Oto müzik sistemlerinin ayrılmaz parçalarından olan amfi, ses gücünü artırmaya yarayan en önemli cihazlardandır. Amplifikatör olarak da bilinen bu cihaz, kaynak cihazlardan çıkan ses sinyallerini güçlendirerek hoparlörlere gönderir. Bağlatırken bazı hususlara dikkat etmek, alınacak verim açısından önem taşır. Ses sistemine amfi bağlanırken, öncelikle, ileride oluşacak ihtiyaçlar için ekstra özelliklere uyumlu amfiler seçilmelidir. İlave olarak eklenen bir amfi, bağlanacak sistemi her zaman kuvvetlendirecektir. Ancak, araçta bu güçlü ses verimliliğinin alınabilmesi için mutlaka ekstra çıkışı sağlayabilecek özelliğin de bulunması gerekir.

Jameson Oto Amfi

Oto amfi alanında seçkin ürünleriyle üstün performans sunan Jameson, özellikle son yıllarda ürün yelpazesiyle dikkat çekici başarılar göstermektedir. Kaliteli çeşitleriyle her ihtiyaca uygun olan oto amfiler, çıkış katı yapısına göre A, AB, C, D ve E şeklinde sınıflandırılır. Zaman zaman yükselteç olarak da bilinen bu ses sistemlerinin A sınıflamasında yer alan türlerinde devamlı akım bulunur. Bu bakımdan, elektrik tüketimleri daha fazladır. Ancak buna rağmen ses bozulma düzeyi en alt seviyede bulunur.

B sınıflamasındaki türde çıkış elemanları, işlemleri sırayla yapar: Önce artı, sonra eksi yüklü işlemler yapılır. AB türlerde çıkış işlemleri, sinyallerin yarıdan fazlasını işler. Daha çok radyo frenkanslarının işlenmesi ile ilintili olan C türündeki amfiler, belirli sinyal parçacıklarını kapsar. D ve E sınıflaması ise B türünün teorik olarak hızlandırılmış versiyonlarıdır. Kare dalga boylarını güçlendirirler. Jameson Oto Amfileri, yapı ve tasarım açısından oldukça gelişmiştir. Aracınızda mükemmel şıklık oluşturarak ses düzeyinde profesyonel bir iyileşme sağlarlar. Fiziksel görünüş bakımından da oldukça estetik olmaları, hem aracın atmosferiyle hem de diğer detaylarıyla bütünlük oluşturur.

Jameson amplifikatörlerin çıkışları, Watt olarak ifade edilir. 1400 W ile 2500 W arasında birbirinden farklı ürün skalası bulunan marka, kanal sayılarına göre de verimliliklerini ortaya koymaktadır. Jameson'un 4 ve 5 kanal gücünde oto amfileri mevcuttur. Tek sayılı amplifikatör, ayrıca subwoofer denilen kanala da sahiptir. Köprüleme denilen yöntemle bu çeşitlerin gücü daha fazla artırılabilir. Jameson amfi çeşitlerinin performanslarını belirleyen bir diğer kriter ise ohm değerleridir. Ohm değeriyle üretilen güç arasında ters orantı vardır. Şöyle ki; ohm değeri azaldıkça çıkan ses düzeyinde artış görülür.

Jameson Oto Amfi Fiyatları

Jameson oto amfi çeşitleri, modellerine göre fiyat değişikliği gösterir. Fiyatı etkileyen en önemli kriterlerden birisi, amplifikatör çıkış katlarıdır. Tamamen akımla kaplı olmayan AB türleri en fazla tercih edilen türler arasında yer alır. Kullanım açısından en avantajlı olan bu türlerin özellikleri fiyatlarına da yansımıştır.

Isınma gibi dezavantajlarını engellemek amaçlı soğutucu kasadan üretilen Jameson marka amfiler, tasarımlarıyla dikkat çekerler. Kasa çeşitleri de ürünün kalitesine ve fiyatlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak en önemli nokta, aslında, maksimum güç ve RMS gücüdür. RMS ie maksimum güç arasında herhangi bir katsayı olmamasına rağmen hesaplama, büyük önem taşır. Maksimum olan güç, anlık görüldüğü için asıl dikkati RMS güç çekmektedir.

Çıkış kanalları, amfi çeşitlerinin ses çıkışında farklı alternatifler sunar. Örneğin, 4 ve 5 kanallı güçte olan amfi çeşitleri, subwoofer kanalı ve köprüleme gibi ek imkanlarıyla daha fazla ses gücü elde etmeye yardım ederler. Haliyle ses temizliğine ve netliğine bağlı olarak ürün fiyatları da değişiklik gösterir. Ortalama güç çıkışı da fiyatı etkileyen diğer kriterler arasındadır. Köprüleme açısından avantaj sağlayan bu ortalama güç, özellikle 5 kanallı amfi çeşitleri için mükemmel verimlilik imkanı sunmaktadır. Sundukları özelliklere göre farklı satış fiyatlarına sahip olabilen amfiler, üretimlerinde kullanılan yüksek teknoloji, birinci sınıf malzeme ve kalite bakımından ortak standartlarda üretilirler.

Jameson Amfi Fiyatları

14 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Jameson
  2. SOUNDMAGUS
  3. Audison
  4. Soundmax
  5. Alpine
  6. Pioneer
  7. Roadstar
  8. Avgo
  9. Magicvoice
  10. Goldmaster
  11. Harward
  12. Sony
  13. Ads
  14. Audiomax
  15. Diamond
  16. Edison
  17. Kenwood
  18. Fiio
  19. Gold Audio
  20. Hei
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Jameson
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/26050
BAŞA DÖN