Tencere setleri, mutfak eşyaları arasında oldukça gerekli ve işlevsel ürünlerdir. Her tür yemeği hazırlarken ve pişirirken kullanılan tencereler, servis sırasında masaya da getirilebilir. Tertemiz ve şık tencereler, sofranın estetiğine katkıda bulunurken görsellikleriyle sevdiklerinizin iştahını da açar. Mutfakta çalışırken seçtiğiniz malzemeler güzel ve kaliteliyse, hem yemek yapmak daha keyifli bir hale gelir hem de motivasyonunuz yükselir. İsteyerek, zevkle yapılan yemeklerin daha lezzetli olacağı da kuşkusuzdur.

Korkmaz Tencere

Her yemeğe uygun bir tencere veya tava ile mutfağınızı daha da zenginleştirmeniz mümkündür. Yemek tencerelerine göre biraz daha yayvan olan pilav tenceresi, kızartmalar için özel kızartma tenceresi veya karnıyarık tenceresi gibi uygun pişirme elemanları, mutfaktaki işinizi kolaylaştırdığı gibi hazırladığınız lezzetlerin de en iyi şekilde pişmesini sağlar. Yemeğin türüne göre kullanacağınız tencere çeşidini önceden belirleyerek hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz. Elinizin altında yapacağınız her yemeğe uygun tencereleri ve tavaları bulundurmak mutfakta pratiklik sağlar ve işiniz çabuk biter. Korkmaz tencere çeşitleri bu ihtiyacınızı karşılayan pek çok çeşidi içerir. Küçük boy, orta boy ve büyük boy olarak farklı büyüklükte tencereleri kendi evinizin ihtiyacına göre değerlendirebilirsiniz. Kalabalık bir aileniz varsa, ya da yemeğe misafir çağırmayı seviyorsanız orta ve büyük boy tencerelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun yanı sıra küçük boy çorba ya da süt tencereleri, yumurta sahanları, farklı çaplardaki tavalar da her an gerekli olabilir. Tüm ihtiyaçlarınızı aynı anda karşılayabilen Korkmaz tencere setleri arasından seçim yaparak dilediğiniz tüm boyları bir arada mutfağınıza taşıyabilirsiniz.

Korkmaz Tencere Seti

Tencere seti seçerken öncelikle hangi tür yemekleri daha sık yapacağınızı belirleyip, bunlara uygun tencerelerin bulunduğu setleri incelemelisiniz. Aynı model üç farklı boy tencere ve tek bir tavadan oluşan setlerin yanında pilav tenceresi ilaveli setleri de değerlendirebilirsiniz. Karnıyarık, patates oturtma gibi geleneksel yemekler yapmayı seviyorsanız boyu kısa ve çapı büyük olan bir karnıyarık tenceresini mutlaka edinmelisiniz. Bazı setlerde kısa boylu tencereler bulunmasına karşın bazılarında bulunmayabilir. Bu durumda ayrı bir küçük set daha edinebilirsiniz. Biftek, tavuk ya da köfte kızartırken kullanacağınız tava çeşitlerinin de setin içinde olmasını tercih edebilirsiniz. Granit tavalar, teflonlar veya seramik tavalar farklı setler içinde yer alır. Seramik, çelik veya granit tencere setleri arasında seçiminizi yaparken, setin içibde tava olup olmadığına ve büyüklüklerine dikkat etmeniz faydalı olabilir. Tencere ve tava çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz setler arasından, ihtiyaç duyduğunuz işlevlere göre de seçim yapabilirsiniz. Geniş bir aileniz varsa yemek yaparken rahat etmek, her aradığınızı mutfak dolabınızda kolayca bulup kullanmak için birden fazla set de edinebilirsiniz.

Korkmaz Tencere Fiyatları

Günlük olarak ev mutfağında kullanım veya restoran, büfe gibi profesyonel amaçlı kullanımlara bağlı olarak onlarca Korkmaz seti arasından, size uygun olan ürünlere karar vermek, birçok alternatif arasından doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır. Sebze yemekleri için geniş ve çukur tencereler, çorbalar için dar ve yüksek boylu tencereler, pilavlar için ise geniş kısa boylu tencereler gereklidir. Patates, patlıcan, biber gibi sebzeleri kızartmak için süzgeçli tencereler işinizi kolaylaştırabilir. Kahvaltılarda sofradaki sayıya göre gerekli olan farklı boylarda omlet setleri mutfakta kahvaltı hazırlarken rahat hareket etmenizi sağlar. Tüm bu ihtiyaç duyacağınız farklı işlevler gören tencere çeşitlerini mutfağınızda bir ya da birkaç set bulundurarak tamamlayabilirsiniz. Korkmaz ürünleri arasında bulunan tek tencere çeşitlerini de sete ekleyebilirsiniz. Hazır yufka ile farklı börekler yapmak isterseniz döküm tavada pişirerek daha lezzetli hamur işleri elde edebilirsiniz. Emaye veya porselen tencere tavaları değerlendirebilirsiniz. Pek çok şık ve kullanışlı Korkmaz ürününü inceleyerek fiyatlarını karşılaştırın ve kendinize en uygun setleri oluşturun.

Korkmaz Tencere Setleri ve Tencereler

272 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Korkmaz
  2. Schafer
  3. Emsan
  4. Staub
  5. ÖZKENT
  6. Taç
  7. Papilla
  8. Kütahya Porselen
  9. Karaca
  10. Cem
  11. Aksu
  12. Gülsan
  13. Falez
  14. Sofram
  15. Remetta
  16. Royal Victoria
  17. Neva
  18. Taç Mutfak
  19. Tefal
  20. Zwilling
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Korkmaz
DSACategoryId/2147483637/22500/22535
BAŞA DÖN