Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu bilinen bir gerçektir. Sağlıklı ve doyurucu bir şekilde yapılan sabah kahvaltısı, hem günün ilerleyen saatlerinde ani şeker düşmelerinden kaynaklanan yorgunluk ve uyku ataklarınızı önler, hem de metabolizma çalışmaya başladığı için kilo alımını durdurmanızı sağlar.

Kahvaltıda tercih edilecek besinler, besin yönünden zengin içerikli olmalıdır. Ağırlıklı olarak proteine dayalı bir kahvaltı, uzun saatler tok kalmanızı sağlayacaktır. Hızlı acıkmayı veya mide kazıntısını önlemek için, karbonhidrat alımında aşırıya kaçmamak gerekir. Alınan karbonhidratın kaliteli türünü tercih etmek daha iyi olur. Tam tahıllı ekmekler, yulaf ezmeleri kaliteli karbonhidratlar grubundandır.

Benzer şekilde, öğle ve akşam yemeklerinde de ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmak, özellikle kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kızartma ve ağır soslar içerisinde pişmiş yemekler yerine, ızgara gibi daha sağlıklı pişirme yöntemleri tercih edilerek, sağlık yemek alışkanlıklarına doğru büyük bir adım atmış olabilirsiniz.

Esse Tost Makinesi

Esse tost makineleri size sağlıklı yaşam için yemek hazırlama konusunda büyük bir destek sunar. Aynı aletle hem tostunuzu hem ızgaranızı yapabilirsiniz, bazı özel modellerde ise uygun plakalarıyla waffle bile hazırlayabilirsiniz. Ürünlerin en önemli özelliklerinden biri de kolay temizlenebilirliğidir. Özellikle ızgara işleminden sonra zorlaşan temizlik, özel plakalar sayesinde çok kısa vakitlerde halledilebilir.

Esse, kendi markası ile ürünler ürettiği gibi, dünya devi Kitchenaid, Le Cruset gibi markaların da distribütörlüğünü üstlenmiş bir firmadır. Kendi markası ile ürettiği ürünlerde, yenilikçi, sağlıklı ve işlevsel bir anlayışı hakim kılmıştır. Detay çalışmalarında üstün tanımlama ve yorumlama özelliği ile pek çok markada yer almayan, ince işçiliklerde kullanılacak mutfak ekipmanlarını da üretmiştir.

Esse'nin sandviç ve ızgara makinelerinin serilerinden biri olan Sandwich&Grill serisinin iki versiyonu bulunur. Biri klasik seri, diğeri ise neogranit kaplamalı olan modelidir. Her ikisinde de plakalar çıkarılıp bulaşık makinesi veya elde yıkanabilir. Plakalar yapışmaz yüzeylidir. Neogranit serisinde, 3 kademeli ısı ayarı, 6 dilim tost ekmeğini alabilen geniş plakaları, dik konumda muhafaza özellikleri öne çıkar. Özellikle ızgara esnasında önem kazanan, yiyecek kalınlığına göre üst gövde ayarlanabilme fonksiyonu çok önemlidir. Kol ve ayak tasarımları yiyeceğe yapılan baskıyı eşit dağıtır. Dış yüzeyi paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Combo Snack Maker modelinde ise, çok iş tek bir aletle yapılabilmektedir. Izgara, waffle ve sandwich hazırlamak için 3 ayrı değişebilen plakası bulunur. 180 derece açılabilen pozisyonla çift pişirme yüzeyi kullanabilme özelliği kalabalık aileler için idealdir. Beyaz dış kaplaması ile şık bir görünüm sağlarken, ufak ebatları ile yer kaplamaz.

Esse Tost Makinesi Fiyatları

Esse'nin bu kategorideki başka bir serisi de Esse Toast&Grill Neogranite Edition serisidir. Bu da diğer ürünlerle benzer özellikler gösterir. Isıya dayanıklı ergonomik sapları kullanım kolaylığı sağlar. 3 kademeli sıcaklık ayar düğmesi, termostat, gösterge ışığı mevcuttur. Yapışmaz yüzeyleri temizlik konusunu bir problem olmaktan çıkarır.

Esse'nin bu ürün grubundaki fiyatları, ürün niteliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Kaplama özelliği, dış yüzeyi, iç plaka malzemesi, elektrik tüketimi gibi pek çok etmen ürün fiyatını belirler. İhtiyacın ne olduğu belirlendikten sonra farklı plaka tiplerine sahip ürünlerden arzu edilen çeşidi, istenen bir dış kaplama rengi ile birlikte seçilebilir. Tekil veya çoğul işlevli makine tercihlerinden her birinde, kendinize uygun ürünü bulacaksınız.

Esse, mutfak ve sofra kategorilerindeki ürün portfolyosunu geliştirerek, günümüzde mutfaklardan banyolara, salonlardan yatak odalarına kadar evin tüm köşelerine farklı ve yenilikçi bir soluk katmaktadır.

Esse Tost Makinesi Fiyatları

3 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Korkmaz
  2. Arzum
  3. Blue House
  4. Goldmaster
  5. Fakir
  6. Tefal
  7. Vestel
  8. Arçelik
  9. King
  10. Karaca
  11. Arnica
  12. Conti
  13. Schafer
  14. Silver
  15. Sinbo
  16. Beko
  17. Cvs
  18. Homend
  19. Stilevs
  20. Era
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka Esse
DSACategoryId/2147483637/22001/22014
BAŞA DÖN