Kolektif Kitap
Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari

Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari

Kolektif Kitap
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Kusursuz Süreç (04.09.2017)
Eser zaten çok iyi, onun kritiğinden ziyade teslimattan bahsetmem gerekirse; "hepsiexpress" sayesinde, hafta sonu ve bayram tatili öncesi olmasına karşın istediğim zaman diliminde ve kusursuz şekilde ambalajlanmış, kolilenmiş şekilde geldi. Sorunsuz, kusursuz bir süreç oldu. Teşekkürler hepsiburada! devamını göster devamını gizle
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774

Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari


Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabıyla insan türünün dünyaya nasıl egemen olduğunu anlatan Harari,
Homo Deus’ta çarpıcı öngörüleriyle yarınımızı ele alıyor. İnsanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık
peşindeki yolculuğunu bilim, tarih ve felsefe ışığında incelediği bu çalışmasında, insanın bambaşka bir türe,
Homo deus’a evrildiği bir gelecek kurguluyor..

Yola “önemsiz bir hayvan” olarak çıkan Homo sapiens, tanrılar katına ulaşmak uğruna kendi sonunu mu hazırlıyor?

Homo sapiens nasıl oldu da evrenin insan türünün etrafında döndüğünü iddia eden hümanist öğretiye inandı?

Bu öğreti gündelik yaşantımızı, sanatımızı ve en gizli tutkularımızı nasıl şekillendiriyor?

İnsanı inekler, tavuklar, şempanzeler ve bilgisayar programlarının tümünden ayıran yüksek zekası ve kudreti
dışında herhangi bir alametifarikası var mı?

Tarih boyunca benzeri görülmemiş kazanımlar elde etmemize rağmen mutluluk seviyemizde neden kayda değer
bir artış olmadı?

“Tüm bunları anlamak için tek yapmamız gereken geriye dönüp bakmak ve Homo sapiens’in aslında ne olduğunu,
hümanizmin nasıl dünyaya hakim bir din hâline geldiğini ve hümanizm rüyasını gerçekleştirmeye çalışmanın
aslında neden insanlığın kendi sonunu getireceğini incelemektir. İşte bu kitabın temel meselesi budur.”
“Okurken hem eğlenecek hem de çok şaşıracaksınız. Her şeyin ötesinde, kendinizi daha önce hiç düşünmediğiniz
şeyleri düşünürken bulacaksınız.” DANIEL KAHNEMAN, Hızlı ve Yavaş Düşünme’nin yazarı

“Homo Deus’u okuduğunuzda uzun ve zorlu bir yolculuğun ardından vardığınız bir uçurumun kenarında durduğunuzu
hissedeceksiniz. Yolculuğun artık bir önemi kalmayacak, çünkü bir sonraki adımınızı engin bir boşluğa atacaksınız.”
DAVID RUNCIMAN, The Guardian

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens - İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi ve Home Deus: Yarının Kısa Tarihi kitaplarının yazarı Yuval Noah Harari 1976'da İsrail'de dünyaya geliyor. Yuval Noah Harari, üniversitede tarih bölümünü okumasının ardından 2002 yılında Oxford Üniversitesi'nde doktorasını tamamlıyor. Daha sonra ise Kudüs İbrani Üniversitesi Tarih Bölümü'nde dünya tarihi dersleri vermeye başlıyor.

Büyük ilgi gören Homo Sapiens kitabı 2011 yılında yayımlanıyor ve 30'dan fazla dile çevriliyor. Mark Zuckerberg'in Sapiens'i kendi kurduğu kitap kulübü listesine seçerek tavsiye etmesi kitabın hızla yayılmasını sağlıyor. Sapiens kitabı ile popüler olan Yuval Noah Harari New York Times, Financial Times gibi kuruluşlardan da birçok övgü ve tavsiye alıyor. Kısa sürede ise dünya çapında çok satanlar listesine girmeyi başarıyor.

Yuval Noah Harari, 2015 yılında ikinci kitabı olan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi eserini yayımlıyor. İlk kitabında insanlığın taş devrinden 21. yüzyıla kadar olan dönüşümünü geniş bir şekilde ele alan Harari, kitabında insanlığın sürdürülemez bir konumda olduğunu belirtiyor. Günümüz modern insanının mutsuz ve kısır bir döngüde bulunduğunu ve kaçınılmaz bir şekilde evrimleşme sürecine gireceğini açıklıyor. Bu evrimleşme sürecini ise insanın Homo Deus'a yani akıllı insana dönüşmesi olarak tanımlıyor. Harari'nin Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı da insanlığın yarınını ele alıyor. İnsanlığın Homo Sapiens olarak başladığı bu süreçte, yalnızca basit işlerle uğraşırken zamanla dünyaya egemen olması, gücünü ve egemenliğini gittikçe arttırması kitabın ana konusu olarak belirleniyor. Bu sürecin insanlık üzerindeki etkileri, hümanizm fikrinin neden tercih edildiği, teknolojinin son çıkış yolu olarak benimsenmesi, modern insanın sahip olduğu bunca şeye rağmen mutlu olamaması gibi konular Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı içinde eğlenceli bir şekilde tartışılıyor.

