Evcil hayvanlar arsında evde bakılmaya en uygun olanlardan biri de kedilerdir. Kedilerin, insanlarla bir arada ve iç içe yaşamaya elverişli insancıl hayvanlar olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, evde bir dost, bir arkadaş hatta aile fertlerinden biri olarak kabul edilir. İnsanlara bu kadar yakın olan kedilerin beslenmesi ve gelişimine de bir o kadar dikkat edilmelidir. Diğer canlılarda olduğu gibi, sağlıklı gelişimleri için ihtiyaçları olan vitaminleri almaları ve dengeli beslenmeleri çok önemlidir. Kedilerin dengeli ve sağlıklı beslenmesi için zengin içeriği ile Goody Kedi Mamaları, her kedi türüne uygun çeşitli vitaminler içerir.

Goody Kedi Maması

İnsanlar ile arasında karşılıklı sevgi paylaşımının oluştuğu kediler, oldukça sıcakkanlı olmaları ve sahiplerine düşkünlükleri ile de bilinir. En yaygın beslenilen evcil hayvan olarak değerlendirebileceğimiz minik dostlarımız, doğuştan gelen tuvalet eğitimleri ile de evde çok rahat bakılmalarına olanak sağlarlar. Kolay bakımlarının verdiği rahatlıkla sürekli ev yemekleri ile beslenen kedilerin, gelişimleri için gerekli olan et ihtiyacı karşılanamaz. Bu da almaları gereken vitaminlerden eksik kalmaları anlamına gelir. Kedilerin bu eksiklikleri kedi mamalarının içerdiği vitaminlerle tamamlanabilir. Kedinizin, Goody kedi mamalarının içeriğinde bulunan et türü gıdaları güvenle ve iştahla tüketmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda da evde pişen balık, et gibi gıdaların iyi pişmeme olasılığına karşı da kedinizin iç organlarında sorun yaşama riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Kedi beslenmesinde mama seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. En önemli noktalardan biri, kedinin kısırlaştırılma durumu da göz önünde bulundurularak mama seçimi yapılmasıdır. Kısırlaştırılan kedilerin metabolizmalarında bir yavaşlama görülür bu da kilo almalarını sağlar. Yaşlı ve kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen Goody kedi mamaları, kilo aldıran yağ oranının düşüklüğü ile kedinizi gönül rahatlığıyla besleyebileceğiniz bir mama türüdür.

Diğer dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise, kedinizi sürekli aynı gıda ile beslememenizdir. Kedinizin beslenme ihtiyacı göz önünde bulundurularak üretilen Goody kedi mamaları, birçok çeşidi ile farklı vitaminler içermektedir. Kedinizi dilerseniz bir öğününde Goody tavuklu yetişkin maması ile, diğer bir öğününde Goody lamb rice kuzu etli yetişkin kedi maması, diğer bir öğününde ise Goody balıklı yetişkin kedi maması ile besleyebilirsiniz. Böylece, kediniz ihtiyacı olan vitaminleri alırken bir yandan da farklı lezzetler tatmanın keyfini yaşamış olur.

Kedilerin beslenmelerinden sağlıklı sonuç elde edebilmek için almaları gereken vitaminler de orantılı ve dengeli olmalıdır. Goody kedi maması, kedinizin gelişimi ve sağlığı için gerekli olan protein, yağ, kalsiyum, fosfor ve sodyumu ihtiyacı olduğu oranda içerir.

Goody Yavru Kedi Maması

Yavru kedilerin hazır mamaya geçiş süreçleri doğumlarından itibaren 2 buçuk aylık bir süreyi almaktadır. Bu süreç içerisinde bağışıklık sisteminin güçlenmesi için anne sütü gereklidir. Daha sonrasında ise yaşına uygun olarak kedi mamaları ile beslemek daha doğru seçim olabilir.

Yavru kedileri, anne sütünden kesildikten sonra hazır sütler ile beslemek, sütü sindirememe gibi problemleri yaşayacakları için doğru bir seçim olmayabilir. Kediler yavru dahi olsa, sağlıklı gelişimleri için ara ara et ile beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Aksi durumda, hiç et tüketmeyen kediler, zamanla göz bozuklukları, kör olma gibi riskler taşıyabilir. İçeriğinde kümes hayvanları eti ve hayvansal yan ürünler bulunan Goody yavru kedi maması ile bu tür sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak mümkün.

Ayrıca içinde bulunan kalsiyum, fosfor gibi vitaminler, kemik ve dişlerinin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur. Yavru kedilerin enerji ihtiyacı genç ve yetişkin kedilere göre iki, üç kat daha fazladır. Goody yavru kedi maması, içinde bulunan yağ oranı ile kedinizin, gerekli enerji ihtiyacını karşılamanıza yardımcı olur.

Goody Kedi Maması Fiyatları

32 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Goody
  2. Milo
  3. Pro Plan
  4. Royal Canin
  5. Acana
  6. Newcat
  7. Hills
  8. Champion
  9. Whiskas
  10. Alice
  11. Schesir
  12. Reflex
  13. Miglior Gatto
  14. Felix
  15. Happy Cat
  16. Sanabelle
  17. N&D
  18. Advance
  19. Patiland
  20. Chefs Choice
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
 • Marka Goody
DSACategoryId/2147483616/560074/560118
BAŞA DÖN