Geniş depolama alanları ile kullanıcıların gözdesi olan bazalar, kullanışlı özellikleri ile özellikle küçük evlerin kurtarıcısı oluyor. Yer tasarrufu sağlayan baza ürünleri; farklı marka, boyut, model ve renk alternatifleri ile kategori içinde kullanıcılara sunuluyor. Bazalar, kimi zaman çekmeceler ile ayrılırken kimi zaman ise sandık gibi yükselen kapaklı tasarımlarla evlerde yer alıyor. Yatak odası, misafir, çocuk ve genç odaları için seçilebilen bazalar, mobilyalarla uygun renklerde belirlenerek şık dekorasyonların kullanışlı bir parçasını oluşturuyor.

Baza Fiyatları

Baza fiyatları için öncelikle ürünlerin markalarına dikkat edilmesi öneriliyor. Marka değeri, fiyatlandırma açısından fark yaratabiliyor. Ürünlerin yapıldıkları malzemeler de önem arz ederken, çekmeceli veya kapaklı bazalar arasında fiyat farkı gözlemlenebiliyor. Çekmece kulplarının materyalleri, kapakların demir kalitesi gibi detaylar, ürünler arasında etiket farkına yol açıyor. Kimi bazalar, kaplamalarını kumaştan oluştururken; deri kaplamalar, kadife ve süet modeller de standart dokuma kumaşlardan daha yüksek fiyatlar ile alıcı buluyor. İşçilik özellikleri, kaplamalar arasında fark oluştururken el işçiliği ürünü olan tasarımların daha yüksek fiyatlarla alıcı bulması bekleniyor. Kimi bazalara yatak ve yatak başı da dahil olabiliyor. Bu eklentiler, ürün fiyatlarını yükseltirken, set halinde olan parçalar da tek tek alımdan daha uygun alternatifler sunabiliyor. Bazaların iç hacmi, tek veya çift kişilik olması da ürünlerin etiketleri arasındaki değişikliklerde kıstas olabiliyor. Yatak ve baza arasındaki demiri kaplayan materyal de bazaların fiyatlarını belirliyor. Sunta ve ince tahtaların sıklıkla kullanıldığı alanlardaki tahtaların vernikli olup olmaması, ağaç çeşidi, kaç metrekare ham madde kullanıldığı, fiyatı değiştiriyor. Ağacın cinsine göre dayanıklılık ve estetik yorumlar yapılabilirken; metal profil sayısı, emniyet kilidi bulundurup bulundurmaması, kalite belgeleri de ürünlerin fiyatlarını belirliyor. Kimi bazalar yavru yatak bulundurarak misafirler için yatak opsiyonu sunuyor.

Baza Modelleri

Baza modelleri için ilk ayrım, tek kişilik, çift kişilik, battal boy ve çocuk bazaları olarak yapılıyor. Ebatlarda ve yükseklikte farklılık gösteren bazalar, boyutlara uygun yataklarla tamamlanıyor. Baza modelleri, standart yatak ölçülerine uygun olarak çeşitleniyor. Alınan herhangi bir baza, uygun boyuttaki farklı marka bir yatak ile beraber kullanılabiliyor. Çekmeceli ve kapaklı bazalar da modeller arasında yer alırken, özellikle çocuk bazaları, desenli çeşitler sunuyor. Karyolayı kaplayan kumaş üzerinde karikatürler, geometrik ve renkli desenler bulunduruyor. Sade tasarımlar, yetişkin modellerine eşlik ederken, kumaş kaplamalar ise dikişler ile şekillendiriliyor. Çekmeceli ürünlerin kulplarında motiflere de yer veriliyor.

Kimi bazalar, yukarı doğru açılırken kimileri ise çek-yat gibi yanlara doğru kapağı kaydırılarak kullanılabiliyor. Genellikle iki amortisör bulunduran ürünler, garanti belgesi ile korunarak kullanıcılara güvence veriyor. Bazaların dış kaplamaları için kimi zaman lake yüzeyler ve ahşap parçalar kullanılabiliyor. Genellikle dikdörtgen yataklar tercih edilse de yuvarlak yataklara uygun olan yuvarlak bazalar da seçenekler arasında kendine yer buluyor. Sekizgen yatak ve bazalar ise nadir de olsa markalar içinde bulunabiliyor. Baza modeller, kimi zaman ayak ucunda koltuk da bulundurabiliyor. Altında led aydınlatma da bulundurabilen bazı bazalar, bombeli tasarımlar ile boyut kazanıyor. Kendinden komodin eklentili modellerin de yer aldığı ürün seçkisinde zımbalı veya dekoratif dikişli baza kaplamaları da öne çıkıyor.

Yastıkların, yorganların, kıyafetlerin, fazlalık eşyaların depolanabileceği bazalar, dekoratif görünümleri ile beğeni kazanıyor. Yatak odalarının, genç odalarının ve çocuk odalarının olmazsa olmazı olan ürünler, işlevsel kullanımları ile sıradan karyolaların yerine daha çok tercih ediliyor. Sadece yatağı taşıyan bir destek unsuru olmaktan çok sandık kısmında sunduğu geniş saklama alanıyla da başlı başına bir mobilya olarak kullanıcılarını tatmin ediyor.

Bazalar

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN