İç giysi olarak kullanılan korselerin temel görevi vücut şeklini korumaktır. Genel olarak esnek ve hafif olan naylon, lateks gibi kumaşlar kullanılarak yapılan korseler, vücudun daha zarif ve zayıf görünmesini ya da vücudun sağlıklı duruşunu sağlamak amacı ile kullanılır.

Korseler

Kullanıldıkları alana göre etkileri olan farklı modellerde korseler, sağlıklı bir yaşam sürdürülmesi için kullanılıyor. Omurganın kamburlaşmasını önlemek amacıyla manyetik dik duruş korseleri, bel inceltmeye yarayan korseler, erkekler için korseler, hamilelik korseleri, vücut şekillendirici korseler, sporcu korseleri, göbek inceltici korseler, karın ve basen inceltici korseler korse çeşitleri arasında en yaygın olarak kullanılan çeşitlerdir. Anında sonuç verdiği için bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen vücut şekillendirici korselerin, terlemeyi de artırdığından dolayı zayıflamada da etkinliğine inanılıyor. Hafif kilolu olan ve zayıflamayı düşünen bayanların alternatif çözüm yöntemleri arasında yer alan korseler, vücudun farklı bölgeleri için çeşitli modellerde üretiliyor.

Korse kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli nokta, takılan korsenin vücuda ve kullanılma amacına uygun olması gerekliliğidir. Beden ölçüsü ile uyumlu korseler kullanıldığında istenilen etki sağlanabilir. Göbek çevresi ve basendeki yağları toparlamak için korse kullanılıyorsa bu amaca uygun göbek ve basen çevresi için tasarlanan korse modellerinden seçim yapılmalıdır. Korse kumaşı genel olarak esnek ve dayanıklılığı açısından uygun olan lateks kumaşlardır. Kilo vermek amacıyla kullanılan korselerin kumaşları lateks seçilir. Lateks kumaşlar, korsenin kullanıldığı bölgede ısı bölgesi oluşturur ve yağların ter ile dışarı atılmasını sağlar. Korse kumaşının yapısı oldukça önemlidir. Terlemeyi ve vücudun nefes almasını engelleyen sentetik maddelerden yapılan kumaşlar, enfeksiyon riskini artırır ve ciltte mantar oluşumuna neden olur. Aynı zamanda esnekliği de sınırlı olan bu tarz kumaşlar korsenin uzun süre kullanılmasını engeller. Kilo vermede kalıcılığı da sağlayan lateks korseler, dayanıklı kumaş yapısında olduğu için korsenin daha uzun süre kullanımı da sağlar. Özellikle doğum sonrası bayanların karın kaslarında gevşeklik oluşur ve bu kas gevşemelerini azaltmak amacıyla korse kullanımı önerilir.

Korse İşe Yarar mı?

Sağlık problemi yaşayan bel ve sırtında yanlış duruşa bağlı olarak gelişen bel ağrıları ve duruş bozuklukları için dik duruş korseleri kullanılır. Bu korseler vücudun yanlış duruşunu engelleyerek, bel ve sırtta oluşan duruş bozukluklarını giderir. Bu durum bel ve sırtta yer alan ağrıların en aza indirgenmesini sağlar.

Korsenin doğru kullanılması korsenin işe yararlılığında etkin rol oynar. Geçmiş zamanda vücuttaki fazlalıkların saklanmasında etkin olan korse, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte zayıflamada da etkin bir hale geliyor. Korsenin etkinliği arttırmak için yapılması gereken ilk görev bedene uygun korse seçimini sağlamak oluyor. Korse kumaşının kaliteli ve pamuklu esnek bir kumaş olması, vücudun nefes almasını sağlaması, hedeflenen amaca ulaşılmasını sağlıyor. Bu durum zayıflamak için korse kullananlarda terlemeye yardımcı oluyor ve zayıflatıcı etki yaratıyor. Sporcular tarafından da sıklıkla kullanılan korseler, sakatlanma riskini azaltıyor. Hamilelik sonrası kullanılan korseler sarkmaların erken toparlanmasında etkin bir rol oynuyor. Bel ağrılarında, fıtıklarda kullanılan vücut dikleştirici korseler, vücudun yanlış pozisyonda duruşunu engelleyerek, sağlıklı bir omurilik oluşmasına yardımcı oluyor.

Kişinin kendisini aynada beğenmesi, yüksek bir özgüvene sahip olması, pozitif olmanın ilk anahtarıdır. Pozitif olan kişilerin iç huzurları ve gün içindeki ruh durumları her yönden başarılı olmalarını sağlıyor. Kendiyle barışık olan ve topluma uyum sağlayan kişiler, iş yaşamlarında özel hayatlarında çok daha mutlu ve huzurlu oluyor. Görüntüsündeki ufak tefek şekil bozukluklarını kamufle etmede yardımcı olan vücut şekillendirici korseler, günün güzel geçmesi ve kendine olan özgüvenin sağlamlaştırılmasında önemli rol oynar.

Medikal Korse

44 ürün var
  1. Markalar A-Z
  2. Fiyat Aralığı
  3. Ürün Puanı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012217/26012232
BAŞA DÖN