Yumuşacık ve narin teninizin pürüzsüz görünmesi ve parlaklığını koruması çok önemlidir. İstenmeyen tüyler ise bütün kadınların baş derdi. Tüy dökücü uygulamalara zaman zaman cildi tahriş edebilir ve istenmeyen kızarıklıklara neden olabilir. Cildiniz yabancı maddelere karşı reaksiyon gösterebilir ve parlaklığını zaman içerisinde kaybedebilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulurken, başka cilt sorunlarıyla karşılaşmamak için en güvenilir yöntem epilatör kullanımıdır. Epilatörler, herhangi bir kimyasal maddenin cildinize temas etmeden ve tüy arttırıcı sonuçlara neden olmadan tüylerinizi kökünden alarak istediğiniz pürüzsüzlüğü size kazandırır.

Klasik tüy alıcı ağdalar veya bantlardan daha pratik ve birçok sefer kullanabileceğiniz epilatörlerin, şarjlı modelleri olduğu gibi, size hareket özgürlüğü sağlayan pilli modelleri de bulunur. Islak, kuru veya en ince tüyleri bile tutucu özelliğe sahip epilatörler sizi hayal ettiğiniz sonuçlara ulaştıracaktır.

Epilatör Fiyatları

Kullanım amacınız ve boyutlarına göre epilatör fiyatları farklılık gösterir. Seyahat tipi, tek başlıklı ve ufak olanlar daha uygun fiyatlara bulunabilirken, farklı başlıklara sahip epilatörlerde fiyatlar daha farklı olabilir. Buz torbalı, acı azaltıcı özelliği bulunan veya farklı bölgelerini için farklı başlıklara sahip olan epilatörleri, evinizde uzun süreli kullanabilirsiniz.

Daha uzun süreli veya kalıcı bir çözüm istiyorsanız lazer atışlı epilatörleri tercih edebilirsiniz. Ten renginiz ve tüy yapınıza göre uygulama seansları değişkenlik gösteren lazer epilatörler, diğerlerine oranla daha farklı bir fiyattadır. Fakat bu tür bir tercih, sizi sürekli bir kullanımdan kurtararak, daha kalıcı sonuçlar sunar ve hayatınız boyunca rahat etmenizi sağlar. Bu tür epilatörleri seçerken dikkat etmeni gereken cilt renginiz ve cildinizin lazer atışlarına duyarlı olup olmadığıdır. Doğru tercihi yapmanız halinde alacağınız sonuç daha kalıcı olacaktır.

Epilatör Nedir?

Epilatörler genellikle cımbız mantığıyla çalışır. Vücuttaki tüyleri tek tek tutarak kökünden sökerek vücuttan uzaklaştırır. Başlıklar birçok cımbızdan ve tüy kaldırıcı küçük yardımcı parçalardan oluşur. Sürekli dönen birçok cımbızlı başlığı sadece teninize doğru açıyla değdirmeniz ve gezdirmeniz istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Fakat kıl köklerini yok etmediği için bir süre sonra yeniden tüylenme oluşur. Yine de kökünden sökülen tüylerin çıkış süresi bazen haftaları bulur ve yeniden çıkan tüyler aynı sertlikte veya daha cılız şekilde çıkar.

Jilet kullanan kadınların genel şikayeti kısa sürede ve sert çıkan tüylerdir. Hatta bazen bu yapı değişimi tüylerin artmış olduğunu düşündürür ve bu düşünce aslında çok da yanlış değildir. Yapı olarak zayıf tüyler jiletle kesildiğinde güçlenirler ve tüy artışı bu nedenle gerçekleşir. Fakat epilatörler, bu ince tüyleri de yakaladığı ve kökünden aldığı için çıkış süresini çok fazla uzatır, hatta bazen yok olacak derecesine getirebilir. Elbette güç ve yapı olarak normal seviyede olan tüyler, lazer epilatörleri kullanmadıkça tamamen yok olmayacaktır. Fakat yine de azalma ve uzun süreli pürüzsüzlük sağlar.

Farklı başlıklara sahip olan epilatörler hassas bölgeleriniz için ideal seçimdir. Bazı modellerin yüz başlığı da bulunmaktadır. Yüz bölgesinde tüylenme sorunu olan kadınlar bu başlık sayesinde epilatörünü korkusuzca kullanabilir. Cildinizle teması sadece yüzey üzerinden olduğu için, bu cihazlar herhangi bir tahrişe neden olmaz. Bazı epilatörlerin ekstra masaj başlıkları da bulunur.

Şık taşıma çantaları bulunan epilatörleri seyahatlerde yanınızda taşıyabilir veya evinizde muhafaza edebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birçok epilatörün başlıkları yıkanabildiği gibi, bazıları su altında da kullanılabilmekte. Kullanım kılavuzuyla size verilen talimatları tam olarak yerine getirdiğinizde, epilatörünüzü banyo sırasında güvenle kullanabilirsiniz. Uygulamadan sonra temizleme işlemini tam olarak gerçekleştirdiğinizde, herhangi bir toz, kıl veya mikrobun üzerinde bulunmasını engellersiniz.

Epilatör Ürünler

233 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Philips
  2. Braun
  3. Remington
  4. Arzum
  5. Rowenta
  6. Ballet
  7. Sterex
  8. Tvet
  9. Wildlebend
  10. Pratik
  11. Anka
  12. Hepsi Dahice
  13. Panasonic
  14. Premier
  15. Clifton
  16. Cvs
  17. Browns
  18. Fonnava
  19. Goldmaster
  20. Kama
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/26012145
BAŞA DÖN