İsonem
İsonem Thermal Paint İç ve Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası 18 L

İsonem Thermal Paint İç ve Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası 18 L

İsonem
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Yalıtım (27.01.2016)
Boyamız yalıtım özelliğine sahipdir normal boya beklentisi olmasın, 18 Litredir, bu boya ile 18 m²lik bir alan boyaya bilirsiniz, yani 1 m²ye 1 litre uygulamanız lazım. Ürünün belirtilen özelliklerine kavuşabilmeniz için 4 kat uygulayınız. Ve ürünün ömrü takribi olarak 5 yıldır, yani 5 yılda bir yenilemeniz gerekebilir tabiki uygulanan yer erozyona maruz kalıyor ise. Ufak çaplı balkon içi ve banyoda kullandım gerçekten küvet kenarlarındaki su emen derzler artık emmiyor. Yoğurt kıvamındadır, su ilave edilmez, kovayı açar uygularsınız. %300 elastiktir. İstediğiniz renkde renklendirebilirsiniz. Normalde iç cephe fırçası uygulamada kullanılabilir ama çok boya emdiği için ben, sıva fırçası, alçı malası, sert fırça, epoksi rulo gibi fırçalar kullanarak uygulama yaptım zahmetli olsada böyle bir ürün için değiyor. Ürüne ait web sitesini mutlaka kontrol edip ürün hakkında ve uygulaması ile ilgili bilgileri kontrol edin. devamını göster devamını gizle
Erkek (32) - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (24)
DSACategoryId/60002705/2147483620/80081048/60001216/60007333/60001241

İç - Dış Cephe Isı Yalıtım BoyasıISONEM THERMAL PAINT yüksek performanslı, düşük ısı iletkenlik değerine sahip, NASA tarafından Uzay shuttle programı çerçevesinde geliştirilmiş seramik mikro kürecikleri içeren, elastomerik reçine esaslı, iç ve dış cephede ısı ve su yalıtımı sağlayan özel bir kaplamadır. Binalara ısıtma ve soğutma enerjisi masraflarında uygulama kat sayısına bağlı olarak %40 lara varan miktarda enerji tasarrufu sağlar. Özel vakumlu seramik kürecik katkılı ISONEM THERMAL PAINT iç cephe duvar ve tavan boyası olarak kullanıldığında içeride oluşan radyan ısıyı yine içeriye yansıtmakta, dış cephede kullanıldığında ise güneş ışınları ile gelmekte olan radyan ısıyı tekrar dışarıya yansıtmaktadır.


Isonem Thermal Paint Ürün Özellikleri:


Radyan ısıyı geçirmez.
%40 a varan ısı yalıtımı
İç ve dış yüzeylere uygulanabilir.
İşçilik giderleri düşük uygulaması kolay ve kısadır.
Duvar ve tavanlarda nem ve küf oluşumunu engeller.
%300 elastiktir.Çatlamaz,kopmaz
Ayrıca su ve ses yalıtım özelliğine sahiptir,
Kir tutmaz,kolay temizlenir.
Geç tutuşurluk ve yanmazlık özelliği vardır.
Renk tüpleriyle istenilen her renkte renklendirilebilinir.


Enerji Tasarrufu


İngiltere de Thermilate Europe Ltd , İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi ) test sonuçları;TÜRKAK akridite onaylı Selin labaratuvarları
Yöntem: Sıcak oda testi uygulanmıştır Kızıl ötesi termometre kullanılarak ve termokuplile. ( Thermilate )
Yöntem : ISO 8301 ( İTÜ )
Yöntem : TS 825 ( TÜRKAK - Selin Lab.)


Test Detayları


Örnek Kalınlığı (Alçıpan+Thermal Thermal kuru film):0.0128 M
Boyutlar: 0.302 x0302M
Havanın Sıcaklığı: 25.25 °C
Kaplanmış Yüzeylerin Sıcaklığı: 18.06 °C
Soğuk Yüzeyin Sıcaklığı: 13.53 °C
Isı Akımının Yoğunluğu: 71.14 W/m²
Alçıpana Sıcaklık Düşüşü/Hava Yüzeyi: 11.72K
Hava Yüzeyi Tabakası İçindeki Sıcaklık Düşüşü: 7.19 K
Alçıpan İçindeki Sıcaklık Düşüşü: 4.53 K
Alçıpan ve Hava Tabakasının ısı Direnci: 0.1635 m² K/w
Hava Yüzeyi Tabakasının ısı Direnci: 0.1005 m² K/w
Alçıpan ve Kaplamanın Isı Direnci: 0.063 m² K/w
Test Süresi: 84 Saat
Bina İçindeki Ortam Sıcaklığı: 23 °C
İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitesi ) ISO 8301 test sistemine göre ;lamda değeri : 0,033 olarak belirlenmiştir. (Test Yöntem ISO 8301 - Rapor no : 889a/14.08.2012 )
Bayındırlık birim fiyat poz numarası: 04.509/1
TÜRKAK akridite sertfikalı Selin lab.ölçümlerinde lamda h değeri ( ısıl iletkenlik hesap değeri) : 0,0233


Isıl geçirgenlik Direnci R= 0,0495 tir.Ölçüm metodu TS 825'e göre yapılmıştır.
Sıcaklık Algılayıcıları: Sıcaklıklar termokupl tipi problar kullanılarak ölçülmüştür. Ayrıca alan içinden birim arasına yerleştirilmiş kızılötesi ışından yararlanılmıştır. Yöntem ve Şartlandırmanın Sıcaklığı: 2 adet örnek hazırlanmış ve 7 gün boyunca koşullandırılmaya bırakılmıştır.
Ölçülmüş Özellikteki Hatalar: %3 e kadar olan hatalar hesaba katılmıştır ve test 2 kez gerçekleştirilmiştir. Isı Enerjisi Tasarruf Sonucu: Isonem Thermal Paint ��rneği ile kaplanmış 9,5 mm nominal kalınlıktaki alçıpanın seramik kürecik içermeyen boş kaplama üzerindeki ısı direncindeki artış tek kat uygulamada 20.2% dir.
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu HRURNTHPA
İsonem Thermal Paint İç ve Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası 18 L Yorumları
Tüm yorumları gör (24)
 • HAKKINI VERDİ

  ÜRÜNÜ EVİMİN SALONU VE OTURMA ODASININ DIŞA BAKAN DUVARLARINA İÇTEN UYGULADIK VE MÜKEMMEL SONUÇ ALDIK. ÇOK AZ SU İLE KIVAMINI SEYRELTEBİLİYORSUNUZ. UYGULAMASI DA KOLAYLAŞIYOR. YAKLAŞIK 1,5 LİTRE SU KULLANDIK. 5 KAT UYGULADIK. NEM, RUTUBET VE ISI YALITIMINA İNANILMAZ KATKISI OLDU. OTURMA ODASI BİNANIN KÖŞE KISMINDA OLDUĞUNDAN HER KIŞ NEREDEYSE DUVARDA İŞLEM YAPMAYI GEREKTİRECEK KADAR NEM BİRİKİR, DAMLA DAMLA OLUR AKARDI. ŞU AN KIŞIN BUZ GİBİ OLAN DUVAR İÇTEN MANTOLAMA YAPTIĞIM YATAK ODASININ DUVARI GİBİ ILIK OLUYOR. DUVARDA NEMLENME KALMADI. FİYATI BİRAZ YÜKSEK AMA SONUCUNU GÖRÜNCE MEMNUN KALINIYOR. UYGULAMASI BOYA GİBİ AMA DAHA KIVAMLI OLDUĞUNDAN DEKORATİF SIVA GİBİ DURUYOR. USTALAR BİRAZ UĞRAŞTIRDIĞI İÇİN SEVMEYEBİLİR. FAKAT KESİNLİKLE ISI VE NEM YALITIMINDA ETKİLİ. DUVAR KAĞIDI BUNDAN DAHA İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNMEYİN. ALAKASI YOK. TECRÜBE EDİLDİ TAVSİYE EDİLİR.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (30) Hayır (14)

 • Beş Yıldız

  Ürün yoğurt kıvamında. Ben epoksi rulo alıp iç cepheden uyguladım. Direk boyanın üzerine üç kat uyguladım. Kuruyunca dekoratif sıva gibi oluyor. Yürüyüş veya koşu yollarındaki gibi esnek bi şey. Üzerine tek kat boya yaptım. Isı konusunda gerçekten işe yarıyor. Elini duvara değdiğinde eski soğuk yok. Hatta ses yalıtımını bile hisdrdiyorsunuz. Ancak yaptıktan sonra kokusunun gitmesi uzun sürüyor. O yüzden iyi havalandırılmalı. Bence ürün başarılı.

  MERKEZ - Uşak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (34) Hayır (9)

 • fark yok

  normal boyadan bir farkı yok gibi isi yalıtımı olarak duvar kağıdı bundan daha iyi olur diye dusunuyorum

  KULP - Diyarbakır - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (14) Hayır (48)

 • güzel ürün

  Uygulaması boyaya göre biraz zor,ilk kat ince olup duvara bastırarak uyguladıktan ve kuruduktan sonra diğer katları kalın sürmek daha kolay oluyor. Duvarda gerçekten ısı farkı oluştu,acele etmeden uygulamak gerekiyor,kalın olan yerler pütürlü yüzey oluşturuyor.faydası olacağını düşünüyorum, Bu kış bakalım nasıl geçecek.

  MERKEZ - Kırıkkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (17) Hayır (19)

 • isonem termal paint

  ürünü zamanında teslim aldım terasa isonem poimer su yalıtım boyasını astar olarak sürüp 4 saat sonra 2 saatlik aralarla 3 tam kat uyguladım havalar biraz daha soğuduğunda tekrar izlenimlerimi yazarım 18 kg boyayı 18 m2 alana uyguladım.

  - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (12) Hayır (18)

 • İsonem Thermal Paint İç ve Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası

  ÖZELLİKLE ÜRETİCİNİN ÜRÜNÜ SATTIĞI NALBUR VE BOYACILARA EĞİTİM VERMESİ GEREKİYOR, BOYACILAR ÜRÜN HAKKINDA HİÇBİRŞEY BİLMİYOR VE KULLANMAK İSTEMİYOR, DAHA YENİ SÜRÜLDÜĞÜ İÇİN BOYANIN +/- Sİ HAKKINDA BİR YORUMUM YOK.

  MERKEZ - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (36) Hayır (6)

 • umarim hakkini verir ....

  Ben yatak odamin kuzeye bakan duvari icin icten ve diatan uyguladim . Duvarda kis aylarinda terleme ve rutubet yapiyordu umarim kesecek . Uygulamasi cok zor . Cok yogun oldugundan fircayla surseniz olmuyor , ruloyla sureyim deseniz ayri bir dert . ben alci spatulasi ile duvara kalin kalin uyguladim . saten boya gibi oldu. ins kis aylarinda etkisini gorecegiz .

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (17) Hayır (15)

 • Guzel urum

  Urun normal boya gibi akışgan değil,iç mekanda uyguladım,pütürcüklü bir yüzey oluşuyor.Yani duvarı silme ihtimaliniz yok.Dekoratif bir görüntü veriyor,ben boya tüpüyle renklendirdim,sim de katsam tam şık olacakmış.Boyadan önce astar vurmayı unutmayın,bir de boya işinden anlamıyorsanız hiç bulaşmayın,dış duvarı yapabilirsiniz ama iç duvar da sıkıntı olabilir.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (34) Hayır (2)

 • ısı yalıtım boyası

  Öncelikle kargolama süreci gayet hızlıydı. Bunun dışında boya ile ilgili olarak; aslında boyadan çok yoğun kıvamlı az akıcılığı olan bir malzeme. Ben boyayı yaklaşık 15 m2 bir duvar için kullandım. Uygulaması normal boyaya nazaran biraz zor. Bunun sebebi ise boyanın yoğun kıvamlı olması ve tek kat uygulamanın yeterli olmaması. Boya kuruduğunda uygulama yapılan duvara elinizi sürdüğünüzde daha sıcak oluyor. Kuruması biraz zaman alıyor. Uygulamadan 8 saat sonra bile kurumamış yerler vardı duvarda.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (4)

 • ısı ve su

  Kargo zamanından önce geldi ve ambalajı iyiyidi, hasar görmemiş. Ürünü uygulaması kolay oldu. Ben evin damı için su ve ısı yalıtımında kullandım. Su yalıtımı için mükemmel. tüm yüzeyi mükemmel kaplıyor ve sızdırmazlık sağlıyor. Isı için ise şu an yorum yapamıyorum. yaz aylarını beklemem gerekiyor. Ama eminim ki onda da iyi sonuç verecektir. Benim uyguladığım alan yaklaşık 200 m2 idi. bu nedenle astarı ile termal paintin maliyeti biraz fazla oldu. fiyatının pahalı olduğunu söyleyebilirim. Ama piyasada bulabileceğiniz muadil ürünler de ucuz sayılabilecek fiyatlar değil. Önemli olan ürünün sonuç vermesi. Yazın ısı konusunda iyi sonuçlar alırsam fiyatını hak edecektir.

  - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (25) Hayır (8)

 • Tüm yorumları gör (24)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN