Dell UltraSharp U2414H 23.8" 8ms (DVI+2xHDMI+Display+USB) Full HD IPS Led Monitör Yorumları

(28 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • DAHA İYİ YAPAMAZLARDI!!!!
  (28.05.2017)

  1 ay önce aldım. İlk olarak standi çok dikkatimi çekmişti. Oyun ve grafikle uğraşıyorum. Daha iyisini bulamazdım. Çerçevesi (frame) yok denecek kadar az. Yalnız arkadaki girişler (portlar) biraz zorluyor kablo takarken. Birazcık güç uygulamak gerekiyor fakat sorun bu olsun :) Herkese tavsiye ederim. Akşam 12:00 de sipariş verdim. Ertesi gün öğlen 2 de geldi. Resmen tablo gibi gösteriyor. Alacaklara güç kullanımını fullemesini ve sharpness ı ne kadar kısarlarsa o kadar düzgün gözüküyor. Portlar (girişler) mükemmel. Her bi giriş var. Ben sadece HDMI ve POWER girişlerini kullanıyorum diğer her şey Mac mini ye bağlı. Şiddetle tavsiye ediyorum. Alanlar %100 memnuniyet garantisi veriyorum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Fiyat performans ideal
  (24.04.2017)

  Gayet başarılı

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Soru
  (30.03.2017)

  Merhaba aşağıda yorumu yaban arkadaşa sorum: Ekim 2016 üretim dahamı iyi yoksa daha öncekiler dahamı iyi? Saygılar... Renklerin canlılığı ve doğruluğu bakımından çok başarılı bir monitör. Yalnız buradan ufak bir hatırlatma yapayım; monitörü ister Displayport ister HDMI üzeriden bağlamış olun, Nvidia kullanıcısı iseniz panel ayarlarına girerek çözünürlük kısmından dinamik aralığı "Kısıtlı" yerine "Tam" olarak ayarlayın. Böylece renklerin çok daha iyi olduğunu göreceksiniz. Fabrika kalibrasyonlu sRGB modunu ben pek beğenmedim, sarı ve kırmızı renklerde tutartsızlığa neden oluyordu. Ayak tasarımı da harika; yükseklik, iki yöne de pivot vb. gibi her ihtiyacınızı karşılıyor. Çerçevenin yok denecek kadar ince oluşu da sanki karşınızda monitör değil de baskısı alınmış görüntü varmış hissini veriyor. Not: Ekim 2016 üretim olan monitörlerde Dell bir panel değişikliğine gitmiş ve bu panelin karakteristiği olan mavi, turuncu ve sarı renklerde sanki dikey çizgili desenler varmış gibi bir durum söz konusu. İyice yakından baktığınızda belirgin olan birşey değil, fakat geri yaslandığınızda, normal bir mesafeden belirgin oluyor. Kimi belki hiç fark etmez, kimisi de görse bile dert etmez. Ben yine de belirteyim dedim. Erkek (25) - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Çok başarılı bir monitör
  (20.03.2017)

  Renklerin canlılığı ve doğruluğu bakımından çok başarılı bir monitör. Yalnız buradan ufak bir hatırlatma yapayım; monitörü ister Displayport ister HDMI üzeriden bağlamış olun, Nvidia kullanıcısı iseniz panel ayarlarına girerek çözünürlük kısmından dinamik aralığı "Kısıtlı" yerine "Tam" olarak ayarlayın. Böylece renklerin çok daha iyi olduğunu göreceksiniz. Fabrika kalibrasyonlu sRGB modunu ben pek beğenmedim, sarı ve kırmızı renklerde tutartsızlığa neden oluyordu. Ayak tasarımı da harika; yükseklik, iki yöne de pivot vb. gibi her ihtiyacınızı karşılıyor. Çerçevenin yok denecek kadar ince oluşu da sanki karşınızda monitör değil de baskısı alınmış görüntü varmış hissini veriyor. Not: Ekim 2016 üretim olan monitörlerde Dell bir panel değişikliğine gitmiş ve bu panelin karakteristiği olan mavi, turuncu ve sarı renklerde sanki dikey çizgili desenler varmış gibi bir durum söz konusu. İyice yakından baktığınızda belirgin olan birşey değil, fakat geri yaslandığınızda, normal bir mesafeden belirgin oluyor. Kimi belki hiç fark etmez, kimisi de görse bile dert etmez. Ben yine de belirteyim dedim.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (13.01.2017)

