Çocuk ayakkabısı seçerken, yetişkin ayakkabılarından daha detaylı düşünmek gerekir. Ayak sağlığını korurken, rahatlığı da ön planda tutacak modeller seçilmelidir. Sürekli ayakta olacak, koşup oynayacak çocuklar için, ayağı iyi kavrayan, sağlıklı basışa olanak sağlayan ayakkabılar ideal olacaktır.

Kinetix Çocuk Ayakkabı

Çocuk ayakkabılarında çeşit ve tarz ihtiyaca göre belirlenir. Babet, günlük ayakkabı, bot, terlik, sandalet, panduf gibi çeşitlerden farklı renk ve desen alternatifleri düşünülebilir. Spesifik olarak, belli bir sporu yaparken kullanılacak olan ayakkabılar da özel seçilir.

Hangi tarz ayakkabı tercih edilirse edilsin, dikkat edilmesi gereken kalite kıstasları vardır. Taban özellikleri, tasarımın ergonomik olup olmadığı, dış malzeme, iç taban malzeme ve özellikleri mutlaka iyi incelenerek tercih yapılmalıdır.

Taban özelliklerinden bahsederken, ilk bakılacak olan esnek tabanlı olup olmadığıdır. Aşırı yumuşak tabanlı ayakkabılar ilk adım ayakkabısı olarak adlandırılır ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için kullanılır. Daha büyük çocuklar için, yarı yumuşak ve esneyebilen tabanlı ayakkabılar seçilmelidir. Tabanın kaymaz özellikte olması, olası kazaları önleyeceğinden, önemli ve aranması gereken bir özelliktir.

Ergonomik tasarımdan anlaşılması gereken, ayakkabının şeklinin ayak şekline uyumlu olmasıdır. Yüksek topuk, sivri burun gibi unsurlar ergonomik tasarımların dışında kalır. Çocuk ayakkabısı alırken ayağın doğal şekli göz önünde bulundurulmalıdır. Taraklı ayaklara sahip bir çocuğa ince ve dar kesimli bir ayakkabı veya ince uzun ayaklara sahip bir çocuğa da geniş enli ayakkabılar alınmamalıdır. Kullanım sırasında rahatsızlık vermesinin yanı sıra, ayağın gelişimini de kötü etkileyebilir.

İç taban malzemesinin, ayağın terlemesini ve kaymasını önleyen malzemeden olması tercih edilen bir özelliktir. Anti bakteriyel oluşu, olası rahatsızlıkları da önleyebilir. Nefes alan bir tekstil kullanılması ayak sağlığı için önemlidir.

Dış malzeme, ayakkabı çeşidine göre değişkenlik gösterebilir. İdeal olanı gerçek deri olmasına rağmen, günümüzde, yüksek teknoloji ile üretilmiş, sağlığa uygun kullanım sunabilen poliüretan malzemeler de kullanılabilir. Bu malzemeler, dayanıklılıklarının yanı sıra kullanım ve bakım kolaylığı da sunarlar.

Kinetix çocuk ayakkabılar, geniş seçenekleri ve kalite kıstaslarını sağlamasıyla öne çıkar. Ürünlerde yüksek teknoloji kullanımı ve özenli üretim göze çarpar.

Kinetix Çocuk Ayakkabı Modelleri

Kinetix çocuk ayakkabı modellerinde seçenekler çok fazladır. Spor ayakkabı söz konusu olduğunda, kız çocuklar için daha canlı renkli, çiçekli, pembe, beyaz, kırmızı gibi renkler kullanılırken, erkek çocuklar için sarı, lacivert, siyah, beyaz gibi renklerin ağırlıkta olduğu modeller bulunur. Her iki cins için de gri, mavi, siyah gibi klasik renklerin kullanıldığı modeller de mevcuttur. Tercih edildiği takdirde futbol kulüplerinin renginde ve logoları olan ayakkabılar veya üzerilerinde çeşitli karakterler bulunan ayakkabılar da tercih edilebilir. Bu ayakkabılar sağlamlık ve işlevsellikleriyle dört mevsim kullanıma uygundurlar.

Yüksek konçlu ayakkabılar, farklı tarzda kullanılabileceği gibi, bileği burkulmaktan korumak gibi faydalı işlevleri de vardır. Botlar ve kısa konçlu çizmeler, sonbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez ürünleridir. Kalın ve yüksek tabanlarıyla hem soğuğu hem de kar veya yağmuru ayaktan uzak tutarak, soğuk havalarda ayakların sıcak kalmasını sağlarlar.

Yükseltilmiş ve tırtıklı tabanlı ayakkabılar, koşu esnasında hızı ve hafifiliği artırırlar. Halı saha için klasik krampon kullanılmamalıdır. Bunlarla zeminin engebeli oluşundan kaynaklanan, bilek burkulmaları gibi spor kazalarına daha sık rastlanır. Halı saha için özel olarak kullanılan, tabanında küçük dişleri olan spor ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.

Kullanım tercihlerine göre cırtlı veya bağcıklı modeller seçilebilir. Çocuğun kendi başına giyip çıkarabilmesini kolaylaştırmak için, daha küçük yaşlarda cırtlı ayakkabılar tercih edilebilir.

Kinetix Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

77 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Kinetix
  2. Vicco
  3. Polaris
  4. Jump
  5. Pinokyo
  6. U.S. Polo Assn.
  7. Pink Step
  8. Arvento
  9. Adidas
  10. Twingo
  11. Mini Can
  12. Gezer
  13. Seventeen
  14. Lumberjack
  15. Celal Gültekin
  16. Despina Vandi
  17. Crocs
  18. Nike
  19. Puma
  20. Sema
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Renk
 6. Numara A-Z
 7. Satıcı A-Z
 • Marka Kinetix
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362
BAŞA DÖN