Fluval
Fluval Fx6 Akvaryum Dış Filtre 3500 L/H

Fluval Fx6 Akvaryum Dış Filtre 3500 L/H

Fluval
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Alınabilecek en iyi Filtrelerden bir tanesi (29.10.2016)
Sump ile uğraşmak istemiyorsanız bence en iyi ürün bu. Diğer rakip markalardan fiyat olarak da daha iyi. ilk çıktığında fiyatı daha pahalı idi şimdi biraz ucuzladı. Epey zamandır fx5 kullanıyorum. 450 lt olan akvaryumda 9 ay, hatta daha uzun süre hiçbir sıkıntı yaşatmadan çalışıyor. devamını göster devamını gizle
Tahir Bal (38) - Diyarbakır - Türkiye Tüm Yorumlar (2)
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000440/60000442

Fluval FX6 Akvaryum Dış Filtre;

 

1500 litrelik akvaryumlarda mekanik, kimyasal ve biyolojik temizlik sağlayan, saatte 3500 litre filtrasyon yapabilen, 52 x 40 cm ebatlarında dış filtredir.

 

* Filtre gövdesi 1500 litre kapasitelidir.

* Filtre malzemelerinin konulabildiği 3 adet bölme bulunmaktadır. Bu sayede filtre malzemeleri kısmi olarak yenilenebilir.

* Alt tabanında su tahliye vanası mevcuttur. Bu sayede kolayca temizlenebilir.

* Motoru arka bölümündedir.

* Akıllı smart pump sistem, ile günde 2 dakika kendini kapatarak toksik gaz birikmesini önler.

* Filtrenin işlevini tam olarak yapabilmesi için filtre malzemelerinin tam olarak dolu olması tavsiye edilmektedir.

* Orjinal ambalaj içerisinde, sünger filtre malzemesi bulunmaktadır.

* Orjinal paket içerisinde hortumlar, musluklar, çıkış ve giriş boruları bulunmaktadır.

* Hortum 4 m uzunluğunda, 24 mm çapındadır.

* Filtre tatlı su ve tuzlu su akvaryumlarında kullanılabilir.

 

Teknik Özellikleri;

* Pompa çıkış gücü saatte 3500 L/H,

* Mekanik temizlik sağlayan alan 2,100 cm2,

* Biyolojik hacim 3,1 Qt/L,

* Fitrasyon hacmi saatte 20 L/H,

* Filtre sirkülasyon hacmi 2130 L/H,

* Maksimum su basış yüksekliği 3,3  metre

* 1500 litrelik akvaryum içindir,

* 41 watt gücündedir.

 

Kullanma Talimatı;

* Hortumu ikinci vanaya takınız (sadece giriş hortumu için). Metal kelepçeyi gevşetiniz ve kesilmemiş hortumu takınız. Hortumun ucunu vanaya doğru itiniz ve olabildiği kadar bu şekilde yapınız, plastik boruların üzerine metal kelepçeleri yerleştirin ve sıkın.

* Ölçün ve hortumu kesin. Hortumun filtre kovasından akvaryumun içine rahatça ulaşması için gerekli uzunluğu tekrar saptamanız gereklidir. (Hortumun filtreden çıkıp akvaryuma bağlı U borusuna kadar düz, tıkanık olmayan, gergin bir şekilde olması gerekmektedir. Aksi taktirde, filtrenin çalışma peformansı düşecektir.

* Filtre kurulduğunda hortumu kapağın üzerindeki vanaya takın ve hortumu gerdirin böylece hortum çıkış dirseğine bağlanacaktır.

* Akvaryumun arkasındaki dirsek payınız da hesaba katarak hortumdan en fazla 15 cm kesiniz. Daha fazla kesmeyiniz. En son kurulum bittiğinde ihtiyaç duyarsanız daha fazla kesebilirsiniz.

* Kesilen çıkış hortumunu, çıkış hortumunu tutan U borusunun içine, plastik dirseğin içine itiniz. Hortumu çevirmeden 2,5 cm kadar içeri itiniz.

* Çıkış hortumunu akvaryumun içine suyun altında kalacak şekilde yerleştiriniz.

Çıkış dirseğine 3 adet klipsi kullanarak U borusunun üzerine takınız.

 

Filtrenin Hazırlanışı;

* 8 adet kapak mandalını gevşetiniz.

* Filtre kapağını çıkarınız ve dikkatlice bir yere koyunuz. Kapağı çıkarırken, kovaya bağlı sisteme zarar vermemeye dşikkat ediniz.