  Çok iyi.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Mehmet
  (09.12.2016)

  Yeni aldım kullanmaya başladım. Gerçekten harika bir ekran dünya varmış diyorum. Giriş ve bağlantıları çok kolay.marka Dell olunca fazla yoruma gerek yok.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (29.11.2016)

  Grafik çizimlerimde beklentimi fazlasıyla karşıladı.Dokunmatik tuşları bazen iyi algılıyor bazen naz yapıyor. Ekrani hem yatay, hemde dikey olarak kullanıyorum, bu konuda standının kalitesi yüzümü güldürdü. Alacaklara tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Başarılı
  (16.11.2016)

  Beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Estetik ve kaliteli bir ürün. Standart bir kullanıcı olarak (ofis, web, oyun, film vb.) kesinlikle tavsiye ederim.

  YENİMAHALLE - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Dört Yıldız
  (06.11.2016)

  Öncelikle uyarayım üründe DVI girişi yok. Ürünü yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Şu ana kadar genellikle memnunum. MacBook Pro ile birlikte kullanmak üzere aldım. Ürünün kutusundan çıkan MiniDP to DP kablosu ile direkt bağlayıp kullanmaya başladım. Ek olarak monitörün ses çıkışını da direkt ses sistemime bağladım böylece mac'ten ses sistemine ayrıca bir kablo bağlamak zorunda kalmadım. Her şey yerli yerinde sadece DP kablosunu laptop'a takıyorum ve her şey hazır. Bir geliştirici olarak ürünü ergonomik özellikleri ve DP sebebiyle tercih ettim. Uzun süre bilgisayar başında kalıyorsanız şekilden şekile giriyorsunuz demektir. Yüksekliğinin ayarlanabilmesi, dönüş özellikleri gibi çeşitli ergonomik özellikleri sebebiyle bu ürün tercih sebebim oldu. Diğer yorumların aksine ben dokunmatik tuşlarda herhangi bir sorun yaşamadım. Gözümdeki tek eksi yanı contrast'ın beklediğim gibi olmamasıdır.

  - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Göz dostu.
  (04.11.2016)

  50 yaşındayım ve her gün bir kaç saat ekran başındayım. Bazen bu gecenin ilerleyen saatlertine kadar sarkıyor. Gözlerim çok yorulduğundan kimi zamanlar 2 gün bilgisayarda iş yapamadığım oluyordu. Ne yaqzık ki yeni monitör almaya karar verdiğimde yapılan yorumların hep oyun, fotoğraf işleme vb konuılarda olduğunu gördüm. İyi ki bu monitör ile ilgili bir, iki kişi metin yazmaktan söz etmiş ve ben de bunda karar kılmışım. Teknolojiyi yakından takip etmem. Bu yüzden söyleyeceklerim sadece gözlerim ve görüntü ile ilgili. Yıllardır 19" bir ekranda çalıştıktan sonra bu ilaç gibi geldi. Masa üstüm çok rahatladı. Artık ikide bir o pencereden bu pencereye geçmek zorunda kalmıyorum. Keşke fiyatlar 2-3 katına çıkmasa da 27" alabilsem. Gözü hemen hiç rahatsız etmeyen mat bir görüntü geliyor ekrana. Bir de Flux dene bir uygulama kurdum. Coğrafi konumdaki saate göre ışığı hesaplayıp ekrana pembemsi bir ton veriyor. Sesi olmadığına üzüldüm. Nedense monitör bilgisayarımın da sesini kesti. Eminim düzeltilebilecek bir şeydir ama beceremedim.AC511 denen ürüne özel Dell marka bir ses barı üretmişler. Bir yerden bulup sipariş verdim. Bir de soundbar hoşuma gitti açıkçası. Estetiği görüntü kalitesi yazıyla uğtaşan beni mutlu etti.

