4857 Sayılı İş Kanunu

Fiyat
18,50 TL KDV DAHİL
İndirimli
:
14,80 TL KDV DAHİL
KAZANCINIZ
%20
|
3,70 TL
Bu ürünün ortalama teslimat süresi
5 5
Yazar : Savaş Taşkent Baskı Yılı : 2012   Yayın Evi : BETA YAYINLARI  Sayfa : 326

Bilindiği gibi, İş Hukuku çok dinamik bir yapıya sahiptir; değişim ve gelişim gösterir.
Bu hukuk dalının pozitif dayanağı Anayasa ve 2003 yılında yürürlüğe giren 4857 sayılı İş Kanunu’dur. Anayasanın iş yaşamını düzenleyen hükümlerinde zamanla değişiklikler olmuştur. 07.05.2010 tarih ve 5982 sayılı Kanun ile bazı değişiklikler daha gerçekleştirilmiş; bu değişiklikler 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan halkoylaması sonucuna ilişkin YSK kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yürürlüğe girmiştir (RG. 23.09.2010 tarih ve 27708 sayı).
4857 sayılı İş Kanunu’nda ise, 2006 ile 2008 yıllarında kapsamlı değişiklikler yapılmıştır. Son olarak da “Torba Yasa” olarak adlandırılan 6111 sayılı Kanun ile yasanın 74, 91, 92 ve 108. maddelerinde bazı değişiklikler ve eklentiler yapılmıştır.
Yasal dayanağı böyle olmakla birlikte, İş Hukukunu şekillendiren, uygulamaya yön veren yargı kararlarıdır. Son yıllarda Yargıtay 9. Hukuk Dairesi belirli konulardaki içtihatlarını yeniden değerlendirmiş ve eskisine göre farklı sonuçlara varmıştır.
Kitabın bu yeni basısında, zaman içinde meydana gelen tüm değişiklikler metinlerde ilgili yerlere işlenmiştir.
Daha önceki basılarda olduğu gibi, kitabın birinci bölümünde 4857 sayılı İş Kanunu’nun metnine herhangi bir açıklama
4
yapılmaksızın yer verilmiş; kırmızı sayfadan sonra gelen ikinci bölümde ise, yasa maddelerinin altına açıklama ve içtihatlar eklenmiştir.
İkinci bölümün başında -ayrı bir sayfada- maddelerin altında bulunan yıldızların neyi ifade ettiğinin açıklandığı bir “Yıldız Cetveli” yer almaktadır.
Kitabın yeni (5.) basısının basımını Beta Basım A.Ş. üstlenmiştir. Kitabın yayımını kısa bir süre içinde ve en iyi bir biçimde gerçekleştiren Beta Basım A.Ş’nin değerli yöneticisi sayın Seyhan Satar’a, mizanpaj ve kapak tasarımını yapan Gülgonca Çarpık’a ve ayrıca basımda emeği bulunan tüm çalışanlara en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kitabın meslekdaşlarımıza, öğrencilere ve uygulamacılara yararlı olmasını diliyoruz.
Maçka, Nisan 2011
Savaş Taşkent
F. Barış Mutlay-Gizem S. Öztürk


Ürün Özellikleri :
Yurtdışına Satış
Var
Stok kodu
KBETA74648
Mağazaya Eklenme
0
loader
Sizden Gelen Görseller
Oy verenlerin kayıtlı üye olma oranları
Evet :
0
%0 üye
%100 Üye değil
Hayır :
0
%0 Üye
%100 Üye değil
İncelediğiniz ürün, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin 7. maddesinde yer alan aşağıdaki hükümler gereğince iade alınmamaktadır.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Tüketici tarafından ambalajı açılmış ise; ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Örneğin; DVD, VCD, CD ve kasetler, toner, kartuş, şerit, vb. gibi) iade edilemez.

Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.
Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır
İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?
Diğer Savaş Taşkent kitapları