Yuval Noah Harari çok fazla okunmasını okuyuculara bir yandan bilgi aktarırken bir yandan da merak ettirmeyi başarmasına borçlu bulunuyor. Tarih kitaplarını ve insanlığın gelişim sürecini merak eden okuyucular için Homo Deus çok iyi bir alternatif oluşturuyor. Kimi okuyucu Harari'ye tamamen katılırken kimi okuyucu karşıt görüşleri savunuyor. Fakat her okur tarih ve insanlık hakkında çok önemli bilgilere sahip oluyor. Aynı zamanda daha önce aklına gelmeyen soru ve fikirler ile buluşarak bir zihin çalışması yapıyor. Kitap ilerledikçe anlaşılan ve dönüp tekrar okunmak istenen satırlarla okurlara keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı okunmadan önce Hayvanlardan Tanrılara Sapiens - İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi kitabının okunması, ikinci kitabın daha rahat anlaşılmasını sağlıyor. İlk olarak Sapiens kitabını okuyan kitap severler, Homo Deus'u okurken hem zorlanmıyor hem de daha önce edindiği bilgileri kullanarak kitabı yorumlayabiliyor.

Yuval Noah Harari, Sapiens'te olduğu gibi Homo Deus kitabıyla da çok kısa zamanda büyük başarılar yakalıyor. Dünya çapında kısa bir süre içerisinde New York Times çok satanlar listesinde kendine yer buluyor. Yanı sıra çok sayıda farklı dile çevirisi de yayınevleri tarafından gerçekleştiriliyor. Türkçe çevirisi 2016 yılında Poyzan Nur Tanyeli tarafından yapılan Homo Deus kitabı Kolektif Kitap yayınları ile raflarda yerini alıyor.

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi ile yazar Yuval Noah Harari insanlık tarihine ilgi duyan, insanlığın geleceğini merak eden, tarihi psikolojik ve sosyolojik açıdan ele almayı seven, zıt görüşleri irdeleyen, sorgulamayı ve farklı fikirleri merak eden tüm okuyucuların kütüphanesinde yer alması gereken bir esere imza atmış oluyor.

Sayfa Sayısı 456
Yayın Evi KOLEKTİF KİTAP
Yayın Tarihi 2016
Yazar Yuval Noah Harari
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu HBV000002KTZH
Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari Yorumları
Tüm yorumları gör (50)
 • Fazla abartılan bir kitap

  Yazarın ilk "Sapiens" kitabı, insanlık tarihinin bir derlemesi idi. Tarihi, evrimsel biyoloji düzleminde anlattığı için çok başarılıydı. Geçmişi detaylarıyla merak eden herkesin çok ilgi çekti ve yazarın bir sonraki kitabı da çok aşırı beklenti yarattı. Ancak bu kitapta, Sapiens'teki bilgi ve yorum akıcılığı yok, bilimsellikten uzak bir kehanet kitabı olmuş. Yazarın kendi fantezileri niteliğinde, abartılan bir kitap olmuş. Yazarın ilk kitabın başarısından ötürü "şımardığı" bile söylenebilir.

  - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Sapiens olanları anlatırken bu kitap olması muhtemeli anlatıyor. İnsanın kendini sorgulamasını ve endişe etmesini sağladığı için çoğu insan sapiens kadar beğenmeyebilir. Ancak Harari'nin gözlem ve yorumları çok yerinde ve sağlam. Herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Bir "Sapiens" değil!

  Sapiens'in devamı niteliğinde olan kitap malesef içerik olarak Sapiens'in çok uzağında kalmış. Yine de özel bir kitap ama şansızlığı Sapiens'in oluşturduğu beklentinin çok yüksek olması.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Güzel bir kitap fakat...

  Şahsi fikrim; Homo Sapiens, beklenileni tam anlamıyla veren bir kitaptı. Bu kitaptan beklediğim, geleceğe dair yazarın öngörülerinin yer alacağı idi. Çünkü kitabın kapağındaki "Yarının Kısa Bir Tarihi" ifadesi yer alıyordu. Oysa yarına dair pek fazla bir ifade yok. Kitabın çoğu kısmında geçmişteki veya günümüzdeki olaylara ve gelişmelere yazarın şahsi yorumları yer alıyor. Kötü mü? Okunamaz mı? Hayır, tabii ki keyifle okunabilir fakat Homo Sapiens daha iyi bir kitaptı.

  MERKEZ - Bitlis - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  KİTAP BİRAZ KALIN CİLDİ BİRAZ BASİT KALMIŞ

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Dört Yıldız

  Almayı düşündüğüm kitaptı homo sapiens kadar beğenmedim

  MERKEZ - Trabzon - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  teslimat sorunsuz.kitapta güzel olunca... teşekkürler.

  - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Hızlı teslimat

  Siparişim çok hızlı bir şekilde elime ulaştı. Okumak için sabırsızlanıyorum. Teşekkür ederim.

  YILDIRIM - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  Hızlı kargo için teşekkürler.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  hızlı kargo, orjinal kitap

  KUŞADASI - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (50)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah Harari
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu
Kitap Alana 'Sağlığına Format At' %59 indirimli!
%59
indirim
19,50 TL 8,00 TL
Dekoratif Desenler Yetişkinler için Yaratıcı Boyama
Kitap alana 'Dekoratif Desenler' %54 indirimli!
%54
indirim
11,25 TL 5,18 TL
BAŞA DÖN