* T tutma kolunu kullanarak, kovadan sepetleri çıkarınız. T kol dışa doğru açılabildiğinden sepetler ayrı ayrı tutulabilir. İyi bir çalışma performansı için filtre akvaryumun tamamen altında olmalı. Temizleme vanasını, mekanizmayı hareket ettirmeden hortumu bağlayacak şekilde yerleştiriniz. Kapak contasının filtre kapağının üstündeki OUT bağlantısına kaydırınız ve yerine oturana kadar bastırınız.

* Her iki vananın yerine yerleştiğinden emin olunuz ve başlamadan önce vana kollarının açık konumda (dikey) olduğundan emin olunuz.

 

Filtrenin Başlaması;

* Kurulumu gözden geçiriniz ve her şeyin doğru yapıldığından emin olunuz. Temizleme vanasının kapalı konumda olması lazım ve tapaların kilitli konumda olduğundan emin olunuz. Bütün kapak mandallarının kapalı olduğundan emin olunuz. IN ve OUT vanalarının tamamen açık olduğundan emin olunuz. Giriş süzgecinin tamamen suya gömülü olduğundan emin olunuz. Kovada en az 8 litre su olduğundan emin olunuz.

* Mekanizmayı elektiriğe bağlayınız. (Mekanizmanın elektriğe bağlanır bağlanmaz çalışacağını hatırlayınız ve otomatik olarak çalışma silsilesi devreye girecektir.

* Filtre kovasını akvaryum suyuyla doldurmak için 1 dakika kadar çalışacaktır.

* Kovadaki havayı boşaltmak için pompa 2 dakika kadar durcaktır.

* Pomba yeniden çalışmaya başlayacak, çelışmaya devam edecek ve prizden çekene kadar çalışacaktır. Bıu çalışma aşamaları prizden her çekilip başlatıldığında devam edecektir.

* Yaklaşık her 12 saatte bir, mekanizmaya giren havayı boşaltma için 1 dakika duracaktır.

Kurulum Ve Kullanım;

* Kurulumdan önce akvaryumu su ile doldurunuz. Su ile doldurduktan sonra kurulum için 30 - 45 dakika bekleyin. Gereken aletler tornavida ve kesme aletidir. (Kurulum tamamen yapılana kadar filtreyi kesinlikle fişe takmayınız.

 

Akvaryumun Hazırlanışı;

* Filtrenin nerede kullanılacağına karar verin.

* Başlangıç kurulumundan önce akvaryum maximum seviyesine kadar su ile doldurun.

* Filtre kapağı akvaryumun su seviyesinde en az 20 cm aşağı olmalıdır. Fakat bu ölçü asla 150 cm'den az olmamalıdır. Filtreyi asla akvaryum su seviyesinden yukarıya kurmayın.

* Gerekli ekipmana bağlı hortum 4 m uzunluğundadır. Eğer daha fazla hortum gerekliyse, giriş hortumu 2 metreyi geçmemeli ve toplam giriş ve çıkış hortum uzunluğu 5 metreyi geçmemelidir.

* Hortumun, filtreden çıkıp akvaryuma bağlı U borusuna kadar düz, tıkanık olmayan, gergin bir şekilde olması gereklidir. Aksi taktirde filtrenin çalışma performansı düşecektir.

* Su seviyesi ve akvaryum kapağı arasındaki mesafe en fazla 20 cm olmalıdır.

* En iyi çalışma performansı için filtrenin akvaryumun altında olması gereklidir.

* Mevcut hortumu bağlayabilmeniz için mekanizmayı hareket ettirmeden temizleme vanasını yerleştirin.

* Akvaryumun arkasından köşelere kenar U boruları yerleştirin. Bunlardan tekini akvaryumun giriş yapmasını istediğiniz yere, diğerini çıkış yapmasını istediğiniz noktalara yerleştiriniz. Borulardaki lastik halkalar cam akvaryuma daha iyi tutunabilmelerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Eğer akvaryum duvarları 1,58 cm'den daha inceyse, lastik halkaları verilen daha küçük 4 vantuzla değiştiriniz.

* Giriş hortumunun herhangi hava akımının olduğu yerden uzak mesafeye yerleştirdiğinizden emin olunuz (hava taşı, havalandırma aracı, protein skimmer veya çıkış valfi). Hava girişi filtrenin çalışma performansını düşürecektir.

 

Giriş Bağlantılarının Hazırlanışı;

* Hortumu 2 vanadan birine bağlayınız. Metal kelepçelerden birini gevşetiniz. Hortumun ucunu vanaya doğru itiniz ve olabildiği kadar bu şekilde yapınız. Plastik boruların üzerine metal kelepçeleri yerleştiriniz ve sıkınız.

