iPhone 5 Data Kabloları

Gelişen iletişim teknolojileriyle beraber tüketicilerin hayatına giren en önemli yeniliklerden biri de akıllı telefonlar oldu. Artık her türlü gündelik iş akıllı telefonlarla gerçekleştirildiği gibi, iş hayatı da bu yeniliklerden büyük oranda etkilendi. Akıllı telefon dendiğinde belki de ilk akla gelen marka Apple oluyor ve Apple'ın artık bir ikon haline gelen iPhone modelleri de akıllı telefon piyasasında öne çıkıyor. iPhone'un en çok satılan modellerinden biri olan iPhone 5 ise birçok yeni uygulamanın öncüsü oldu. iPhone 5'inizi daha da verimli şekilde kullanmak, size sunduğu tüm teknolojilerden faydalanmak için olmazsa olmaz donanımlardan biri ise data kabloları olarak raflarda yerini alıyor.

iPhone 5 Data Kablosu

iPhone'unuzun vazgeçilmez tamamlayıcısı olan data kablosunu farklı markaların sunduğu modeller arasından size en uygununu belirleyerek satın alabilirsiniz. iPhone 5 data kabloları ile ilgili önemli bir özellik, bu kablonun hem veri aktarmak hem de akıllı telefonunuzu şarj etmek için kullanılıyor olmasıdır, yani tek bir kablo satın alarak bu iki işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu, özellikle hem data kablosunu hem de şarj kablosunu yanınızda taşımak isteyeceğiniz durumlarda, mesela seyahatlerde bir avantaj olacaktır. Data kablosu satın alacağınız zaman en çok dikkat etmeniz gereken teknik özellik ise data kablosunun hangi telefon ve tablet modelleri ile uyumlu olduğudur. Örneğin bazı kabloları hem iPhone'unuzda, hem iPad'inizde, hem de iPod'unuzda kullanabilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz her cihaz için ayrı bir kablo satın alarak masrafa girmeniz gerekmez, aynı şekilde tüm bu cihazlar için tek bir kablo taşıyarak çantanızda daha fazla ağırlığa da yer vermemiş olursunuz. Data kabloları ile ilgili bir diğer pratik detay ise kabloların uzunluklarının kablo modellerine göre değişiyor olmasıdır. Kullanım alışkanlıklarınıza göre uygun uzunlukta bir iPhone data kablosu tercih edebilirsiniz. Data kabloları garantili olarak satışa sunulmaktadır ve fiyatları markadan markaya farklılık göstermektedir. Data kablosu tercihinizi yaparken ürünlerin teknik özelliklerini inceleyebilir, iPhone 5 data kablolarının garanti süreleriyle ilgili bilgileri de bulabilirsiniz.

iPhone 5 Data Kablosu Ne İşe Yarar?

iPhone 5 data kablosu en basit şekilde ifade edilirse telefonunuzdaki verileri bilgisayarınıza, bilgisayarınızdaki verileri ise telefonunuza aktarmanızı sağlar. Örneğin telefonunuza indirmiş olduğunuz müzikleri, videoları ya da çektiğiniz fotoğrafları, telefonunuzda tutmak yerine bilgisayarınızda arşivlemek isteyebilirsiniz böylece telefonunuzun hafızasını doldurmamış olursunuz ve verileri bilgisayarınızda dosyalayarak arşivleyebilirsiniz. Ya da bilgisayarınızdaki bir müzik albümünü tekrar internetten indirmek yerine, data kablonuzu kullanarak bilgisayarınızdan telefonunuza aktarabilirsiniz. Böyle durumlarda tüm bu işlemleri gerçekleştirmeniz için iPhone 5 data kablosu kullanmanız gerekecektir. Kablonuzun bir ucunu bilgisayarınızın USB girişine, diğer ucunu ise iPhone5'inize taktığınızda veri transferini gerçekleştirmek için hazır olacaksınız. Kablonun bilgisayara bağlanacak olan ucu USB girişli olduğu için tüm bilgisayar modellerine sorunsuz bağlanmak mümkün olacaktır. Veri transferini gerçekleştirmek için telefonunuzun açık olması gerekmektedir. Telefonunuzdan bilgisayarınıza aktararak bilgisayarınızda bir kopyasını arşivleyeceğiniz dosyaları iPhone 5'inizin hafızasından silerek, telefonunuzun hafıza kapasitesinin dolmasını engelleyebilirsiniz.

iPhone 5 data kablolarının şarj etme ve dosya kopyalama, aktarma dışındaki bir diğer özelliği ise senkronize etme yani eşzamanlama amacıyla kullanılıyor olmasıdır. Data kablonuzu kullanarak eşzamanlama özelliğinden faydalanıp tüm cihazlarınızdaki programları birbirleriyle eşleyebilir, bir uygulamayı kullanarak yaptığınız bir değişikliğin tüm cihazlarınızda güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin iPhone 5'inizde ajandanıza kaydettiğiniz bir bilginin, data kablonuzu kullanarak bağlanacağınız iPad, iMac gibi diğer cihazlarınızda da aynı şekilde kaydedilmesini sağlayabilir, toplantılarınızı veya sevdiklerinizin özel günlerini kolayca takip edebilirsiniz.

iPhone 5 Data Kabloları

4 ürün var
 1. Markalar
  1. Apple
  2. Case 4U
  3. Helen's
  4. I-Tech Gear
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı
DSACategoryId/2147483642/371967/60002076/60002140
BAŞA DÖN