Televizyon - Led Tv - 4K TV - Oled Tv - Curved Tv

Televizyon - Led Tv - 4K TV - Oled Tv - Curved Tv

Yeni bir televizyon almaya karar verdiyseniz incelemeniz gereken bir çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler arasından inceleme yapıp sizin için en uygun televizyonu belirlemelisiniz. Bu süreç birçok kişi için eziyet haline gelmektedir. Eğer sizde televizyon arayış sürecinizde birçok sıkıntı ile uğraşmak istemiyorsanız, bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Televizyon almaya karar verdikten sonra en başta ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlerseniz, seçmiş olduğunuz televizyonda fiyat performans konusunda tam anlamıyla verim gösterir. Yapacağınız hatalı seçimler, kullanmayacağınız özellikler için para ödemeniz anlamına gelecektir.  Son teknoloji televizyonlar 3D özelliği,smart tv özelliği gibi çeşitleri özellikler ile ön plana çıkıyor. Geçmiş yıllarda sadece sınırlı internet erişimi sunan televizyonlar, son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir bilgisayar gibi işlevsel şekilde çalışmaya başladı.

Televizyon seçim işleminizi yaparken ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus ekran boyutudur. Ekran boyutunun gereğinden fazla büyük olması, yada tam tersi bir şekilde ufak olması evinizde televizyon görüntü kalabalığı olmasına yol açacaktır. Evinizde kullanacağınız odanın boyutlarına göz önüne alarak ona göre bir ekran boyutu seçiniz. Ekran boyutunuzu belirledikten sonra araştırma alanınız biraz daraltmış oluyorsunuz.

Ekran boyutunun hemen sonra istediğiniz ek özellikleribelirleyiniz. 3 boyutlu filmler izleyecekseniz 3D özelliğine sahip televizyonlara  göz atmalısınız. Sizin için 3 boyutlu desteğin pek fazla önemi bulunmuyorsa, 3 boyutlu televizyon alıp ek masraf yapmanıza gerek yoktur. Eğer internet gibi özelliklere erişim istiyorsanız smart tv gibi kısımlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Smart tvözelliği bulunan televizyonlarda kendi içerisinde özellikler bakımından sınıflara ayrılıyor. Bazı smart televizyonlar sınırlı olarak internet erişim yetkisi sağlarken, bazıları tam anlamıyla televizyonunuzun bir bilgisayar olmasını sağlıyor. Bu kısımda anlattığımız noktaları da belirledikten sonra marka tercihinizi yapıp, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi sırasında televizyon ürün sayfasında çok fazla sayıda değer ve ürün özellikleri göreceksiniz. Bu özelliklerin her biri farklı farklı anlamlara gelmektedir. Biz sizlere panel tipleri hakkında bazı bilgiler veriyor olacağız.Bu bilgisayar sayesinde, alacağınız televizyonun ne tarz bir panel kullandığınıbilecek aldıktan sonra pişmanlık yaşamayacaksınız.

Televizyonlarda LED, Curved, OLED, LCD gibi panel çeşitlerivardır.

LED Panel:  LED TV’ler LCD Televizyonlara göre biraz daha ince tasarımlara sahiptirler. İnceliğin yanı sıra düşük enerji harcıyor oluşu,ısınmayan yapısı ön plana çıkmasını sağlıyor. Görüntü kalitesi LCD’lere oranlaçok daha iyidir. LED TV’lerde ışıklandırma işlemi ledler ile yapıldığından kalite farkı ortaya çıkıyor.

LCD Panel: LCDTelevizyon ledlerin aksine biraz daha fazla enerji tüketmektedir. Işıklandırmaise ledlerin yerine floresanlar ile yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı görüntükalitesi ledler kadar üst seviyeye çıkılmıyor.

Curved Tv: Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bu gelişmeler sonucunda da televizyonlar da tasarım açısından büyük farklılıklar meydana getiriyor. Curved televizyonlar kavisli yapılar sebebiyle ilgi çekici olmayı başarmaktadır. Normal televizyonlar düz bir tasarıma sahipken, curved televizyonlarda ekran kavisli bir şekilde durmaktadır.  Aynı boyutlarda normal televizyon ile curved televizyonlar kıyaslandığı zaman, curved televizyonlar daha büyük hissi vermeyi başarıyor. Ayrıca curved televizyonlardameydana gelen derinlik hissi, izlediğiniz yayını tam anlamıyla yaşamanızısağlıyor. Her gelen misafiriniz tarafından ortaya çıkan ilgi çekici bakışlarda,televizyonunuzun eğlencesi oluyor.

OLED Tv: OLed televizyonların ekranları çok incedir. Bu inceliğin yanı sıra hafif ve azenerji tüketimi onu eşsiz kalıyor. Fiyatlarının normal televizyona oranla birazdaha yüksek oluşu sebebiyle, fazla popüler olmayı başaramadı.

Ülkemizde en fazla talebi Led televizyonlar görmektedir. Led televizyonlar yüksek görüntü kalitesi, ortalama olan fiyat politikası popüler olmasının başlıca sebebi oluyor.

Son zamanlarda yeni çıkan markalar televizyon fiyatlarının biraz daha aşağıya inmesine neden oldu.Eğer marka takıntınız bulunmuyorsa Awox, Axen gibi markalara ait televizyonlarıoldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Her televizyonun üzerinde çeşitli çıkışlar bulunmaktadır. Bu çıkışlar scart, usb, hdmi gibi türlere ayrılmaktadır. Alacağınız televizyonakarar verirken bu konuya da ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor. HDMI çıkışısayesinde televizyonunuza HDMI desteği bulunan uydu gibi ürünleribağlayabilirsiniz. USB çıkışından da bahsedecek olursak, bu çıkış sayesinde deusb gibi aygıtlarınızı bağlayıp müzik dinleyebilir, canınız istediği zaman dadizi film vs. izleyebilirsiniz. Çıkış sayısı ne kadar fazla olursa o kadaravantaj sağlarsınız. Ses sistemi gibi bazı müzik aygıtlarını televizyonabağlamak için de çeşitli çıkışlar gerekmektedir. Baştan bu çıkışların olupolmadığına emin olmazsanız, aldıktan sonra pişmanlık sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

4k TV nedir ? : 1080p den bir sonraki nesli temsil eden tv çeşididir. 1080 p de dikey çizgiler esas alınmaktadır. 4K Tv'de ise bunlar biraz daha farkı buradaki olay yatay çizgililerden oluşmaktadır.

Televizyon ve Uydu Alıcısı

Son zamanlarda çıkan yeni televizyonların büyük birçoğunluğunda uydu alıcısı standart olarak geliyor. Uydu alıcısının standartolmasının sayesinde de ek bir uydu bağlamak zorunda kalmıyorsunuz. Standartuydu alıcısı size yer açısından büyük avantaj sağladığı gibi, görüntü açısındanda büyük avantaj sağlıyor. Evde kablo karmaşası ortaya çıkmıyor. Bunun yanısıra bağlantı problemleriyle de uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Bubahsettiğimiz noktaları göz önüne alarak, yeni televizyonunuzu dahili uydualıcılı olanlardan seçebilirsiniz. 

Televizyonlar ve Garanti Süresi

Samsung, Philips gibi çoğu televizyon üreticisi markaortalama 2 yıllık garanti sunuyor. Bu garanti süresi televizyon marka modelgibi değişkenlere bağlı olarak değişim gösteriyor. Televizyon aldıktan sonradikkat etmeniz gereken en önemli husus kurulumdur. Kurulumu sizin mi, yoksaservisini mi yapacağına emin olmalısınız. Servis tarafından açılması gerekenbir ürünü servisi açmanız halinde, cihazın garanti dışı kalmasını sağlamışolursunuz. Sitemizde yer alan ürünlerin bir çoğunda bu konuda bilgilendirmelerve detaylar belirtilmektedir.

3D Televizyon Gözlükleri

Yeni alacağınız televizyonun 3 boyutlu olmasına kararverdiyseniz gözlük kısmına dikkat etmelisiniz. 3D televizyonlardan verimalabilmeniz için 3d gözlük kullanmanız gerekmektedir. Bazı 3 boyutlu televizyon üreticileri televizyonun yanında 3 boyutlu gözlükler verirken, bazıları vermemektedir. Televizyonunuz geldikten sonra gözlük sıkıntısı yaşamamak içinde bu konuda hassas davranmanız gerekiyor.

Android Televizyonlar

Teknolojinin son hamlesi olarak nitelendirebileceğimiz Android televizyonlar, tam anlamıyla tablet tarzı cihazlarda yapabildiğiniz işlemleri televizyonunuzda gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Android televizyonunuz sayesinde Google Play’den çeşitli uygulamalar indirebilir,oyunlar oynayabilirsiniz. Android televizyonlar henüz normal televizyonlaragöre biraz daha pahalıdır. Eğer teknolojiyi yakından takip etmeyi seviyorsanızyeni bir Android televizyon sizin için en güzel ve eğlenceli tercih olacaktır.

Ambilight Teknolojisi

Yeni televizyonların bazılarında olan bu yeni teknoloji,sıradan televizyon deneyimlerini unutup farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.Televizyonun arka tarafında bulunan led ışıklar, görüntü rengiyle beraber değişim gösteriyor. Bu değişimler sonucunda da izlediğiniz dizi veya filmlerievinizde yaşayabileceksiniz. Karanlıkta izlediğiniz filmler daha da etkileyicihale gelecektir. Alışılagelmişin aksine görüntüler ile tam anlamıyla televizyondeneyimi yaşayabilirsiniz. Teknoloji kadar benim için farklılık da önemliderseniz de Ambilight teknolojisi olan televizyonlara bakmayabaşlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bu bahsettiğimiz donanımları da göz önünealarak bir televizyon seçimi yapmanız gerekiyor. Yapacağınız seçim bütçeniz iledoğru orantılı olacaktır. Bütçenizi arttırdıkça televizyonun özellik seviyesini de yukarı çıkartabilirsiniz.

Televizyon ve LED Ekran Fiyatları

440 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Vestel
  2. LG
  3. Samsung
  4. Philips
  5. Regal
  6. Grundig
  7. Sunny
  8. Sony
  9. Axen
  10. Arçelik
  11. Telefunken
  12. Finlux
  13. Awox
  14. SEG
  15. Altus
  16. Premier
  17. Woon
  18. Hi-Level
  19. Skytech
  20. Yumatu
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Model Yılı
 6. Ekran Boyutu A-Z
  1. 19 inç / 48 cm
  2. 20 inç / 50 cm
  3. 20 inç / 51 cm
  4. 22 inç / 55 cm
  5. 24 inç / 61 cm
  6. 28 inç / 72 cm
  7. 32 inç / 81 cm
  8. 39 inç / 99 cm
  9. 40 inç / 101 cm
  10. 42 inç / 106 cm
  11. 43 inç / 109 cm
  12. 48 inç / 122 cm
  13. 49 inç / 124 cm
  14. 50 inç / 127 cm
  15. 52 inç / 132 cm
  16. 55 inç / 139 cm
  17. 58 inç / 147 cm
  18. 60 inç / 152 cm
  19. 65 inç / 165 cm
  20. 75 inç / 190 cm
 7. Smart TV
 8. Uydu Alıcı
 9. 3D Desteği
 10. İşlemci Çekirdek Sayısı
 11. Görüntü Teknolojisi
 12. HDMI Girişleri
 13. Yenileme Hızı A-Z
 14. Tuner
 15. Görüntü Kalitesi
  1. 4K Ultra HD
  2. Full HD
  3. HD
 16. Çözünürlük
 17. İşletim Sistemi (Smart TV)
 18. Bağlantı Seçenekleri A-Z
 19. Curved (Kavisli)
 20. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483638/17201/163192
BAŞA DÖN