Derin Dondurucular

Besinlerin bozulmadan saklanmaları ve uzun süre tazeliklerini korumaları için, en sık kullanılan yöntem onların dondurulmasıdır. Bunun için çoğunlukla buzdolaplarındaki özel bölmeler kullanılırken, bu bölümlerin hacimleri genellikle yeterli kullanım alanı sağlamaz. Bu durumda çok daha geniş saklama alanı sunan derin dondurucular tüketicilerin imdadına koşar. Uğur, Electrolux ve Beko gibi markaların derin dondurucu modelleri ile istenen miktarda gıda, uzun süre saklanabilir.

Derin Dondurucu Fiyatları Ve Çeşitleri

Derin dondurucu fiyatları gövde tiplerine, iç hacimlerine, kullanılan malzeme özelliklerine, enerji sınıflarına ve sahip oldukları teknolojik özelliklere göre çeşitlilik gösterir.

Derin dondurucular sandık tipi ve çekmeceli olmak üzere temel olarak iki çeşittir. Çekmeceli modellerin gövdeleri buzdolaplarına benzer ve dikey şekilde kullanılırlar. Bu ürünler, içlerinde yer alan çekmeceler sayesinde, besinlerin daha düzenli yerleştirilmesine olanak sağladığı için, daha kullanışlıdır. Ancak çekmeceler arası boşluklardan dolayı, bu modellerin iç hacimlerinde bir miktar kayıp oluşur. Sandık tipi derin dondurucular ise, yatay bir gövdeye sahiptir ve üst kısımlarında yer alan tek veya iki parçalı kapaklarla açılırlar. Bu tip modellerde çekmeceler olmadığından dolayı iç hacimde kayıp oluşmaz. Ancak bu modellerin verimli kullanılabilmesi için, besinlerin dondurucu içerisinde doğru istiflenmesi gerekir.

Derin dondurucu tercihinde, öncelikli olarak iç hacim dikkate alınmalıdır. Dondurulması planlanan besin miktarına göre, en uygun hacimli olan model tercih edilmelidir. Sürekli çalışan cihazlar olduklarından dolayı, elektrik faturalarında istenmeyen artışların yaşanmaması için, ürün seçiminde enerji verimliliği yüksek olan modellerin tercih edilmesine de önem verilmelidir.

İhtiyaca ve bütçeye göre en uygun modelin belirlenebilmesi için kategoride yer alan sandık tipi ve çekmeceli modellerden, iç hacmi 100 ila 450 litre aralığında olan ve fiyatları 250-500 TL ile 2000- 2500 TL fiyat aralığında değişen ürünleri inceleyebilirsiniz.

Derin Dondurucu Nasıl Olmalı?

Çekirdek aileler için çekmeceli tip derin dondurucu modelleri genellikle daha uygundur. Bu ürünlerin tercih edilmesi ile az sayıda bireyden oluşan bu ailelerin dondurulmuş besin ihtiyaçları genel olarak karşılanabilir. Geniş aileler ise, daha fazla besin dondurabilmek için, sandık tipi yatay dondurucuları tercih edebilirler. Dondurucu seçiminde cihaz büyüklüğünün, yerleştirilmesi planlanan yere uygun olmasına da dikkat edilmelidir.

Dolap iç hacmi, dış hacimle orantılı ve yeterince büyük olmalıdır. İç yüzeyin etkili bir şekilde temizlenebilmesi içinse temizliği zorlaştıran çıkıntılar bulunmamalı ve buz çözdürme ve dolap içinde temizlik gibi durumlarda içeride biriken sıvıların atılmasını sağlayan bir tahliye kanalı yer almalıdır. Elektrik kesintisi yaşandığında dondurulmuş besinlerin bozulmaması içinse duvarlarda kullanılan yalıtım malzemesi kaliteli olmalıdır. Buzlanma meydana gelen modellerde ise oluşan buzlar, cihaz tarafından çözdürülerek kontrollü şekilde cihazdan tahliye edilebilmelidir. Çekmeceli ürünlerin çekmeceleri kolay çıkartılabilir ve temizlenebilir olmalı, sandık tipi ürünlerde ise besinlerin daha verimli şekilde istiflenebilmesi için özel sepet sistemleri yer almalıdır.

Kaliteli Derin Dondurucu Nasıl Olmalı?

Kaliteli bir derin dondurucunun enerji verimliliği yüksek olmalıdır. Ayrıca soğutucu borular ürünün bütün duvarlarından geçerek bu şekilde tüm besinlerin eşit şekilde soğutulmasını sağlamalıdır. Bu cihazlarda soğutucu olarak kullanılan gaz çeşidi ise, çevreye zararlı olmayan bir gaz çeşidi olmalıdır. Ürünün gövdesi paslanmaya karşı dayanıklı malzemeden yapılmalı, kapak menteşeleri ve lastikleri ise uzun yıllar boyunca kullanıma olanak sağlayacak şekilde kaliteli olmalıdır. Bu ürünlerin iç duvarlarında buzlanma oluşmasını önleyen özel bir teknoloji kullanılmalıdır. Ayrıca bu kategorideki kaliteli modellerde hızlı dondurma, yani şoklama özelliği de bulunmalıdır. Modelin işlevleri ve ayarları, dijital bir ekran aracılığı ile takip edilebilmelidir. Dolap kapağının açık kalarak besinlerin bozulmasının engellenmesi için ise, dondurucu sesli bir uyarı sistemine sahip olmalıdır.

Sizde hemen beyaz eşya kategorisinde yer alan derin donduruculardan seçiminizi yapabilirsiniz.

Derin Dondurucu Fiyatları

187 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Uğur
  2. Altus
  3. Liebherr
  4. Electrolux
  5. Şenocak
  6. Sunny
  7. AEG
  8. Beko
  9. Hoover
  10. Simfer
  11. Vestel
  12. Arçelik
  13. Regal
  14. Delta
  15. Indesit
  16. Siemens
  17. Hotpoint Ariston
  18. Profilo
  19. Grundig
  20. Ariston
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Dondurucu Özelliği
 6. Enerji Sınıfı
 7. Üretici A-Z
 8. Yükseklik A-Z
 9. Dondurucu Tipi
 10. Genişlik A-Z
 11. Renk
 12. Dondurma Kapasitesi Kg/ 24 Saat A-Z
 13. Derinlik A-Z
 14. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/22266
BAŞA DÖN