Maviden, yeşile; mürdümden, mora kadar her renkte bulabileceğiniz göz kalemleri, göz makyajında hoş bir görüntü yakalamaya yardımcı olurlar. Gözünüzün rengine ve biçimine uygun seçeceğiniz kalemlerin sağlığınıza da zararlı olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Göz Kalemleri

Göz tipine en uygun makyaj yapıldığında arzu edilen sonuçları almak, etkileyici bakışlara sahip olmak mümkün hâle gelir. Göz kalemleri her makyaj çantasının olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. Hemen hemen her renkte bulunabilen kalemler farklı özellikleri ve kolaylıkları sunarlar. Yumuşak uçlu olanlar özellikle belirgin bir göz makyajı yapacağınız zamanlarda pratik ve işlevsel bir kullanım sağlar. Seçtiğiniz ürünün fırçaya da sahip olması, uygulamada doğal bitiş sağlanmasına ve gözlerde buğulu bir bakış yaratılmasına imkan tanır. Yine ürün tercihinize göre, mikromatik renk pigmentleri içeren kalemler ile daha çok kalıcılık ve belirginlik yakalayabilirsiniz.

Eyeliner canlılığı sunan kalemler ile bakışlar daha etkileyici hâle getirilebilir. Eğer göz kaleminizi yaz aylarında ve sudan etkilenebilecek ortamlarda kullanmayı planlıyorsanız mutlaka buna yönelik bir ürün seçmeniz gerekir. Suya dayanıklı kalemler yumuşak ve dağılmaz dokuya sahiptir. Özellikle çekik göz makyajını tercih eden kişilerin su geçirmeyen ve akmayan ürünleri kullanmaları gerekir. Göz kapaklarının kıvrılması kalemin akmasına neden olabileceği için gözlerde bakımsız bir görüntü ortaya çıkar.

Göz makyajının en temel malzemelerinden biri kalemler olmasına karşılık, iyi bir göz makyajı için bütün malzemelerin ve renklerin uyum içinde kullanılması gerekir. Örneğin, renkli göz kalemleri kullanmayı tercih ediyorsanız koyu siyah bir rimel yerine şeffaf renkte bir rimel tercih edebilirsiniz. Kalemin diğer önemli bir tamamlayıcısı olarak göz farı karşımıza çıkar. Günlük kullanımlarda, göz farı uyumlu renklerde ve çok hafifçe göz kapağına uygulanmalıdır. Bunun için yumuşak kıllara sahip, ince ve küçük bir fırça kullanımını tercih edebilirsiniz.

Hepsiburada.com’da; Dior, Estee Lauder, Yves Saint Laurent gibi kozmetik ve kişisel bakım ürünleri alanında tanınmış markalara ait göz kalemleri yer alır. Ürünlerin özelliklerini görmek ve dilediğinizi ekran başında kolayca satın almak için hepsiburada.com’a tıklayabilirsiniz.

Göz Kalemi Seçiminin Önemi

Göz makyajı yapılırken göz kaleminden sıklıkla faydalanılır. Çünkü doğru şekilde ve uygun renkte kullanılan bir kalem, yüz ifadesini belirginleştirmede ve gözlerin güzelliğini vurgulamada büyük rol oynar. Göz kalemi seçimi yaparken öncelikle göz renginize en uygun düşen rengi bulmanız gerekir. Mavi gözler için lacivert, siyah, mor gibi koyu renkler; yeşil gözler için gri, lila, siyah renkler; kahverengi gözler için de yeşil, mavi, siyah gibi renkler tercih edilebilir.

Göz kalemi seçiminin ardından uygulama aşamasına geçilir. Bu noktada kalemin gözün neresine sürüldüğü önem taşır. Göz kalemini kirpik içlerine çekmeniz gözünüzü olduğundan daha küçük, göz pınarlarına sürmeniz ise gözlerinizin birbirine daha yakın görünmesine neden olur. Çekik gözlere sahip olmak için çizgiyi alt ve üst kirpiklerin ortasından başlayarak göz bitimine doğru uzatmak işe yarayan bir uygulamadır. Küçük gözlere sahip biri gözünün alt ve üst kısmında kalem kullanarak daha iri ve belirgin bakışlar yakalayabilir.

Göz kalemi seçerken kaliteden ödün vermemek, ucuz ürünlere yönelmemek gerekir. İçeriğinde paraben ve kurşun olan ürünlerden kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra, gözünüzde dağılan, etrafa bulaşan kalemler de bakımsız bir hava oluşturmanıza neden olur. İyi bir ürün seçtiğinizden emin olmak için şu testi uygulayabilirsiniz: İşaret ve baş parmağınız arasında kalan bölgeye çizgi çekin. Eğer çizgi dağılmıyorsa, hemen yumuşamıyorsa doğru bir seçim olduğuna işaret eder.

Temel makyaj ürünlerinden biri olan kaleminizden en iyi sonucu almak için ucunun her zaman keskin olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede sınırları belli, dağılmayan, daha net çizgiler çekebilirsiniz.

Göz Kalemi Fiyatları

627 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Golden Rose
  2. Avon
  3. Pastel
  4. Alix Avien
  5. Clinique
  6. Deborah
  7. Essence
  8. Loreal Paris
  9. Maybelline
  10. Silver Shine
  11. Flormar
  12. Estee Lauder
  13. Lancome
  14. Note
  15. Max Factor
  16. Mavala
  17. PUPA
  18. XP
  19. Chanel
  20. Laura Mercier
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010965/32010985
BAŞA DÖN