef' diskten küçük ya da eşit olduğuna emin olunuz.


8TB Disk Desteği
Dark StoreX D22C disk istasyonu günümüzün yüksek kapasiteli 3TB, 4TB ya da 8TB kapasiteli SATA diskleriyle tam uyumludur. 

Windows İşletim Sistemi 2TB Üzeri Kapasite Desteği Hakkında
2TB'ın üzerinde kapasite sunan disklerden tam faydalanabilmek için kullandığınız işletim sisteminin ve sistem konfigürasyonun bunu desteklemesi gerekmektedir.  


USB3.0 ile Yüksek Hızlı Kablolu Bağlantı
StoreX.D22C günümüzün en hızlı bağlantı arabirimlerinden olan USB 3.0 çıkışa sahiptir. USB 3.0 maksimum 5Gbps bağlantı hızı sunmaktadır. USB 2.0 bağlantılı taşınabilir diskler maksimum 30 MB/s veri aktarım hızına ulaşabilirken, USB 3.0 bağlantılı Dark StoreX D22C disk istasyonu ile kullandığınız diskin performansına bağlı olarak 450MB/s'ye varan yazma hızlarına ulaşabilirsiniz. Dark D22C ile USB 2.0 disk istasyonlarına göre çok daha hızlı veri transferi yapacak, gigabaytlarca veriyi kısa sürede kolayca kopyalayacaksınız. 

*Ulaşılabilen maksimum yazma hızı kullanılan donanıma ve dosya türüne göre değişiklik gösterebilir. Yüksek okuma-yazma hızlarına katı hal sürücüleri(SSD'ler) kullanılarak ulaşılabilir.

Tek Kablo ile Çift Diske Erişim
StoreX D22C çift disk yuvasına sahiptir. İster tek disk ister çift disk ile kullandığınızda tek kablo üzerinden aynı anda iki diske de erişim imkanı sunar.

2.5" ve 3.5" Diskleri Bir Arada Kullanın
Dark Storex.D22C ile kapasite ve boyut farklı gözetmeksizin 2.5" ve 3.5" HDD/SSD SATA I/II/III disklere erişebilirsiniz. D22C vidalama gerektirmeyen yapısı ve kolay erişimi ile farklı depolama ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır. 2.5" disk kullanırken disklerinizin sabit durması için 2 özel aparat kutu içeriğinde bulunmaktadır. 


Vidasız, Kolay Tak & Çıkart Yapı
Dark disk istasyonu disklerine en hızlı şekilde erişmek isteyen kullanıcılar içindir. Diski sadece yuvaya oturtup güç ve veri bağlantısını yapmanız yeterlidir. Vida, tanıtma, ayar derdi olmadan disklerinizi bilgisayarınıza kolayca bağlayabilirsiniz. 

Öneri: Kenardaki Disklerinizi Koruyun
Disk istasyonunda kullandığınız 3.5" ve 2.5" disklerinizi rafta statik elektrikten uzak, tozlanmadan saklamak için ayrıca DK-AC-DAK1B  ve DK-AC-DAK2B 3.5" ya da  2.5" 2'li Disk Koruma ve Taşıma Kutusu satın alabilirsiniz.

Eksiksiz Kutu İçeriği 

Dark StoreX.D22C, 2.5" disk kapakları, USB3.0 kablosu, adaptör ve kurulum cd'sinden oluşan eksiksiz bir kutu içeriğine sahiptir.

Teknik Özellikler

 • Desteklenen maks. kapasite: 8TB x 2
 • Disk: 2 x 3,5" veya 2.5" HDD / SSD
 • Bağlantı Arabirimi: SATA I/II/III
 • Tek Tuşla Offline Klonlama : Var
 • Malzeme: ABS Plastik
 • Bağlantı tipi: USB 3.0
 • Güç kaynağı: Harici Adaptör 12V
 • Kutuya Dahil Kablolar: USB 3.0
 • Ürün kodu: DK-AC-DSD22C

 

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu BS51030
Dark StoreX.DSD22C Klonlama Özellikli SATA Destekli USB3.0 Disk İstasyonu(DK-AC-DSD22C) Yorumları
Tüm yorumları gör (9)
 • Beş Yıldız

  başarılı bir ürün

  EYÜP - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Harika cihaz.

  İnternet kafeciyim.hdd kopyalamak için çeşitli programlar kullanıyordum yıllardır ama bu cihazı aldım ve gerçekten dünya varmış tek tuşa basıyorum ve kopyalama tamam.430 gb veriyi 80 dk da kopyaladı sıkıntısız çalışıyor.

  ESENLER - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Benim için kullanışlı bir ürün.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Güzel ve kaliteli ürün klon süresi biraz uzun

  500 gb lık bir hdd yi ister boş olsun ister dolu diğer hdd ye tam 1 saat 20 dakikada klonluyor.SSD ile de sorunsuz çalıyor clon süresini %25 50 75 100 diye gösteriyor.İlk beep sesinden sonra 2 defa peş peşe klon tuşuna basmayı unutmayın yoksa ürün çalışmıyor zannedebilirsiniz.

  MERKEZ - Samsun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • çok zarif ve kullanımı kolay

  ürün çok zarif duruyor. masaüstünde sırıtmıyor. oldukça basit ve kullanımı çok kolay.uyarı ışığı ve hatta uyarı sesi bile var. gerçek kalitesi ve uzun ömürlülüğünü kullandıkça göreceğim. benim izlenimim olumlu. fiyatı da uygun. kesinlikle tavsiye ederim

  KARTAL - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Alınır, fiyat uygun

  İyi güzel , SSD denemedim , normal disklerde sıkıntısız çalışıyor. Üzerinde yazdığına göre SSD de aynı olur.

  KADIKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • HDD

  GÜZEL Bİ ÜRÜN 2 GÜNDE ELİME GEÇTİ

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (4)

 • Tavsiye ederim.

  Güç kablosunun uzunluğu 140 cm, USB3.0 bağlantı kablosunun uzunluğu ise 80 cm. Yani her ikisi de kullanımı kolaylaştıracak şekilde yeterli uzunlukta. Klonlama özelliğini ve aktarma hızını kontrol etmedim. Zaten bunlar benim için önemli değildi.

  MERKEZ - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Bu Fiyata Daha İyisi Olamazdı.

  Önce StoreX D22Cnin tasarımına bakalım. İstasyonun üzerinde iki adet disk yerleştirilebilmesi için iki slot bulunuyor. SATA disk arabirimini kullanan cihaz, hem 2.5 hem de 3.5 inçlik disklere uygun yapıda. Kutu içeriğinden çıkan bir aparatla 2.5 inçleri taktığınızda arada kalan boşluğu doldurabilmeniz mümkün. 3.5 inçler içinse böyle bir aparata zaten ihtiyaç yok; diski taktığınızda tam olarak yuvaya oturuyor.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (15)

 • Tüm yorumları gör (9)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN