Kapalı alanlarda ve evde yapılan egzersizlerin en popüler kondisyon aletlerinden biri olan koşu bandı, gündelik spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmenize yardımcı oluyor. Yeni bir egzersiz rutinine başlamak için de tercih edebileceğiniz koşu bantları, fitness seviyesine bakılmaksızın birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Cihaz üzerinde yer alan farklı zorluk seviyeleri ve hız ayarları sayesinde yürüyüş ve koşu temposu arasında istenilen kademeye geçiş yapılabiliyor. Kullanımı oldukça basit ve pratik olan cihazlar, fazla kilolardan kurtulmak ve fit bir vücuda sahip olmak için en büyük destekçiniz oluyor. Koşu bandı üzerindeyken televizyon izlemek, müzik dinlemek veya haberleri takip edebilmek gibi ilginizi açık tutacak şeyleri bir arada gerçekleştirebilmek de mümkün oluyor.

Koşu Bandı Fiyatları

Koşu bandı fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, teknik özellikleri, kalitesi, donanımları ve aksesuarları gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Kullanıcının kondisyonuna ve deneyimine uygun olarak giriş seviyesinden üst seviyelere kadar farklı koşu bandı modelleri bulunuyor. Giriş seviyesi ürünleri ile uzun aralıklı yürüyüş, tempolu yürüyüş ve koşu gibi sekanslar tekrar ettirilerek hafif egzersiz planı oluşturulabiliyor. Çok yönlü kullanım olanaklarını bir arada sunan ürünler sayesinde daha tempolu, sprint ağırlıklı ve eğim bölümlerinin de olduğu sanal koşu parkurları hazırlanabiliyor. Kuvvet ve dayanıklık geliştikçe yüksek tempolu egzersizleri gerçekleştirmek, daha uzun süreli ve hızlı koşular yapabilmek de kolaylaşıyor.

Koşu bandı yardımıyla hız, eğim, ısınma süresi, soğuma süresi ve harcanan kalori miktarı gibi bilgiler ayrıntılı bir biçimde kullanıcı tarafından kontrol edilebiliyor. Kullanıcılar egzersiz yapmaları gereken zamana uyacak şekilde özel programlar da tasarlayabiliyorlar. Koşu bandı; kaldırım, çukur, taş ve ot gibi koşu esnasında dengenizi bozabilecek çevresel faktörleri içermediği için daha güvenli ve stabil koşu olanakları sunuyor. Öngörülebilir bir yüzeye sahip olan bantlar, gönül rahatlığı ile hareket edebilmenize destek oluyor. Rutin halinde gerçekleştirilen tempolu yürüyüşler ve koşular; ayakları, bacakları, kalçaları ve gövde kaslarını güçlendiriyor. Düzenli yürüyüş omurganın kararlılığını artırdığı için, vücudu dik konumda tutan kasları geliştiriyor. Bu sayede, daha esnek ve dik bir postüre kavuşabilmek, bel ve sırt ağrısı gibi olumsuz durumların önüne geçebilmek de mümkün oluyor.

Koşu Bandı Markaları

Kettler, Voit, Dunlop, Hattrick,Life Fitness, Dynamic koşu bandı gibi dünyaca ünlü koşu bandı markaları; farklı özelliklere, fonksiyonlara ve donanımlara sahip koşu bantları üretiyor. Geniş ürün yelpazesi içinden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir koşu bandı seçmek mümkün oluyor. Premium segmentte yer alan koşu bandı çeşitlerinde adım sayacı, hareket algılayıcı, temassız komut verme, kalp atış hızı ölçer, müzik çalar ve dahili LCD ekran gibi özel donanımlar bulunabiliyor. Tutamaçların üzerine konumlandırılan nabız ölçme aleti anlık olarak kalp atış sayısını gösteriyor. Üzerinde dahili geniş ekran bulunan modeller, TV ve İnternet erişimi sunabiliyor. Ayrıca sanal koşu parkuru ve görsel yol takibi gibi özel uygulamalar ile motivasyonunuzu artırabilmek de kolaylaşıyor.

Elektronik destekli ürünlerde cihazın eğim seviyesi, koşu sırasında otomatik olarak kolaylıkla alçaltılıp yükseltilebiliyor. Manüel modellerde ise, hidrolik destekli veya kilitlemeli mekanizmalar üzerinden eğim ayarı yapılabiliyor. Emniyetli yavaş açılma donanımı ve acil durumlarda otomatik kapanma sağlayan sistemler, güvenli şekilde koşu yapmanıza olanak sağlıyor. Bazı koşu bantlarında yer alan veri depolama fonksiyonu sayesinde geçmiş koşu kayıtlarınız ve harcadığınız kaloriler düzenli olarak kaydedilebiliyor. Ayrıca, koşu bandının geniş bir ene, güçlü bir motora, ergonomik tasarıma ve üst düzey yalıtım detaylarına sahip olması, sessiz ve konforlu bir biçimde spor yapabilmenize yardımcı oluyor.

Koşu Bandı Fiyatları

156 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hattrick
  2. Voit
  3. Altis
  4. Dynamic
  5. Cosfer
  6. Dunlop
  7. Fox Fitness
  8. Kettler
  9. Life Fitness
  10. Reebok
  11. Bebeji
  12. Buffalo
  13. Rovera
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/19249
BAŞA DÖN