İktisadi ve idari bilimler fakültelerinin vazgeçilmez derslerinden olan iktisadı çok daha iyi kavramanızı sağlayacak, farklı derslerde yardımcı kaynak niteliğinde olacak ve ekonomiye bakışınızı çok daha ileri seviyeye götürecek iktisat tarihi kitapları, birbirinden farklı konular ile beğeninize sunuluyor. İktisadın hem matematiksel yönünü hem de sosyal yönünü irdeleyen, farklı modellemeler yapan ve grafikler ile işletmelerin anlayabileceği bir dile çeviren iktisat kitapları sayesinde, hem üniversite eğitiminde çok daha etkin olabilir hem de ekonomiye bakışınızı kökten değiştirebilirsiniz.

Kısıtlı kaynaklarla sınırsız insan ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlayan ve bu çaba doğrultusunda her zaman farklı çözüm yollarını insanlara sunan iktisadın ortaya çıkışı, gelişimi ya da ekonomiye sağladığı katkıları birinci elden öğrenmenizi ve kavramanızı sağlayacak olan iktisat kitapları, farklı aşamalardaki bireylere de farklı çözümler sunuyor. İktisadın en temelinde başlayabileceğiniz gibi ileri seviye iktisat kitapları arasından da seçim yapabilir, seviyenizi test edebilir, eksiklerinizi görebilirsiniz.

İktisat Tarihi Kitapları

Toplumu ve ülkeler arasındaki ilişkileri çok daha etkin bir şekilde incelemenize olanak sağlayan makro iktisat tarihi kitapları, ekonomiye farklı bir açıdan bakmanızı amaçlıyor. İktisadın iki ana dalından birisi olan makro iktisat, aynı zamanda tüketim, üretim, tasarruf, yatırım, milli gelir ve istihdam gibi parametreleri bir bütün olarak inceleyerek, topluma yön veren değerleri incelemenizi sağlıyor. Farklı konular üzerine yoğunlaşmış farklı iktisat kitapları arasından seçiminizi rahatlıkla yapabilir, ekonominin işleyişini çok daha etkin bir düzeyde kavrayabilirsiniz. Sosyoloji, matematik ve istatistik gibi diğer bilim dalları ile iç içe örülmüş karmaşık kurgusu sayesinde hem işletmeniz hem de dersleriniz için kesin ve net çözümler üretebilirsiniz.

Ekonomiyi bireyler, firmalar ya da endüstriler düzeyinde inceleyen ve Yunanca mikros kelimesinden türeyen mikro iktisat tarihi kitapları, iktisadi meseleler ve etkinlikler düzeyine yoğunlaşarak, işletmelerin sorunlarını irdelemeyi amaçlıyor. Özellikle işletmelerin üretim ya da iş bölümü süreçlerini nasıl yapmaları gerektiği konusundaki öğretileri bir araya getirerek, bilimsel bir dokunuş ile sunan mikro iktisat tarihi kitapları, günümüz rekabet ortamında işletmelerin nasıl başarılı olmaları gerektiği yönünde ipuçlarını bir araya getiriyor. İş değerleri ve çalışma hayatına yansımalarını matematiksel bir temel üzerinden sunan ve farklı analiz yöntemleri ile işletmenizi yeniden keşfetmenize yol açan öğretiler sayesinde, gerek bağlı bulunduğunuz piyasaları çok daha etkin bir şekilde gözlemleyebilir hale gelebilir hem de derslerinizde ve sınavlarda başarıyı garanti altına alabilirsiniz.

İktisat Tarihi Kitabı Fiyatları

İhtiyacınıza ve kullanımınıza en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlayan iktisat tarihi kitapları, gerek iktisadı bir bütün olarak gerekse farklı teoremler üzerinden iktisadı çok daha etkin bir şekilde kavramanızı, dünya işleyişine hakim olmanızı amaçlıyor. Günümüz işletmelerinin yıllar içerisinde gelişimini, iktisadın doğuşunu ya da ülkelerin ekonomik alışkanlıklarını inceleyebileceğiniz iktisat tarihi kitapları, geniş bir yelpazede beğeninize sunuluyor. Hem dünyanın hem de Türkiye’nin iktisadi gelişimine farklı bir bakış açısından bakabileceğiniz, yorumlayabileceğiniz ya da reaksiyon gösterebileceğiniz iktisat kitapları, yakın tarihe ya da geçmişe ışık tutmayı amaçlıyor.

Ekonomideki görünmeyen eli, toplumları yönlendiren hareketleri ya da paranın el değiştirme hızını kavrayabileceğiniz iktisat tarihi kitapları, her bütçeye uygun farklı seçenekleri de bir araya getiriyor. Gerek ihtiyacınıza gerekse bütçenize en uygun kitaplara göz atabilir, iktisat tarihi kitabı fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, iktisat öğretilerinizi geliştirebilirsiniz. Hem bireyler düzeyinde hem de toplumlar düzeyinde ekonominin tarihsel gelişimine göz atabileceğiniz iktisat tarihi kitapları sayesinde ekonominin milli gelirler üzerindeki etkisini, işletmelerin ihtiyaç duyacağı fırsatların ilerleyişini ya da süreklilik gerektiren öğretileri bir arada inceleyebilir, işletmenize ya da derslerinize rahatlıkla uyarlayabilirsiniz.

İktisat Tarihi Kitabı-İktisat Kitabı

250 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Akçağ Yayınları
  2. Alfa Aktüel Yayınları
  3. Alfa Yayınları - Ders Kitapları
  4. Atlas Akademi
  5. Avcıol Basım Yayın
  6. Bağlam Yayınları
  7. Bb101 Yayınları
  8. Beta Yayınevi
  9. Bıçaklar Yayınevi
  10. Bilim Teknik Yayınevi
  11. Birsen Yayınevi
  12. Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi
  13. Çizgi Kitabevi Yayınları
  14. Detay Yayıncılık
  15. Detay Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  16. Doğu Batı Yayınları
  17. Dost Kitabevi Yayınları
  18. Efil Yayınevi
  19. Ekin Basım Yayın
  20. Ekin Basım Yayın - Akademik Kitaplar
 2. Ürün Puanı
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/60001785
BAŞA DÖN