Çocuklar için kullanılan çoğu malzemede olduğu gibi, çocuk ayakkabıları da itina ile seçilmelidir. Yanlış ayakkabı seçimi, günlük kullanımda rahatsızlık vermesi bir yana, sağlık sorunlarına da sebep olabilir. Yanlış bir ayakkabı, kemik eğriliğinden, diz ve eklem ağrılarına kadar pek çok soruna yol açabilir. Çocuklar her zaman rahatsızlığı dile getirmeyebilirler, ebeveynler bu konuda dikkatli gözlem yapmalıdır. Çocuğun koşması, yürüyüşü, çabuk yorulup yorulmadığı, ayak veya bacak ağrılarının olup olmadığı izlenmeli, gerekirse yanlış seçilmiş ayakkabı değiştirilmelidir.

Çocuk ayakkabısı almadan önce bir ön araştırma yapmak gerekir. Bazı kurallar bilinerek alışverişe çıkılırsa seçim yapmak daha kolay olur. Bu konuda ilk dikkat edilecek unsur, ayakkabının boyutudur. Ayakkabının ucunda, ayağın en uzun parmağından bir başparmak boyu kadar boşluk kalıyorsa, bu ölçü normaldir.

Ayakkabı içinin hava alan bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Çocukların ayakları, büyüklere nazaran daha çok terlediğinden, nemin çıkmasına izin verecek materyal kullanılmış bir ayakkabıyı seçmek, mantar, ıslaklık gibi sorunların önünü almanızı sağlar.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik, ayakkabının bilek ve üst kısmının esnek olması gerekliliğidir. Sert üst malzeme ve bileklik, tahriş, vurma gibi sorunlara sebep olacağı gibi çocuğun rahat yürüyüş ve koşu imkanını da kısıtlar.

Çocuklarda mümkün olduğunca gerçek deri ayakkabı tercih edilmelidir. Sentetik malzemeler, suni deri, plastik gibi ham maddelerden üretilen ayakkabılar alınmamalıdır.

Ayakkabı tabanının kaymayan yapıda olması da dikkat edilmesi gereken başka bir önemli özelliktir. Ayakkabının iç kısmında, taban yastığı denen, ayak çukurunu destekleyen, minik ve yumuşak bir yastıkçık olmalıdır. Bu durum sağlıklı ayak gelişimini destekler.

Lumberjack Çocuk Ayakkabısı

Lumberjack markası 1979’da yaratılmış, rahat, dayanıklı ve her koşulda kullanılabilen ayakkabıların simgesi haline gelmiştir. Yelken ve nehir gibi sulu ortamlarda kullanılabilen ayakkabıların yanı sıra, klasik bej süet çöl botları da markanın simgesi haline gelmiş ürünlerinden biridir. Özellikle outdoor ayakkabılarda iddiasını ortaya koyan marka, her tip, cinsiyet, yaş ve boyutta kişi için ayakkabı üretmektedir. Bu ayakkabılar özel spor dallarında olduğu kadar, gündelik hayatta şıklıkla rahatlığı birleştirmek isteyenlerin de ilk tercihi haline gelmiştir.

Lumberjack, her koşulda rahatlıkla kullanılabilecek ayakkabı konusundaki uzmanlığını, çocuk ayakkabıları konusunda da kullanarak, rahat ve sağlıklı modeller üretmiştir. Bot, spor ayakkabı, günlük ayakkabılar, bu konuda bahsedilebilecek çeşitli örneklerden bazılarıdır.

Yüksek bileklikli bot tercih edenler için, bu ayakkabının özellikleri tatmin edici olacaktır. Tekstil file iç yüzey, ayak terini uzaklaştırırken, sentetik deri kaplamalara ve su geçirmezlik sağlayan yalıtım malzemesine sahip tekstil dış yüzey dışarıdan gelen yağmur suyu ve kar gibi etkenlerden ayağı koruyacaktır. Dış tabanı pylon olan botlar, ayağın daha doğru basmasına yardımcı olur. Zemin tutuşunu, dolayısıyla kaymazlığı artıran kauçuk kaplamalar, ayakkabının daha dayanaklı olmasını da sağlar. Hafif yapısıyla öner çıkar, tek ayakkabının ağırlığı 300 gramın altındadır.

Miles serisi günlük ayakkabılarda, hakiki deri dış yüzey ve nefes alabilirlik sağlayan tekstil file astar sayesinde ayağın hava alışı sağlanır. Cırtlı üst bantlar sayesinde, çocuk yardım almaksızın ayakkabısını kendisi giyip çıkarabilir. Yaka ve dil dolguları, bileğin hareket rahatlığını sağlar. Dış tabanı kauçuk ve kaymaz yüzeylidir. Farklı renk alternatifleriyle sunulmuştur.

Lumberjack cocuk ayakkabılar, çocuğunuzun ayak sağlığını korurken, rahatlığını ve şıklığını da temin eder. Aranan renk ve model belirlendikten sonra, çeşitli alternatifler değerlendirilerek, çocuğun beğendiği dış görünüşe sahip ayakkabı güvenle alınabilir. Lumberjack, ürettiği ayakkabı modellerinin uzun süreli kullanılabilirliğiyle, müşterisini memnun etmeyi ilke edinmiş bir firmadır.

Lumberjack Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

71 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Lumberjack
  2. Vicco
  3. Polaris
  4. Pink Step
  5. Adidas
  6. U.S. Polo Assn.
  7. Mini Can
  8. Clarks
  9. Gezer
  10. Seventeen
  11. Jump
  12. Despina Vandi
  13. Sema
  14. Twigy
  15. Soobe
  16. Arvento
  17. Kinetix
  18. LC Waikiki
  19. DeFacto
  20. Lacoste
  21. Koton
 3. Numara A-Z
 4. Renk
 5. Ürün Puanı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Fiyat Aralığı
  -
 8. Satıcı A-Z
 • Marka Lumberjack
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362
BAŞA DÖN