  MERKEZ - Bolu - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • Mükemmel...
  (01.11.2016)

  Ürünü 2 yıldır kullanıyorum ayrıca arkadaşıma da bir tane aldırdım. Her bakımdan harika bir monitör. Malzeme kalitesi ve dizaynı çok güzel. Piyasadaki en ince çerçeveli monitörlerden biri. Şu ana kadar gördüğüm en iyi standa sahip. Yükseklik ve açı ayarı yapmak inanılmaz derecede kolay. İsterseniz ürünü dikey olarak bile kullanabiliyorsunuz. Üzerinde ihtiyaç duyabileceğiniz (DVI ve VGA gibi eski girişler hariç) her giriş var. USB 3.0 hub olarak bile kullanabiliyorsunuz. Görüntü kalitesine geleyim. Bu bir IPS monitör ve de Dell fabrikasında kalibre edilmiş şekilde geliyor. O nedenle renk doğruluğu çok çok iyi. Fotoğrafçı ve grafikerler için ideal. 8 ms gecikme süresi kimseyi korkutmasın. Ben bu monitörle sürekli oyun oynuyorum ve herhangi bir ghosting/motion blur sorunu yok. Görüntü gayet keskin ve net. IPS olduğu için değişik açılarda bile renk sapması yapmıyor. Ekran baya parlak, dolayısıyla aydınlık odalarda dahi sorun çıkartmıyor. Ekrandaki yansıtma azaltıcı mat filtre bazı monitörlerdeki gibi yoğun değil ve kaliteyi etkilemiyor (bu iyi bir şey). Sadece kontrast bakımından biraz eleştirebilirim. TN panellerde (yani IPS olmayanlarda) kontrast biraz daha iyi olabiliyor. Eğer aşırı canlı renkler istiyorsanız tatmin etmeyebilir çünkü bu monitör renkleri canlı değil DOĞRU göstermek için tasarlanmış 2 yıllık kullanımda karşılaştığım eksilerini belirteyim: - USB'lere erişmek biraz zor. Flash bellek gibi sürekli takıp çıkarılacak şeyler için çok ideal değil. Daha çok klavye, mouse, wireless, bluetooth adaptörleri gibi sabit duracak şeylere uygun bence. - Menü tuşları dokunmatik ve ışıksız. Sadece ON/OFF tuşunun altında ışık var. Dokunmatik olduğundan bazen algılamıyor. İdare ediyor ama ışıklı ve gerçek tuş olsaydı daha iyi olurdu tabi. - Bazı insanlar sleep durumundayken uyanmama gibi şeylerden şikayet etmiş ama ben hiç böyle bi durum yaşamadım. Özet: Hem Photoshop hem de film/oyun amaçlı monitör arayanlara kesinlikle öneririm.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • IMac için ikinci monitör
  (28.10.2016)

  Öncelikle Hepsiburada'ya teşekkürler. Dün gece yarısı siparişi verdim, bugün öğleden sonra elime ulaştı. Fiyatı da diğerlerine göre oldukça iyi. Ekranı daha önce hiç görmeden internetteki yorumlarını okuyarak aldım. Bu sebeple çok emin değildim. Yarı zamanlı ve hobi amaçlı fotoğraf çekiyorum, ve tek ekran çalışmak zorluyordu. Apple'a yakın bir ekran araştırması içerine girdim. Ilk izlenimim ekranın renk kalitesi oldukça başarılı, IMac ile bire bir aynı değil ama yine de tatmin edici. Muhtemelen bir kalibrasyon mümkündür. İçerisinden İMac ile bağlatı kurabileceğim Mini Display kablosu da çıktı. Kurulumu oldukça kolay. Ekranı bağladıktan sonra IOS hemen tanıdı ve istediğim seçeneklere göre ayarladım. Sonrasında IMac Internal ses ayarını yaptıktan sonra çift ekran çalışmaya başladım. Ekranın yukarı aşağı ayarlaması gayet yumuşak ve rahatlıkla yükseklik ayarı yapılabiliyor. IMac ile oyun oynamıyorum ama ekranın oyun performansının da iyi olduğunu duydum. PlayStation ile bağlantı kurup denemeyi düşünüyorum. Tek kötü izlenimim dokunmatik düğmeler oldu. Biraz sorunlu algılıyor gibi geldi ya da alışmak gerekiyor. İlk izlenimlerime göre bu fiyata almanızı tavsiye ederim.

  İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • Beğendim
  (30.09.2016)

  ürün çıkalı iki seneden fazla olmuş ancak tasarımı çok güzel, ince kenarlar harika, philips 27'' monitörümü ikinci monitör yaptım, 3d ve grafik işleri için de çok uygun bir monitör, renk doğruluğu philipsden iyi, 1080p bir filmi iki ekranda aynı anda oynattım movie ayarına aldım renklerin doğruluğunu kesinlikle anlıyorsunuz. Eğer uzun kullanım sonunda memnun kalırsam ileride 27'' için 2k ya da 4k ultrasharp modeli tercihim olacak.

  MALTEPE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Çok beğendim
  (23.07.2016)

  Monitörü kullanalı 2 gün oldu. Görüntüsü olsun büyüklüğü olsun kurulumu olsun çok beğendim. Ekrandaki sağ altındaki tuşlar dokunmatik onlara basarken bazen algılamadığı oldu ama işimi görebildim zaten çok da kullanmaya gerek olmuyor. Kutu içinden bir ucu DisplayPort diğer ucu Display port mini olan bir kablo ile bir ucu USB diğer ucunu anlamadığım başka bir kablo daha çıkıyor USB kablosunu bağlayınca monitördeki 3 tane USB yuvasını kullanabiliyorsunuz artık. Yukarı aşağı, öne arkaya oynatma gayet rahat ve sağlam öyle kırılacak gibi durmuyor. Estetik olarak da çok iyi durdu. Ben parasına değer derim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Memnunum
  (21.03.2016)

  Kullanmaya başlayalı çok uzun süre olmadı ama şu an için memnunum. Ofiste de dell monitör kullanıyorum ve şu an için bir sorun yaşattıklarını görmedim.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (0)

 • oldukça kaliteli ve işlevsel
  (11.03.2016)

  Programlama ile uğraşıyorum, çift ekran için ana ya da ikinci monitör olarak kullanıldığında da oldukça işlevsel. Ayrıca ürün tasarımı, sadeliği ve 90 derece dönüyor olması bazı durumlarda işinizi daha da kolaylaştırıyor. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da bence bu fiyata değer.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Tasarım ve görüntü kalitesi başarılı bir ürün.
  (02.03.2016)

  Uzun saatlerini bilgisayar başında geçirenler için yükseklik ayarlanması ve monitör açısının değiştirilebilmesi nedeniyle çok kullanışlı bir ürün. Sadece monitor fonksiyonlarına erişimde kullanılan dokunmatik butonlara tam alışamadım. Alışkın olmadığımdan mı ya da yeterince hassas mı değiller anlayamadım henüz. Buna karşın kullanım zorluğu yaratan bir durum oluşturmadı benim için. Teşekkürler hepsiburada.

  ETİMESGUT - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Kalite kokuyor
  (19.02.2016)

  Tek kelimeyle harika bir monitör. Mac monitörlerine kafa tutabilir rahatça. Kutudan DP-MiniDP kablosu çıkıyor, monitörde miniDP girişi var ona takıp kullanabiliyorsunuz.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • Çok Başarılı
  (14.02.2016)

  Şu güne kadar gördüğüm en güzel monitör diyebilirim net, renk kalibrasyonu, kenarlarının inceliği malzemesi falan tamamen kalite kokuyor, yazılım geliştirme için aldım yaklaşık 6 ay falan oldu çok memnunum

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Yazılım Geliştirme
  (01.02.2016)

  Yazılım geliştirme amaçlı satın aldım. Dikey olarak dönebilmesi nedeniyle daha fazla satır görebilmenizi sağlıyor. Monitör dikey, yatay dönüp, aşağı yukarı hareket ettirilebiliyor. Bunun dışında sunduğu görüntüde oldukça kaliteli renkler gayet net. Kutudan DVI ve miniDVI kabloları çıkıyor. VGA kablo kutu içeriğine yanlış yazılmış, zaten VGA portuda bulunmuyor. Ben HDMI ile kullanıyorum şuan ve ilk izlenimlerim olumlu. Ayrıca monitörün kutusunu da iyi tasarlanmış buldum, ekranın hasar almayacağı şekilde paketlenmiş. Yanında gelen yazılım monitör üzerindeki bazı fonksiyonları direk masaüstünden kullanma imkanı sunuyor. Ürünün tasarımını aynı zamanda çok zarif bulduğumu söyleyebilirim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (0)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN