Kira Sözleşmesi

Fiyat
45,00 TL KDV DAHİL
İndirimli
:
40,50 TL KDV DAHİL
KAZANCINIZ
%10
|
4,50 TL
Bu ürünün ortalama teslimat süresi
5 5
Yazar : Ercan Akyiğit Baskı Yılı : 2012   Yayın Evi : SEÇKİN YAYINLARI  Sayfa : 376

01.07.2012’de yürürlüğe girecek olan 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu ve onun uygulanmasına dair kurallar içeren yürürlük ve uygulama kanunu ile 818 sayılı BK ve 6570 sy. Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun yürürlükten kaldırılmaktadır. Böylece kira sözleşmesindeki ikili anlayış sona erip, tüm kira sözleşmeleri ilke olarak tek bir yasada toplanmaktadır. Her ne kadar Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun Hükümleri yeni kanun maddeleri içinde düzenlenmiş olsa da; 6098 sayılı Yasa kira sözleşmesi konusunda kimi yeni ve önemli açılımlar içermekte olup, etraflıca incelenmesi zorunluluk arz etmektedir. İste bu çalışmada eski mevzuat ile de karşılaştırmalı olarak yeni Türk Borçlar Kanunu çerçevesinde kira sözleşmesi tüm yönleriyle “Genel Hükümler, Konut ve Çatılı İşyeri Kiraları, Ürün Kirası” İncelenmekte ve öğretisel açılımlarda bulunulmaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Kira ile İlgili Yeni Hükümler
-       Kira Sözleşmesinin İçeriği ve Yapılışı
-       Kira Sözleşmesinin Türleri
-       Alt Kira ve Kira Sözleşmesinin Devri–Kullanım Hakkının Devri
-       Genel – Adi Kira Hükümleri ve İçeriği ile Sona Ermesi
-       Konut ve Çatılı İşyeri Kirası
-       Sözleşmenin Dava Yoluyla Sonlandırımı ve Yeni Düzenlemeler
-       Ürün Kirası – Türleri – İçeriği – Sona Ermesi
Hayvan Kirası – Özellikleri ve Sona Ermesi – Sonuçları


Ürün Özellikleri :
Yurtdışına Satış
Var
Stok kodu
KSECKIN18996
Mağazaya Eklenme
0
loader
İncelediğiniz ürünü satın aldıktan sonra beklentilerinizi karşılamadığı takdirde iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapmalısınız:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde "Sipariş Takibi" sayfasından "İade ve Geri gönderim" başvurusunda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte Hepsiburada.com’a göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

* Bedel İadesi: İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 24 saat içinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır
İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?
Diğer Ercan Akyiğit kitapları