Espresso Cappuccino Filtre Kahve Makineleri 

Kahve içmeyi kaliteli, pratik ve keyifli bir hale getiren espresso, cappuccino, filtre kahve makineleri hız ve lezzet bakımından son derece ideal sonuçlar sunuyor. Kahve tüketicilerinin hem evlerinde hem de iş yerlerinde bulundurarak günün her saatinde taze kahve içebilmesini sağlayan espresso, cappuccino ve filtre kahve makineleri, farklı kapasite ve özellikleri sayesinde kahve severlerin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.

Espresso, Cappuccino ve Filtre Kahve Makineleri

Kategoride espresso tutkunlarının beklentileri doğrultusunda tercih edebileceği, pek çok farklı model bulunuyor. Dozlu ambalaj ve hazır kartuş kullanan modeller kahvenin bayatlamasını önlerken, aromatik özelliğini korumasını sağlıyor. Bu tip makineler paket ve kartuşlarda standart bir kahve tadı sunduğu için, sunum yönünden biraz kısıtlayıcı olabiliyor. Espresso, cappuccino, filtre kahve makineleri kategorisindeki diğer bir seçenek ise toz halinde kahve kullanan makineler. Espressonuzu çok daha zahmetsiz ve kısa bir sürede hazırlamak istiyorsanız, tercihiniz mutlaka kartuşlu makinelerden yana olmalı. Bazı espresso makinelerinde ise su ya da sütü ısıtan, aynı zamanda sütünüzü köpürtmenize olanak sağlayan basınç muslukları bulunuyor. Böylece latte, americano, cappucino gibi farklı kahve türlerini de rahatlıkla hazırlayarak, kahve ritüelinizi çok daha renkli bir hale getirmeniz kolaylaşmış oluyor. Sizin için espresso ilk sırada geliyorsa, alacağınız makinenin yüksek bir basınca sahip olmasına dikkat etmeniz yeterli.

Fonksiyonel nitelikleriyle kahve tutkunlarının çeşit çeşit sunuma imza atabilmesini mümkün kılan Delonghi, Tchibo ve Nespresso gibi profesyonel kahve makinesi markaları ile kahvenizi en ideal kıvamda ve kolayca hazırlayabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Kullanımı son derece pratik bir alet olan filtre kahve makinenizi uygun aralıklarla mutlaka temizlemeniz öneriliyor. Aksi takdirde içinde kireç ve kahve artıkları birikeceği için, kahvenizin tadı bu durumdan olumsuz etkilenebiliyor.

Kahve makinenizi basit ve sorunsuz bir şekilde temizleyebilmek için, sabun ve sirkeli suya başvurabilirsiniz. Bunun için öncelikle makinenin cam demliğini, sepetini ve kapağını yıkayın. Makinenin dış bölümünü ise nemli bir bezle silebilirsiniz. Kahvenin ısınmasını sağlayan metal kısmı köpüğe batırılmış yumuşak bir bez yardımıyla temizleyin, ardından güzelce durulayın. Cam demliği yarı yarıya su ve sirkeyle doldurarak, temiz bir filtreyi sepete yerleştirin. Makineyi çalıştırın, işlem bittikten sonra suyu dökün ve kullandığınız kağıt filtreyi çöpe atın. Kahve makinenizin soğumasını bekledikten sonra, tüm yıkanabilir parçaları tekrar sabunlu suyla çalkalayın. Son aşamada demliğe temiz su koyarak makineyi iki kez çalıştırın. Tüm bu işlemler sonucunda kahve makinenizi hijyenik bir hale getirerek, ilk günkü gibi bir performans sergilemesini sağlayabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Nedir?

Damla demleme olarak da bilinen filtre kahve demleme tekniğinde filtrede bulunan kahve çekirdeklerinin arasından süzülen su, çekirdeklerin içeriğindeki yağ asitlerini ve aromayı kahveye bırakır. Hem uygun maliyetiyle bütçenizi koruyan hem de kahvenizin aromasını ortaya çıkarmak için mükemmel bir seçenek olarak ön plana çıkan filtre kahve makinesi, ince çekilmiş kahveyi sıcak su içerisinde demleyip süzme mekanizmasına sahiptir. Öte yandan alttan ısıtmalı olan cam demlik içinde kahveniz bir-iki saat süresince sıcaklığını korur. Filtre kahve makinesi evinizde ya da kalabalık ofis ortamında rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir alternatiftir.

Bu tip bir makine almaya karar verdiyseniz, sabahleyin kahvenizin hazır olma saatini belirleyebileceğiniz modellere şans verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, çekilmiş kahve kullanmanızı gerektirmeyecek, kahveyi öğüterek otomatik olarak dolduran modeller de alternatifleriniz arasında yer alıyor. Bu özellikler sizin için gerekli değilse ve kahvenizde kişisel bir tat yakalamak istiyorsanız, aroma seçenekli filtre kahve makinesi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylece kahvenizin demlenme süresini ve kıvamını dilediğiniz şekilde ayarlamanız mümkün.

Kahve Makineleri

258 ürün var
  1. Markalar A-Z
  2. Ürün Puanı
  3. Fiyat Aralığı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22001/22348
BAŞA DÖN