* Ölçün ve hortumu kesiniz. Hortumun filtre kovasından akvaryumun içine rahatça ulaşması için gerekli uzunluğu saptamanız gerekmektedir.

* Temizlemek için akan çeşme suyundan sepetleri ve filtre malzemelerini yıkayınız. Sepetlere malzemeleri yerleştiriniz.

* Yıkanmış ve doldurulmuş sepetleri kovanın içine geri koyunuz. Önerilen kurulumdan farklı bir filtrasyon tercih etmediğiniz taktirde malzemeleri paketlendiği şekilde aynı seviyede geri yerleştirdiğinizden emin olunuz. Sepetleri asla fazla (ağzına kadar) doldurmayınız. Filtre malzemelerinin üstünden en fazla 1 cm boşluk bırakınız. Bu şekilde sepetler beraber daha verimli çalışacaktır.

* Taneli yapıların filtre malzemelerine zarar vermemesi, tıkanmaması için filtre malzemesi çantası kullanınız.

* Sepetleri aynı hizada olacak şekilde üst üste koyunuz. T tutma kolunu dik şekilde tekrar yerine yerleştiriniz. En üst sepetteki köpükle mekanizmaya denk gelecek şekilde kilitleyiniz.

* Filtre kovasını en son konumuna getiriniz.

* Temizleme vanasının dikey (kapalı) konumda olduğundan emin olunuz.

* Filtre kovasının içine en az 8 litre su ekleyiniz (sistemin doğru bir şekilde çalışması için yeterli hacimde su eklenmesi gerekmektedir).

* Filtre kapağını geri kapatınız Filtre kapağı contasının olduğundan emin olunuz ve kova kapağına doğru yerleştirildiğini kontrol ediniz.

* Kova kapağına bağlı giriş tüpü eğer yerinden kayarsa, kapağın IN bağlantısının altında tekrar yerleştiriniz.

* Mandalları kapatınız ve iyice sıkıştırınız. Kapak doğru pozisyonda olduğunda rahatça kapanacaktır.

 

Filtrenin Kurulumu;

* Filtre en son konumuna getirilince, akvaryumda doğru hacimde su olduğundan emin olunuz.

* Filtre kapağının akvaryum su seviyenizin en az 20 cm altında olduğundan emin olunuz ama 150cm’den daha fazla olmamalı. Filtre asla su seviyesinin üstünde olmamalıdır.

* Mekanizmaya bağlı hortum 4m uzunluğundadır. Eğer daha uzun hortum gerekli olursa, giriş hortumu 2m’yi geçmemeli. Giriş ve çıkış hortumunun toplam uzunluğu 5m’yi geçmemeli.

 

Uyarılar;

*Filtrenin takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir. Filtrenin fişi prize tam olarak oturmalı ve sabit olmalıdır.

* Filtrenin takılacağı priz ıslanmayacak şekilde ve uzak konumda olmalıdır.

* Evde çocuk varsa dikkat edilmelidir. Çocukların erişemeyeceği bir konumda olmalıdır.

* Filtre prizden uzak bir konumda çalıştırılacaksa, gücüne uygun bir uzatma kablo kullanılmalıdır.

* Fişi çekildikten sonra temizlik yapılması tavsiye edilir.

* Filtrenin temizliği sadece su ile yapılmalı ve deterjan kullanılmamalıdır.

* Filtrenin işlevini tam olarak yapabilmesi için filtresi sürekli kontrol edilerek temizlenmelidir. Yıpranmış sünger ve elyaf yenilenmelidir.

* Filtrenin elektrik kablosunun hasar görmemesine dikkat edilmelidir. Bozulduğu taktirde tamir edilmemelidir.

* Elektrik akışındaki bozukluklar filtrenin performansında azalmaya neden olabilir.

* Isı kaynaklarının yakınında muhafaza edilmemelidir.

 

Garanti Süresi (Ay) 12
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu PTM701-A219
 • cengiz yıldırım bursa

  profösyonel düşünenler içindir yani on numara bir tankta olaması ve en önemli unsur filtredir oda budur kesinlikle tafsiye ederim

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Alınabilecek en iyi Filtrelerden bir tanesi

  Sump ile uğraşmak istemiyorsanız bence en iyi ürün bu. Diğer rakip markalardan fiyat olarak da daha iyi. ilk çıktığında fiyatı daha pahalı idi şimdi biraz ucuzladı. Epey zamandır fx5 kullanıyorum. 450 lt olan akvaryumda 9 ay, hatta daha uzun süre hiçbir sıkıntı yaşatmadan çalışıyor.

  - Diyarbakır - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (2)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN