Fakir Şofbenler

Özellikle soğuk kış günlerinde sıcacık bir duş almayı herkes çok sever. Ancak duş alınacak suyun ısıtılması her zaman pratik ve hızlı olmayabilir. Hayatınızı kolaylaştıran ev ürünlerini sizlere sunan Fakir, duş keyfiniz için geliştirdiği birbirinden güzel elektrikli şofbenlerle sıcak su keyfini hızlı, etkili ve güvenli bir şekilde evinize getirir.

Fakir Şofben

Elektrikli şofben piyasasının en bilinen isimlerinden Fakir’in geliştirdiği Calenta, Clero, Thermic, Olympus, Lagoon ve Waterfall ürünleriyle sıcak suyunuz bir dakikadan az sürede ısınacak ve belirlediğiniz kademe doğrultusunda sıcaklığını sürdürecektir.

Standart şehir elektriğiyle (220 Volt) çalışabilen Fakir elektrikli şofbenlerin üzerinde yer alan üç kademeli sıcaklık ayarıyla, suyu arzu ettiğiniz sıcaklığa ulaştırabilirsiniz. Fakir şofbenlerin sıcaklık ayarının ilk kademesi 3000 Watt değeriyle suyunuzu 30 dereceye kadar, ikinci kademesi 4000 Watt değeriyle suyunuzu 50 dereceye kadar, üçüncü ve en üst kademesi ise 7000 Watt değeriyle suyunuzu 80 dereceye kadar ısıtıp sürekli olarak verebilir.

Ürünlerdeki üstün güvenlik sistemiyle su basıncının azalması veya su akışının kesilmesi durumunda, şofben otomatik olarak kapanarak ısıtıcı rezistans sisteminin aşırı yüklenmesinin önüne geçer. Şofbenler üzerinde bulunan emniyet sibobu sayesinde, su haznesindeki suyun elektrik aksamına ulaşmasının önüne geçilmiştir. Herhangi bir arıza durumunda yanmaya karşı dayanıklı yapıda üretilmiş iç ve dış gövdeye sahip elektrikli şofbenleri güven içinde kullanabilirsiniz.

Uzun yıllar şehir suyuna maruz kalan hemen her elektrikli ürün, kireçlenerek eski performansını gösterememeye başlar. Bu konuda da önlemlerini başarılı bir şekilde alan Fakir, elektrikli şofbenlerinde kullandığı, kireç tutmayı büyük oranda engelleyen ek yalıtımlı rezistanslar ile satın aldığınız ürünü, yıllar sonra bile ilk günkü randımanıyla kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca elektrik aksam içerisinde bulunan topraklama ile olası bütün elektrik kaçakları engellenmiştir.

Fakir şofbenlerle birlikte gelen gelen su hortumu ve duş başlıkları günlük kullanımınız için uygundur. Eğer sürekli kullandığınız farklı bir duş başlığı varsa, evrensel yapıda olan başlık yuvasına arzu ettiğiniz duş başlığını takarak ürününüzü bu şekilde de kullanabilirsiniz. Elektrikli şofbeninizi taktırmadan önce elektrik beslemesi sağlanacak olan şalterin kaç amper olduğuna dikkat etmeniz gereklidir. 24 amperlik şalterler elektrikli şofbenlerin ikinci kademesine kadar destek verir. Ürününüzü tam kapasiteyle uzun süreli olarak kullanmak istiyorsanız 32 amperlik şalterler kullanmanız tavsiye edilir. Bu sayede şofbeninizin elektrik aksamının gereksinim duyduğu akım sağlıklı olarak sağlanacaktır. Ortalama 7 yıl kullanım ömrüne sahip olan elektrikli şofbenlerin kademe göstergesini sıcak suya ihtiyaç kalmadığı zamanlarda kapalı hale getirmeniz ve duş sonrası su soğuyana kadar hazne içerisindeki suyu akıtmaya devam etmeniz, ürünün kullanım ömrünü olumlu yönde etkileyecektir.

Fakir Şofben Fiyatları

Mekanizma bazında aynı olan Fakir elektrikli şofben modellerindeki temel fark, görsel yapı, beraberlerinde gelen duş başlığı takımı ve servis hizmetidir. Banyonuzla uyumlu olabilecek görsel forma sahip Fakir şofbenler arasında fiyat farklılıkları bulunabilir. Tercih ettiğiniz ürüne göre montaj ücreti ürün bedelinden tahsil edilebilir veya kurulum dâhil olmayan ürünleri seçerek montaj ücretini kendiniz ödeyebilirsiniz.

Fakir elektrikli şofbenlerde kullanılan parçalar Türkiye Standartları Enstitüsü (TSE), TÜV ve CE tarafından tescillenmiştir. Türkiye’nin dört bir yanında geniş bir servis ağına sahip olan Fakir; sizi kurulum ve kurulum sonrası teknik destek konusunda da yalnız bırakmaz.

1933 yılında kurulan, 1985 yılından bu yana elektrikli ev aletleri konusunda Türkiye’de ürünleri en çok tercih edilen firmalardan biri olan Fakir, geniş ürün yelpazesi ve kendini alanında kanıtlamış yüksek Alman teknolojisiyle Türk kullanıcılarını memnun etmeyi sürdürür.

Fakir Şofben Fiyatları

7 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Fakir
  2. Cvs
  3. Baymak
  4. Blue House
  5. Veito
  6. Clage
  7. Daxom
  8. Sunny
  9. Aksu
  10. Arnica
  11. Arzum
  12. Beko
  13. Cemsan
  14. Demirdöküm
  15. Jumbo
  16. King
  17. Siemens
  18. Vaillant
  19. Vital
  20. Arçelik
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Fakir
DSACategoryId/2147483638/161876/17434
BAŞA DÖN